×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
30. jūlijs, 2015
Drukāt

“The Beatles” atdarinātāji koncertēs Rēzeknes “Gorā”

The_Cavern_Beatles_5

Pateicoties muzikālajam kvartetam “The Cavern Beatles”, vienai no pasaulē precīzākajām slaveno “The Beatles” atdarinātājām, Latvijas klausītājiem būs iespēja uz brīdi sajusties kā sešdesmitajos gados un piedzīvot to, kas mūsdienās vairs nav iespējams – būt (gandrīz) “The Beatles” koncertā. Tas notiks šepat, gandrīz rokas stiepiena attālumā – Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē 1. augustā.

Grupas “The Cavern Beatles” nosaukums cēlies no leģendārā Liverpūles krodziņa “The Cavern” Metjūstrītā, kurā 1961. gadā paši “The Beatles” sākuši karjeru – viņi šajā vietā uzstājās divus gadus, līdz pat 1963. gadam. Lieki minēt, ka mūsdienās krodziņš ir tūristu pūļu apsēsta vieta. Četriem muzikāliem puišiem 1989. gadā krodziņš laipni ļāva izmantot tā izkārtnē redzamo zīmi, un tapa “The Cavern Beatles” – Džona Lenona tēlā iejuties Pols Tadhoups, Pols Makartnijs dzied Krisa O’Nīla balsī, Džordžs Harisons – Riks Alans, bet Ringo Stārs ir Saimons Remsdens. Sarp citu, vēlāk grupas draugi slaveno krodziņu pārņēma savā īpašumā.

Apvienība kļuva atpazīstama, kad 1992. gadā piedalījās dziesmas “Love me do” trīsdesmit gadu svinībās. Viņus nevarēja nepamanīt bītlu daudzo atdarinātāju pulkā – “The Cavern Beatles” ir viena no retajām piemiņas jeb “tribute” grupām, kas muzicē “dzīvajā”, neizmantojot fona ierakstus un radot pilnīgi autentisku bītlu mūziku.

Viss ir pārdomāts līdz sīkākajai niansei – dalībnieki spēlē īstus sešdesmito gadu instrumentus, un skatuves aprīkojums iespēju robežās ir tāds pats, kādu izmantoja slavenie bītli. Izpildot “The Beatles” grāvējus, grupa apbūrusi dažāda vecuma grupu klausītājus visā pasaulē, pateicoties viņu fantastiskajai līdzībai ar leģendāro britu četrinieku – gan izskata (padomāts pie katra aksesuāra detaļām), gan kustību, gan muzikālā noformējuma ziņā. Nenoliedzami arī tas, ka visi četri “The Cavern Beatles” grupas dalībnieki ir dzimuši un auguši Liverpūlē, fakts, kas apskatniekiem licis paust domu, ka tas ļaujot atdarināt neatkārtojamā četrinieka repertuāru vēl precīzāk. Starp citu, grupa lepojas ar to, ka 2001. gadā saspēlējusi ar pašu seru Makartniju, un priecājas par izdevību piedziedāt bītlu piebalsis dziesmā “I Saw Her Standing there”.

“The Cavern Beatles” ir arī plaši pieprasīta koncertējoša grupa – šajā rudenī tā dosies turnejā ziemeļvalstīs. Grupa Latvijā viesojusies jau pērn, sniedzot vairākus plaši apmeklētus koncertus. Šī gada koncerta rīkotāji arī informē, ka koncertam tiek mainīts formāts – no stāvkoncerta uz sēdkoncertu. Iegādātās stāvvietu biļetes ir derīgas ieejai pasākumā, proti, uzrādot šādu biļeti, tiks ierādīta noteikta sēdvieta parterā.

Varbūt noder!

Koncerts 1. VIII 20.00 Latgales vēstniecībā “Gors”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesupardize.lv

Cena: EUR 12 un 15

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+