×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Tēvu un dēlu par piecgadīgas meitenītes mocīšanu soda ar piespiedu darbu, vēsta laikraksts (75)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Liepājas tiesā nolasīts spriedums, ar kuru tēvs un dēls – Jevgeņijs Smirečanskis un Oļegs Smirečanskis – ir atzīti par vainīgiem par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo pret viņas gribu, laikrakstu “Kurzemes Vārds” citē portāls liepajniekiem.lv.

Notikumi, par kuriem ierosināta šī krimināllieta, norisinājās ilgstošā laika posmā – no 2009. gada līdz 2014. gada 27. februārim. Kad nekrietnās izdarības pret bērnu sākās, meitenītei bija tikai pieci gad, turklāt 48 gadus vecais Jevgēņijs bija tuvs viņas radinieks.

Izmantojot savu autoritāti, vīrietis dažādos neķītros veidos apmierināja savu dzimumtieksmi, nosakot – ja meitenīte piekritīs viņa neķītrajām rīcībām, viņa drīkstēs skatīties multiplikācijas filmas. Vīrietis meitenītes priekšā atkailināja savu dzimumlocekli, lika viņai to aizskart un veica vēl veselu virkni netiklu darbību vairāku gadu garumā.

Ar līdzīgām darbībām nodarbojās arī Jevgēņija 22 gadus vecais dēls Oļegs. Viņš mazo meitenīti izmantoja laika posmā no 2011. gada līdz 2012. gadam precīzāk nenoskaidrotos datumos. Izmantojot cietušās bezpalīdzību, viņš veica ar to dažādas seksuāla rakstura darbības, tādējādi apmierinot savu dzimumtieksmi. Varmāka neņēma vērā ne meitenītes pretošanos, ne raudāšanu, bet savu darbību laikā ar roku aizspieda viņai muti un piedraudēja par notikušo nevienam nestāstīt.

Lai gan sākotnēji abi apsūdzētie savu vainu noliedza, tiesas sēdē abi pret sevi izvirzīto apsūdzību atzina, un līdz ar to lietu skatīja bez pierādījumu pārbaudes. Jevgēņijs un Oļegs abi ir liepājnieki, kas iepriekš nav krimināli sodīti un no policijas raksturoti samērā pozitīvi.

Tiesa Jevgeņiju Smirečanski sodīja ar piespiedu darbu uz 240 stundām un probācijas uzraudzību vienu gadu, bet Oļegu Smirečanski ar 200 stundu piespiedu darbu un probācijas uzraudzību. Abiem solidāri jāatmaksā valstij cietušajai izmaksātā kompensācija 1120 eiro, kā arī katram jāatmaksā valstij ar tiesāšanos un advokāta pakalpojumiem saistītie izdevumi – 201,97 eiro katram. Sodu iespējams pārsūdzēt Kurzemes Apgabaltiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (75)

 1. jācer, ka kāds tos pretekļus nolinčos no tautas, ja valsts liek virsū visam

 2. nožēlojama valsts, ja tāds ir sods par sabojātu meitenes dzīvi

 3. Vēl neviens pedofīls pasaulē nav izārstēts. Viņi ir jākastrē (ķīmiski) un jāizolē no sabiedrības. Jāraugās, lai viņi nekad nestrādātu ne tikai pedagoģijā, bet jebkurā darbā bērnu tuvumā. Par pedofīliem bieži kļūst daudzbērnu ģimeņu atvases, bērnu namu un internātskolu audzēkņi, cilvēki, kas nav fiziski un psiholoģiski patīkami apkārtējiem. Tad viņi cenšas seksuāli izmantot vājākos.

 4. Un tas skaitas sods? Par ko tiesnesi doma? Ka jutas maza meitenite, kad sie zveri vinu ilgus gadus mocija? Kas notiek Liepajas tiesa? Vai pasi tiesnesi nav jasoda par so maigo sodu siem nezveriem? Tas vienkarsi ir nonsens ! Siem zveriem jabut cietuma uz ilgiem gadiem, tas butu taisnigi. Man skiet ka tiesnesi jaatbrivo no amata, ja vini tik maigi attiecas pret siem nezveriem. Kas aizstaves meitenites intereses? Ko si maza sirsnina ir pardzivojusi, tas ir arprats un par to tik viegls sods? Galigi neadekvats spriedums. Cietumsods uz ilgiem gadiem , izzolrt no sabiedribas sos nezverus !!! Tas butu taisnigi. Kauns par Liepajas Tiesnesiem.

