×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

“The Prodigy” brīnumu diena tuvojas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viena no 90. gadu spilgtākajām, jaudīgākajām un vārda tiešā nozīmē  trakākajām mūzikas grupām – angļu elektropanki “The Prodigy”, kuri guvuši ievērojamu popularitāti visā pasaulē, martā laiduši klajā savu jaunāko albumu “The Day Is My Enemy” un devušies turnejā, kuras ietvaros 16. aprīlī uzstāsies arī Rīgā “Skonto” hallē.

Par “reiva kareivjiem” un “tehnometāla leģendām” dēvētie 90. gadu smagās deju mūzikas “brīnumi” “The Prodigy” nav zaudējuši jaudu arī pēc 20 gadu pastāvēšanas. Viņu uzstāšanās Rīgā neapšaubāmi ir notikums ne tikai savulaik rīkoto reiva nakšu pastāvīgajiem apmeklētājiem, bet arī jaunākās paaudzes melomāniem un klubu mūzikas baudītājiem.

Melomānu aprindās “The Prodigy” nekad tā īsti nav bijuši ierindojami žanra plauktiņā. Vieni “The Prodigy” mūziku raksturo kā psihodēlisku “hardcore techno”, ekstremālu lauzto ritmu un “drum’n’bass”, kam pievienoti maniakāli hausmūzikas ritmi, bet visam pāri – kareivīgs pankroks. Viņu mūzikā saplūdušas ietekmes no pirmajā acumirkli šķietami nesavienojamiem žanriem – vienā kokteilī ir dejiskie “Beasty Boys”, agresīvie reperi “Public Enemy”, metālisti “Ministry”, industriālās mūzikas pionieri “Nine Inch Nails” un, galu galā panki – “The Sex Pistols”. Neraugoties uz mūzikas apskatnieku “ierāmēšanas” tendencēm, acīmredzams vienmēr bijis fakts, ka “The Prodigy” vienmēr ir radījuši mūziku, kas nepakļaujas ne morāles likumiem, ne mūzikas dogmām, tomēr šī mūzika rada tādu jaudu, kurai ir gatavi sekot tūkstoši. Ne velti grupa no maziem Lielbritānijas naktsklubiem šo deju mūzikas virzienu ir aizvedusi uz pasaules lielākajām skatuvēm.

Grupas 90. gadu sniegums apkopots viņu trīs hrestomātiskajos albumos – debijas platē “Expirience”, kā arī “Music for the Jilted Generations” un “The Fat of the Land”, gan jaudīgajos izdevumos pēc tūkstošgades mijas – visnotaļ muzikāli un saturiski agresīvais “Inviders Must Die” un “Always Outnumbered, Never Outgunned”.

Ikviens no “The Prodigy” veikumiem ir pierādījis, ka viņi nav vienas dienas zvaigznes, bet diži un ietekmīgi mūziķi. Smagās deju mūzikas grandi joprojām liek trakot nenovecojušos “Firestarter” bītos, saukt “voodo people, magic people” piemērotos un visbiežāk nepiemērotos gadījumos. Galu galā tieši “The Prodigy” mūzika, nevis kādas enerģiju atraisošas vielas ir tā, kas klausītāju torpedē “Out of Space” (“Visumā”).

Kā pierāda grupas aktīvā darbošanās ierakstu laukā un koncertos, “The Prodigy” nav tā grupa, kura mierīgi veģetēs uz jau sasniegto panākumu lauriem, neradot neko jaunu, labākajā gadījumā laiku pa laikam izdodot “labāko dziesmu” izlases. Tiesa, gluži bez grēka viņi nav, jo 2008. gadā klajā nāca “Expierience”, kā arī “Music for the Jilted Generations” otrreizēji izdevumi, gan krietni pārveidoti. Tomēr šis “gājiens”, kā atzinis arī grupas mūziķi Laiams Houlets, bijis “brīvprātīgi piespiedu kārtā”, jo minēts grupas un viņu izdevēju savulaik noslēgtā kontrakta punktos.

Ar pavisam svaigiem notikumiem ” The Prodigy” nāk pie klausītājiem šajā pavasarī. Gluži karsts martā izdots viņu sestais studijas albums “The Day Is My Enemy” (“Diena ir mans ienaidnieks”). Šobrīd publicēti trīs singli – “Nasty”, tituldziesma “The Day Is My Enemy” un jaunākā kompozīcija “Frontier”. Var piekrist izdevumam “NME”, kas apgalvo, ka jaunās dziesmas pamatā rakstītas izpildīšanai koncertos, reizē piebilstot, ja jaunais ieraksts ir “spēcīgākais un pārliecinošākais “The Prodigy” albums kopš “The Fat of the Land”.

“The Prodigy” Latvijā viesojušies arī agrāk – 2006. gada pavasarī un 2009. gada rudenī, kad ”Skonto” hallē pulcējās vairāk nekā septiņi tūkstoši klausītāju. Joprojām “The Prodigy” dzīvās uzstāšanas ir visai tālu no mierpilnas nopelniem bagāto skatuves mākslinieku koncertēšanas. Laiams Houlets iedarbina savu jaudīgo elektronisko mašinēriju, Kīts Flints bola acis, Maksims kliedz mikrofonā “Aiziet, kareivji!”.

 

Varbūt noder!!

Koncerts 16. IV 20.00 “Skonto” hallē

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 40 – 200

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+