Pasaulē
Eiropa

“The Cranberries” solistes nāvē neko aizdomīgu nesaskata 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Īru rokgrupas “The Cranberries” solistes Doloresas O’Riordanas nāve netiek uzskatīta par aizdomīgu, otrdien apliecināja Lielbritānijas policija.

Likumsargi sākotnēji norādīja, ka mūziķes nāve ir “neizskaidrota”, tomēr otrdien apliecināja, ka nav konstatēta nekā aizdomīga. Lieta nodota koronerim nāves iemeslu noteikšanai.

O’Riordanai gadu gaitā bijušas garīgās un fiziskās veselības problēmas.

46 gadus vecā mūziķe atradās Londonā, lai ierakstītu vokāla partiju “The Cranberries” hita “Zombie” kaverversijai Losandželosas grupas “Bad Wolves” izpildījumā.

Mūzikas ierakstu kompānijas “Eleven Seven” pārstāvis Dens Veits sacīja, ka O’Riordana vēl pirmdien atstājusi viņam balss pasta vēstījumu, sakot, ka ar nepacietību gaida uz ieraksta sesijas sākumu.

“Izklausījās, ka viņa ir pilna dzīvības, viņa jokojās un bija priecīga, ka šonedēļ var satikt mani un manu sievu,” sacīja Veits.

“Ziņa par viņas aiziešanu mani satrieca, un es domās esmu kopā ar viņas bijušo vīru Donu, viņas bērniem un māti,” sacīja Veits.

O’Riordana negaidīti no dzīves aizgāja pirmdien Londonā.

2017.gada maijā “The Cranberries” atcēla plānotos koncertus, jo O’Riordanas ārsti viņai bija likuši uz mēnesi atturēties no darba muguras problēmu dēļ.

Jūlijā tika atcelti rudenī Ziemeļamerikā plānotie koncerti.

Īrijas prezidents Maikls Higinss pirmdien apliecināja cieņu dziedātājai, atzīstot, ka viņas nāve ir “liels zaudējums” visiem tiem, kas īru mūziku atbalsta un tai seko.

“Doloresai O’Riordanai un “The Cranberries” bija milzīga ietekme uz roka un popmūziku Īrijā un starptautiskajā arēnā,” atzina prezidents.

“Visiem, kas auga Īrijā 90.gados, Doloresa O’Riordana bija paaudzes balss,” sacīja Īrijas premjerministrs Leo Varadkars.

“The Cranberries” guva lielus starptautiskus panākumus 90.gadu sākumā un vidū. Grupas pazīstamāko hitu vidū ir tādas kompozīcijas kā “Linger”, “Dreams” un “Zombie”.

LA.lv