 5. Ministram jāatkāpjas! Pats nevar izdomāt, ka jāpārbauda lieta,gaida, lai prezidents to liek darīt.
  Un vispār gandrīz visas jomas, kuras pārvalda tēvzemieši ir nejēdzīgi ministri. Kaspariņš brauc virsū dievlūdzējiem, tiesās attaisno pedofīlus.
  Lūk kas iznīcinās Latviju- tā ir LNNK TB. Nebalsosim par šādiem!

 6. Savējos jāglābj no patiesā soda…jāattaisno jo nekas jau nav briesmīgi noticis daudzu gadu garumā… Pretīgi…
  Eiropas tiesā neliešu grupai uzliks taisnu tiesu…

 7. Jāpārbauda paša tiesneša sapratu .Ka tik pašai nepatik kas tads.

 8. Kas notiek LV? Lausim izvarot bernus daudzu gadu garuma un piespriedisim tikai atstradat Valstij stundas.Bet kas ar bernu? 1200 eiro par pieciem izvarosanas gadiem? Tadiem tikai cietuma ,un ari tas par maz.Jajauta,kads sods butu piespriests vainigajiem,ja tas bernins butu kadu tiesnesu berns

 9. Tīra tā lieta noteikti nav. Visticamāk, ka tur parādi komandē liela nauda. Neticu, ka sieviete prokurore un sieviete tiesnese skaidrā prātā un pie pilnas apziņas 2 pedofīliem par netiklām darbībām piespriestu piespiedu darbu.
  Ja tiešām tas tā ir, tad viņas abas ir galvā slimas un nevar turpināt vērtēt citus noziegumus.

 10. Lielāks MURGS Latvijā sen nav piedzīvots. Kā šī tiesnese un īpaši advokāte turpmāk spēs gulēt????? Vai viņām nav bērnu?????? Ja viņu 5 gadus veco meitiņu kāds mērglis PA RETAM ( tā advokāte) piestaigātu aizspiežot muti DAŽĀDOS VEIDOS ( tā prokurore) piesmiet….. neticu, nu it nemaz neticu, ka šīs dāmas, kas IR mātes, samierinātos, ka šie mērgļi ar probācijas dienesta lēmumu tīrītu sabiedriskos darbus veicot viņu sētu, katru dienu staigādams šīm dāmām garām. Man un maniem bērniem tas IR ŠOKS. Šī ziņa noteikti parādīsies ārvalstu presē, pati par to parūpēšos, tai par Latvijas valsti, tās likumdošanu runā un spriež Eiropas līmenī, varbūt tad kādam tiks pēc nopelniem. Šai valstī roka roku mazgā, Sen tiesu sistēma sevi ir pierādījusi kā vienu no korumpētākām iestādēm Latvijā….. Grūti tam noticēt….
  VISI KAS IR PRET ŠĀ LĒMUMA LIKUMĪBU, TIEKAMIES 17.JŪLIJĀ 11.30 LIEPĀJĀ, REPUBLIKAS IELĀ PIE TIESAS NAMA UZ PIKETU.

 11. Kas tad tas par sodu par taadiem paarkaapumiem?

 12. Tiesneses vārds atrodams portālā ..

 13. Tiesaam loti gribeetos uzzinaat, kurs ir tas Liepaajas tiesas tiesnesis? Skanees bargi, bet noveelu tam tiesnesim, lai ar vina beernu vai mazbeernu notiktu tas pats! Un ar kaadu sodu tad sodiitu taadus preteklus! Loti ceru, ka Kurzemes Apgabaltiesaa izskatiis lietu godiigi!

  • Nez pie kā tad viņu bērni vainīgi? Drīzāk novēlu, lai visi šajā lietā iesaistītie saņem atbilstošu sodu! Tāpat arī jācer, ka šis tomēr būs precedents, lai pārskatītu sodu apmērus…

 14. kads normals liepajnieks var vinjiem abiem kartigi pa galvu sadot ?

 15. Tikai cietumā šiem vieta, tur 5 gadu garumā varēs piestrādāt….

 16. Kā sauc tiesnesi ?

 17. es ĻOTI CERU,ka es maldos, bet tik pat ĻOTI BAIDOS,ka – tauta var cepties vai necepties, diemžēl, viss iet uz to, ka pēc gadiņiem 2-3 arī pedofilisms skaitīsies ne tikai “normāla parādība”, bet kāds par to no valdības pat savā viepļgrāmatā vai čiveklī PALEPOSIES, un mēnesi pēctam arī Jevropas mēroga pedofilu nedēļu tepat Rīgā noorganizēs!

