Kultūra
Māksla

Tēva pēdās, bet pa savu ceļu: Cēsīs atklāta Rituma Ivanova dēla Rasmusa izstāde0

Foto: Rasmusa Ivanova Instagram konts, kolāža – FotoJet.

Cēsu Jaunās pils semināru zālē atklāta pirmā pilnīgi patstāvīgā Rasmusa Ivanova – pazīstamā mākslinieka Rituma Ivanova dēla – izstāde “Digitāls un analogs”, LA.lv uzzināja Cēsu novada domē.

Kaut gan Rasmusam Ivanovam ir tikai 14 gadu, tomēr izstāžu pieredze jaunajam māksliniekam ir ievērojama.

Kopš septiņu gadu vecuma Rasmuss kopā ar tēvu katru vasaru piedalās Art Cēsis plenēros, kur izmēģinājis olu temperas, freskas un enkaustikas tehniku, krāsu jaukšanu un tamlīdzīgi.

Kopā ar brāli Krišjāni Rasmusam bijusi personālizstāde Cēsu bibliotēkā. Tāpat Rasmuss paspējis izstādīties četrās grupas izstādēs Cēsīs, kā arī piedalīties vēstures izstādes “Pirmais gads”, kas pašlaik apskatāma Cēsu pils Bēniņu zālē, dizaina komandas darbā ar darba lapas izveidi.

Jaunais mākslinieks jau arī pārdevis vairākus darbus – tie atrodas Ročestera mākslas centrā (ASV) kā arī privātkolekcijā Cēsīs.

Rasmusam patīk viss digitālais. Viņa izpratnē, Instagram (viņš atrodams @itsrasmus_) ir platforma, kur radīt un komunicēt. Pateicoties sociālajiem tīkliem, viņa iedvesma ir visa pasaule.

Izstādē redzams digitālais darbs – 30 minūtes gara filma – veidots ar iPad un Apple Pen, un tas ir jaunā mākslinieka novērojums par laiku, kurā viņš ieraudzījis nepazīstamus rīdziniekus, draugus, klasesbiedrus un mūsdienu influencerus.

Līdzās atrodas “analogie” darbi, kuros izmantoti flomasteri, akvareļi, tuša, pasteļkrītiņi un krāsu baloni, tajos figurē daba, Cēsu, Tartu, Tukuma un Rīgas pilsētvide, cilvēki un mācību procesā taisītās figūrskices.

Izstāde būs apskatāma līdz 16. jūnijam.

LA.lv