×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

“The Do” – somu un franču intervāls

the_do

22. aprīlī uz koncertzāles “Palladium” skatuves kāps multiinstrumentālais mūzikas duets “The Do” no Francijas.

 

Viņi – Francijā dzimusī somu izcelsmes dziedātāja Olīvija Merilahti un francūzis, multiinstrumentālists Dens Levijs – pirmo reizi satikās 2005. gadā, kad sadarbojās filmas “Vilku impērija” (L’Empire des loups) skaņu celiņa radīšanā, kā arī komponējot mūsdienu baleta partitūras. Tomēr kopā muzicēt abi sāka tikai 2007. gadā – vismaz kopš tā brīža darbojas viņu “Myspace” profils tīmeklī.

Jau gadu vēlāk iznāca viņu pirmais kopīgais albums “A Mouthful”, kas pārsteidzošā kārtā kļuva par pārdotāko albumu Francijā. Pārsteidzoši vispirms tādēļ, ka viņi ir pirmie, kas to izdarījuši, dziedot angļu valodā, – kā zināms, franciski dziedošajā popmūzikas lauciņā tas ir tikpat kā neiespējami. Otrkārt, tādēļ, ka viņu mūzika pretojas jebkādai žanru klasifikācijai, kas parasti ikdienas klausītāju samulsina tiktāl, ka viņš zemapziņā atsakās klausīties (patērēt) ko tamlīdzīgu.

 

Kritiķu un skatītāju cildināts, “The Do” muzikālais materiāls ticis dēvēts par eklektisku mūziku, kurā var samanīt roka, popa, hiphopa un folkmūzikas ietekmes, gan savdabīgā veidā, ko, jāatzīst, nolasīt parasti spēj vien mūzikas gardēži, kam tad arī šī popmūzikas avangarda pirmā (un pēdējā) nots (“do”) ir tā īsti pa zobam.

 

Tomēr baudījumu viņu mūzika spēj raisīt arī ikdienas klausītājā, kuru kaut nedaudz interesē arī tas, kas notiek ārpus ierastajām raidstacijām.

Populārākais albuma singls ir “On my sholders”, kas, starp citu, bijis gana “inteliģents”, lai to izmantotu arī kādā Oksfordas piezīmju datoru reklāmā. “Savā skanējumā mēs cenšamies sasniegt dažādību, skaņas bagātību un dažādus pārsteigumus detaļās. Mēs cenšamies apvienot klasisko mūziku ar savu mīlestību pret moderno mūziku un tādiem māksliniekiem kā Čārlijs Minguss,” saka Dens Levijs. Savukārt ārkārtīgi simpātiskā Olīvija kādā intervijā atzinusi, ka vārds “do” grupas nosaukumā nozīmē ne tikai noti, bet arī terminu dzenbudismā, kas apzīmē “ceļu”.

Pagājušā gada pavasarī “The Do” izdeva savu otro un pagaidām pēdējo studijas albumu “Both Ways Open Jaw”, kam iedvesmu guva no garām pastaigām mežā, sirreālā japāņu kino, amerikāņu grupas “The Dead Weather” un komponista Stīva Reiha. Olīvijas un Dena kopīgi komponēts, ierakstīts, aranžēts un miksēts, “The Do” otrais albums ir pirmatnēju ritmu un moderna popa sajaukums, ko papildina Olīvijas pirmatnējā balss, kam pa spēkam gan liega lirika, gan Bjorkas cienīgi balss lidojumi grūti aizsniedzamos augstumos.

Pašlaik “The Do” turpina aktīvi uzstāties dažādās Eiropas pilsētās, taču Rīga kļūs par pagaidām vienīgo viņu pieturvietu Baltijā.

 

Uzziņa

Sākums 20.00, ieeja no 19.00

Duetu “The Do” iesildīs pašmāju mākslinieki– ekstravagantais “Triānas Parks” un jaunā grupa “ESKIMO”.

Biļetes – “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās visā Latvijā, www.bilesuserviss.lv

Cena Ls 11 – 13

{source}
<iframe width=”420″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/K7fidNsMF1o” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+