Tēvs un dēls Grenči kāpj uz pjedestāla Eiropas autokrosa čempionāta posmā Bauskā 0

Latvijas autosportists Ervīns Grencis svētdien Bauskas trasē “Mūsa Raceland” izcīnīja otro vietu Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas autokrosa čempionāta otrā posma “SuperBuggy” klases sacensībās.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Pirms tam notikušajā pusfinālā Grencis izcīnīja drošu uzvaru, kas ļāva sasniegt finālu, bet trešais savā braucienā bija Jānis Boks, viņam arī iekļūstot “SuperBuggy” klases izšķirošajās sacensībās.

Tiesa, jau sacensību gaitā Boka bagijam bija vērojamas problēmas ar motoru, kā rezultātā finālā viņš uz starta tā arī neizbrauca.

Savukārt Grencis finālā pirmajā līkumā devās vadībā, bet lielisku manevru, nonākot vadībā, pēcāk veica Maiks Bartelens no Nīderlandes, kurš pēc tam izcīnīja arī uzvaru. Tikmēr trešo vietu ieguva Eiropas čempions Bernds Štūbe no Vācijas.

Sezonas pirmajā Eiropas čempionāta posmā Grencis bija tikai astotajā vietā. Viņš iepriekšējos divos gados bijis “SuperBuggy” klases vicečempions.

Svētdien pirms izšķirošajām sacensībām “SuperBuggy” klasē iespaidīgu avāriju priekšbraucienos piedzīvoja francūzis Florāns Tafani, kura bagijs pēc saskarsmes ar konkurentu pat pacēlās gaisā un uzmeta vairākus kūleņus. Pats pilots gan tika cauri sveikā ar izbīli un spēja no spēkrata tika ārā paša spēkiem.

Tikmēr uzvaru “JuniorBuggy” klasē savā mājas trasē guva pagājušā gada čempions Justs Grencis, kurš finālā jau bija ātrākais startā, noslēgumā tiekot pie pārliecinošas uzvaras. Sezonas pirmajā posmā Vācijā viņš izcīnīja otro vietu.

Neviens cits Latvijas autosportists savā mājas posmā uz goda pjedestāla nekāpa, kamēr par “Buggy1600” klases uzvarētāju kļuva vācietis Renē Mandels, bet “TouringAX” klasē nepārspēts palika čehs Vāclavs Fejfārs.

“Latvijas Nafta” Eiropas čempionāta posms Latvijā notika pirmo reizi kopš 2014.gada. Arī togad Latvijā tika aizvadīts sacīkšu otrais etaps.

Eiropas autokrosa čempionāts Bauskā iepriekš tika organizēts no 1990. līdz 2014.gadam.

Kopumā šosezon Eiropas čempionāta sacensībās būs desmit posmi.