  • Divi pieauguši vīrieši izmanto neaizsargātu bērnu, bet tu velc paralēles ar gejiem, kur pieauguši vīrieši savā starpā ar abpusēju piekrišanu var darīt, ko grib. Vispār domā ar galvu, ko salīdzini?

 18. Tie tiesneshi,noteikti ir pashi saistiti ar pedofiliju un varmacibu pret berniem.Nezin gan,kadu sodu viņi piespriestu tam varmakam,kursh izvarotu un mocitu vinu bernus vai mazbernus.Tieslietu sistema ir pilnīgi jamaina.

 19. Es ticu , ka Liepājnieki pratīs un godam tiks galā ar tēvu un dēlu , un tiesnesi arī , varbūt pat pirmām kārtām .

 20. Vai tiešām par maza bērna izmantošanu un garīgu traumēšanu,pret bērna gribu ir tik viegli sodi? Ja nav,kas aizstāv meitenīti,tad valsts neaizstāv? Tad nav brīnums,ka tādi nežēlīgi vīrieši dara pāri bērnam,ka ir tik viegli sodi.Kaut kas neaptverams! Citās valstīs nedomāju,ka nerūp bērna labklājība.

 21. Tādus maitas ieslodzīt uz mūžu un arī tas būtu par maz!

 22. Dīvains sods!!! Tādiem cilvēkiem mūža ieslodzījums vai pat nāves sods!!!

 23. Un šāds maigs sods tikai iedrošinās citus pedofilus uz vardarbību pret bērniem. Iepriekš gan lielie sodi, gan tas, ka citi cietumnieki pedofiliem cietuma kamerās palīdzēja izdarīt pašnāvības – tas kaut kā pedofilus tomēr ierobežoja.

 24. Tāds sods ir par mazu.

 25. Ja es šiem kropļiem un zemcilvēkiem Smirečanskiem pakaļā iespraustu līdz sarkankvēlei nokarsētu lodāmuru un paturētu tur 5 gadus zem strāvas – vai tiesa man arī piespriestu 200 darba stundas piespiedu darba? Jeb par pieaugušo mocīšanu un spīdzināšanu tomēr iedotu 250 stundas?
  Klau, varbūt laiks atkāpties Tieslietu ministram Rasnačam, kurš ilgstoši nespēj sakārtot šīs lietas ar sodiem?

 26. Kaut kādas šausmas – piespiedu darbs?! Cilvēki mīļie, kas notiek? Varēja jau vispār tad nesodīt ja tas ir pieņemami….
  Fui.. tiesu sistēmai valstī….
  Lūdzu paskaidrojumus no tieslietu ministrijas par šādu sodu!

 27. nolinchot taadus idiotus sadedzinaat dziivus

 28. sitadus pidarus izkastret..sods netaisnigs..saciet vienreiz ko darit lietas laba..fuii Latvijas tiesu sistemai..

 29. Pilnigs bezatbildibas kalngals!!! Ne tikai tie <> ir jasoda pec pilnas programmas, bet ari visi tas lietas aizstavosie parstavji un musu ,,godpilna,, tiesu sistema, un tiesnesis kurs tadu spriedumu ir pienemis!!! Pratam neaptverami!!!

 30. Izskatās,ka drīz sagaidīsim Latvijā arī pedofīlu praidus!

 31. Sods smieklīgs!

 32. Nocirst to locekli!

 33. Galvenais,tiek pieminets-pret vinas gribu. Ja butu ar vinas “piekrisanu”,tad tas butu normali un vini netiktu soditi vispar? Jo ja par sadam izdaribam piespiedu darbs un kompensacija,tad,ja vina neraudatu,tad nesoditu vispar?Mja…tiesu sistema…pedofili var turpinat savu darbu,jo cietuma vinus vairs neliek.

