×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Vīrietis kā vadības orgāns

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ir maz foto, video liecību, kur mēs, vīrieši, uzmetuši vieglu halātiņu vai apsējušies priekšautu, iemalkodami pa energodzēriena “Redbull” glāzei, stāvam pie plīts vai izžņaudzam grīdas lupatu. Pēc novecojušiem, savu laiku pārdzīvojušiem priekšstatiem, tas it kā kaitējot alfa tēviņa elegancei, iznesībai un tēlam. Taču neviena statistikas pārvalde nespēj saskaitīt veļas kalnus, grīdas kvadrātkilometrus, zupas tonnas un mutē kūstoša biezpiena plātsmaižu centnerus, ko caurām dienām mazgā, berž, vāra un cep šiverīgs vīrietis.

Veicot mājas soli, viņš papildus ir naudas pelnītājs, mīlošs tēvs, ģimenes galva ar ģenerālām idejām, varētu teikt, patriarhs. Un pie tā visa mammītes vēl katru nakti pieprasa, lai mēs būtu seksīgi, vienmēr gatavi uz kaut ko vairāk nekā vienu “ašo”. Mēs panesīgi ciešam dzēlīgās piezīmes – atkal guli kā murkšķis alā, bet durvis gāžas no eņģēm laukā, un kad beidzot iesitīsi nagliņu sienā! Mēs paklausīgi ceļamies un ejam pēc štrumentu kastītes, jo tāpat tas zāģis švīkstēs un ausīs dunēs veserīši. Sāpīgāks knipis zem deguna būs – ko lūri uz to garkātaino skuķi, paknakstīties gribas? Vai – ods pārnes lielāku mēnešalgu nekā tu! Vai – es te neesmu nekāda dienestmeita, kamēr tu uzbarojies Rīgas kniepēs un restorānos!

Reliģiozas dzīvesbiedres domā, ka elektrība pa rozetēm un gāze līdz pavarda deglim plūst tāpēc, ka viss šai pasaulē ir Dieva dots. Tās, kuras nav Tam Kungam pielaulātas, uzskata, ka netraucētas strāvas, siltuma un gāzes padevi organizē “gudrā māja” pati.

Tēvu dienā mums jāsaņem vīra dūša un, sitot dūres pie krūtīm, jāsauc cik spēka – patiesībā vīrietis ir vadības orgāns! Bez stiprā un krampīgā dzimuma rosīšanās šī planēta būtu auksta un nedzīva, kā bez saules starojuma palikusi, un kaut vai tāpēc esam pelnījuši būt mazliet augstāk rangā nekā mājdzīvnieki. Noglaudīsim mūsu mazuļu baltās galviņas. Vīrietis ar savu gurnu spēku ir galvenais vaininieks pie bērnu rašanās! Sadzīves tehniku, ar ledusskapi sākot un tējkannu beidzot, fēnu un lokšķēres, un pat parfīmu ir izgudrojis, saražojis un uztur kārtībā vīrietis. Mīļās, no kurienes naudas zīmes kumodē rodas? Rūķītis atnes un ieliek? Papu, iedod eiro! Vai eiro kokos izaug? Ziniet, “Redbull” sadzērušies, tēvu profesijas svētkos varam pretoties zeķbikšu politikai un parādīt lietas bez pūdera! Valstis, ģimenes un sievietes vajadzētu nodot caurcaurēm vīriešu uzraudzībā. Sirds vai pušu lūst par ģimenēm un valstīm, kas atstātas bez tēva gādības, kur noteikšanu sagrābis čirkainais dzimums, kuru neinteresē ne hokejs, ne rokasbumba un kurš ir čempions tikai iepirkšanās sportā. Ak vai, tā ir Tēvu diena, kad, raustot ķēdi, to spējam pagarināt. Pārējās 364 gadā – ņem, cilvēk, berz, slauki un pucē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+