×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

“The New York Times” raksta par Rundāles pils atjaunošanas 50 gadiem (4)

Rundales_pils_30042013

Laikraksts “The New York Times” apraksta Rundāles pils – “Latvijas Versaļas” – restaurācijas pusgadsimtu, aprakstot lasītājiem mūsu krāšņāko pili un tās atjaunošanas galveno dzinējspēku Imantu Lancmani.

“Cilvēks, kas galvenokārt atbildīgs par [pils] pārsteidzošo atdzimšanu, ir Imants Lancmanis – 73 gadus vecs gleznotājs, mākslas vēsturnieks un muzeja direktors, kura saistība ar Rundāli sākās 1964. gadā, kad viņš bija mākslas students Rīgā,” raksta avīze.

“The New York Times” apraksta pedantisko un iedvesmoto darbu pie pils restaurācijas, aprakstot, ka viena griestu gleznojuma atjaunošana prasījusi sešus gadus, bet stuka rotājumi Baltajā zālē – desmitgadi. Nācās pasūtīt 4400 metrus auduma tapešu un pilnībā nomainīt jumtu. “Man bija sava vīzija par pili,” laikrakstam atzinis Lancmanis.

“The New York Times” uzskaita Eiropas nozīmes kultūras vērtības, kas aplūkojamas Rundāle, kā arī pieminējis, ka pils rožu dārzs ar tā 2400 šķirnēm un 10 000 stādiem kopumā ir lielākais Eiropā.

Rakstu par Rundāles pili avīze nobeidz, citējot Lancmani: “Esmu laimīgs, ka man pietika laika līdzdarboties restaurēšanā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. CEPURI NOST LANCMANA PRIEKSHAA! ZHEEL MUMS NAV TAADA VALSTVIIRIEM JEBKURAA AMATAA VARAM SASNIEGT NEREDZEETOS AUGSTUMOS NEVIS ZHVADZHINAAT KARA PROPAGANDAS UN MASHINEERIJAS.

  2. Visa Latvija izskatītos kā Rundāles pils, ja arī citi, kas tiek pie vadīšanas un valdīšanas strādātu kā Lancmanis!
    Sirsnīgs Paldies Imantam Lancmanim par viņa aizrautību, godaprātu, mērķtiecību, profesionalitāti!

  3. Ja tāds cilvēks kā Lancmaņa kungs vadītu valsti, tad mēs sasniegtu labklājību! Nesen biju apskatīt pili – sirsnīgs paldies Lancamaņa kungam un tiem, kas ticēja un atbalstīja!

    • Kad jebkurš teicami strādājošs savā jomā profesionālis sāk vadīt valsti, tad kā ar Sudrabu iznāk pat ne sudrabs, bet ar mucu vedams “zelts”.

Draugiem Facebook Twitter Google+