 34. parak miksts sods.
  kas ir ar tiem latvijas likumiem?
  kur nevajag tur baz cietuma uz muzu a te 200 darba stundas.kur taisniba:(

 35. Tie tiesneši manuprāt paši ir ar tādu noslieci,ja jau tik viegls sods, cerams ka meitenitei būs turpmāk apkārt cilvēki, kas spēs vinju pasargāt no tādiem kropļiem un cerams arī ka šiem diviem neļaus tur normāli dzīvot, vajag Linča tiesu taisīt, izkastret un miers, ja visus shitos kastretu, nu nebūtu tādu problēmu tik daudz

 36. Viņiem abiem vajadzētu ādu novilkt.Tas ir cirks par brīvu ka viņiem tik maigi sodi.Tas nav normali ka vini mazu burnu vairaku gadu garuma izmantoja.Tagad berns ir vienkarsi izkroplots uz visu muzu

 37. Kauns Latvijas Tiesas sistēmai!!!!!!!!!!!! Tiešām liels kauns….KAUNS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tādus cilvēkus, kuri izmanto bērnus, vajadzētu notiesāt uz mūžu…….
  Kauns!!!

 38. Izlasot ,ko tadu pats tiesnesis noteikti ,ka pats ar ,ko tadu nodarbojas ,ja nesaskata neko parkapamu!
  Valsts un tik talu nonakusi ,kamer nezaudes dzivibu nerikosies ,kamer nav par velu ne !

  To pasu tiesnesi aizsutiet pamacities velreiz!

 39. nu cietums jau paarmaaciitu, tur taadus pashus vaalee, varees iejusties meiteniites lomaa.

 40. Vatņiki…BAIGS pārsteigums! Vajadzēja sterilizēt, bet ko gan varu teikt, ja tiesa acīmredzot bijusi nekompetenta.

 41. Cietušās meitenītes pārstāvji pārsūdziet, normāli būtu vismaz reāls cietumsods uz krietnu laiku.
  Ko domāja tiesa, ja viņu ģimenē kādam tā nodarītu pāri noteikti piespriestu maksimālo sodu.
  Tiesneši ar kuru ietu jūs domājat?…….

 42. Kauns Latvijas Tiesas sistēmai!!!!!!!!!!!! Tiešām liels kauns….KAUNS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tādus cilvēkus, kuri izmanto bērnus, vajadzētu notiesāt uz mūžu…….

 43. Tiesnesi *** ,laikam nav sapratnes!!!

 44. Kāds meitenītei no tā labums? Liekas uz nabaga meitenītem valsts tikai uzvāras, bet problēma netiek risināta..

 45. Kas tas par sodu.??..Tiesa ņirgājās…Tādus cietumā…pie noziedzniekiem..lai pačubina viņus..un nestāstiet..ka tas nabagiem nāks par sliktu…tiem slimajiem..vnm būs vēlme apmierināti sevi ..darot pāri mazgadigiem!!!Es jau uzvilkos…Es kā māte ..gribētu viņiem tikt klāt..;(

 46. Kauns, tiešām kauns! Jāsoda ne tikai tie kropļi, bet arī tiesneši, un ne jau ar piespiedu darbu, bet gan jāpakar aiz olām!

 47. Tadiem lopiem tikai pamatīgu fizisku sodu, pēc tam — izraidīšanu no Latvijas (jeb dabūs vēl).

 48. Tiesnešus pašus vajadzētu notiesāt par šādu spriedumu.Kauns un negods visai Latvijas tiesu sistēmai.
  Ja par tādiem noziegumiem vairs nesoda,tad drīz arī slepkavot Latvijā varēs brīvi.

 49. Kauns,vainas apziņa,iedzītās bailes meitenītei sekos visu mūžu.No pieredzes.Un māte???

 50. Un tas ir viss? A kur palika labais senlaiku sods, aiz olām pie sienas kārt? Cits soda mērs nav adekvāts postam, kas nodarīts bērna psihei uz mūžīgiem laikiem.

 51. un valsts tadejadi grib pacelt demografisko limeni??? KAUNS par tadu valsti,kur bernus neciena

 52. Jā,sods ir neadekvāts nodarījumam.Bērnam trauma uz visu mūžu,bet izmantotājiem piespiedu darbs…
  Meitene noteikti nespēs vēl ilgi atgūties un diez vai izveidos ģimeni….,bet varmākas varēs turpināt apmierināt dzimumtieksmi tālāk ar mazgadīgām.Tiesnešiem,laikam nav ne bērnu,ne mazbērnu vai arī
  labi samaksāts….Kauns Latvijai.

 53. Izlasot šo rakstu, mani pārņēma nevaldāmas dusmas.Cik tālu tā var iet! Bērni nav nekas mūsu valstī. Viena vienīga komercija un perversijas…man nav vārdu…
  …ieliktu tos izvirtuļus cietumā, tur viņi saņemtu pēc nopelniem. Ceru, ka noziedznieki saņems pēc nopelniem…un tiesas spriedēji arī….

 54. Neiedomājami – un tas ir viss…?
  Tad jau nākamis legālais solis aiz “praidiem’ BŪS NEPILNGADĪGO SEKSUĀLĀS IZMANTOŠAS legalizācija.
  Izskatās,ka viss ko LV tiesas spēj – ir šķirt bērnus no mātēm un pēc svešas valsts pieprasījumu izsūtīt no Latvijas….Tiešām kauns un negods LV…..

 55. Meitenītei sabojāta dzīve,bet tiem tikai iedod strādāt stundas.Cik mēs esam neaizsargāti šai nožēlojamā valstī! Kaimiņš nozags gurķu burku,viņam iedos 5 gadus cietumā. Vārdu trūkst…..

 56. muusu valsti beerni nav nekas,ja reiz shaads sods.Murgs kaut kaads.Tagad taadi pashi kropli varees dariit daadas pashas lietas,jo zinaas,ka viniem neskas nebuus.Diezin,tie kas piesprieda shaadu sodu pashi justos,ja pret vinu pashu beerniem kas taads tiktu dariits?!?

 57. Kauns un negods sai valstij par sadu mazu bernu izmantosanu tikai socialas stundas .bet ta jau ir ja cienijamaks cilveks var lielakus meslus stradat un nesoda bet par cietuso nedoma nemaz ka tas cilvekberns lai dzivo talak .Negribas ta teikt un negribas lai ta notiktu diez ko teiktu tie soditaji un kadu sodu tad liktu ja pasa bernam ta vajadzetu ciest .Un sitie pedofili lai degtu zilam liesmam un pasiem tas olas un tos daiktus izrautu ar visam saknem un iebaztu mute lai aizrijas

 58. 200 stundas piespiedu darba? Nožēlojami. Var vienīgi cerēt, ka kaimiņi šos varoņus pazīs.

 59. Dīvaini soda mēri ir mūsu valstī!

 60. Kauns un negods šai valstij par tādiem likumiem un spriedumiem-cilvēkbērnam taču visa dzīve sabojāta,,,

 61. vienkārši slimi sodi, tātad valsts atbalsta maza bērna izvarošanu, kautkas prātam neaptverams. Pedofilu sapņu zeme, izvaro bērnu, bet pēctam samaksā valstij un staigā tālāk meklējot nākamo upuri.

 62. TADUS AIZ **,UN PIE KAUNA STABA.

 63. Fuj!Kkadiem virinatajiem piezspriez cietumsodu,bet saja gadijuma kur izmanto mazu meiteniti,TIKAI darba stundas! “Laipni aicinati” visi arzemju vervetaji un izmantotaji uz LV,tik valsts laba paslaucisiet ielas!!! Pretigi!

 64. Ak dievs! Ja tā ņemt, tad rēķinot alternatīvās izmaksās pat ielas meitu paņemt ir dārgāk nekā izmantot vēl pie tam mazgadīgu bērnu!!!

  Super valsts!

 65. Vai sods nav nedaudz par vāju…? Slimi

  • Nu ko lai dara,Latvijā jau tagad suņiem ,kaķiem,mežacūkām un citiem dzīvniekiem lielāka vērtība kā bērniem.Vispār latvijā bērni nav vajadzīgi.Mūsu bērniem neatrodas naudiņa ārstēšanai,tad glābiet un ziedojiet tauta jo valsts nav spējīga palīdzēt.Toties bēgļiem atradīsies,tos uzturēs ne jau nu pa minimālo aldziņu un ne pa mūsu bērnu pabalstiņu kapeiciņām.Kauns par mūsu valsti un tagad arī par mūsu tiesu sistēmu.Nezinu kā tiesnesis kas sprieda tādu sodu naktīs var gulēt,vai meitene murgos nerādās?

   • nu kristiesi, kur tie 10 bausli palikusi, no kuriem cilveeka psihologiska izmantosana (pat bez rokiu pieliksanas) liidzveertiiga slepkaviibai, un veel beernam!!! kAA TAS PATIIK BAARINTIESAI, vai arii viniem tas ir pie vienas vietas?
    Teevam ar deelu vieta cietumaa, tiesnesi atbriivot no amata, NORMAALO PRASIIBA !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+