×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. novembris, 2015
Drukāt

“The Sound Poets” jaunā pulsācija koncertu sērijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

25., 26., un 27. novembrī trīs koncertu sērijā latviešu poproka apvienība “The Sound Poets” prezentēs grupas jaunāko albumu “Pulsē”. Grupas mūziķi teic, ka jaunā albuma stāsts ir par mieru mūsdienu steigas laikmetā. Par to, ka “The Sound Poets” stāsts jau uzrunājis daudzus, liecina izpārdots piektdienas koncerts.

Grupa “The Sound poets” izveidojās 2011. gadā, kad divi draugi Jānis Aišpurs (balss, taustiņi un ģitāra) un Normunds Lukšs (elektriskā ģitāra) dibināja grupu. Viņi noorganizējuši nelielu koncertu Ziemassvētkos un ielūguši draugus – Undīni Balodi pie čella, Gintu Bīmani pie basa un Pēteri Lundi pie bungām. Koncerts izvērtās emocionālā notikumā, kas radīja sajūtu, ka šī mūziķu grupa ir atslēga, lai veidotu ko maģisku. Šogad grupai pievienojies jauns dalībnieks – basģitārists Kārlis Josts.

Grupas pirmais albums “Tavs stāsts” nāca klajā 2013. gadā un ieguva Latvijas Mūzikas Gada balvu kā labākais poproka albums. Šajos divos gados grupa piedzīvojusi cilvēku pārpildītus koncertus – brīvdabas lielkoncerts Siguldas pilsdrupu estrādē kopā ar kori un stīgu kvartetu aizvadītā gada vasarā, kas skatāms arī DVD formā, kā arī pārpildīti koncerti “Palladium”. Grupas kompozīcijas iemīļojuši tūkstošiem klausītāju, turklāt ne tikai Latvijā – “skaņu dzejnieki” mēdz dziedāt arī angliski. Īstu uzvaras gājienu klausītāju sirdīs gājis “The Sound Poets” līdz šim lielākais grāvējs – “Kalniem pāri”, kas tika iekļauts Dziesmusvētku koru repertuārā un ar lielu sajūsmu arī izpildīts.

Šajā septembrī klajā nāca “The Sound Poets” otrais studijas albums “Pulsē”. Tas, pretēji iepriekšējam albumam, rakstīts nevis kādā no zināmajām skaņu ierakstu studijām, bet gan mājā Jumurdas ezera krastā. “Tā vietā, lai dotos uz studiju, mēs izvēlējāmies pārcelt studiju uz skaistu vietu pie paša Jumurdas ezera. Īpašā noskaņa, dabas ainava un meža klātbūtne palīdzēja atbrīvoties no ikdienas steigas, pilsētas kņadas un nodoties mūzikai,” stāsta grupas dalībnieki, piebilstot, ka šoreiz arī albuma saturs ir nedaudz citāds. Ieraksts tapis sadarbībā ar skaņu producentu Gati Zaķi, ar kuru grupa strādāja, arī ieskaņojot albumu “Tavs stāsts”.

“Albums ir par mieru šajā steigas laikmetā, ko reizēm piemirstam, skrienot pa ikdienas ierasto ceļu “darbs–veikals–mājas–darbs”,” atklāj grupas solists Jānis Aišpurs.

Albuma noformējuma fotosesija notika Jumurdā, un attēlus uzņēma fotogrāfs Māris Ločmelis ar “wetplate” tehniku. “Fotosesijas process bija ļoti laikietilpīgs, bet ārkārtīgi interesants, jo bija nekustīgi jāsēž vairākas minūtes un viena attēla uzņemšana varēja aizņemt pat pusstundu,” stāsta grupas čelliste Undīne Balode.

Septembrī klausītāju ausis sasniedza grupas jaunākais singls – dziesma “Ezers, salas, putni”. “Iedvesma stāstam šajā dziesmā ir aizgūta no rudenīgi gleznainās Jumurdas ezera ainavas, kad kādā novembra rītā viss ezers bija miglā, bija dzirdamas vien rīta putnu dziesmas, līdz vienā brīdī migla sāka zust un lēnītēm caur to parādījās ezera salas,” par dziesmu saka grupas solists Jānis Aišpurs.

“Kā jau katru gadu, mēs vēlamies iepriecināt savus klausītājus, ne tikai viesojoties lielākajos vasaras festivālos, bet arī sarīkojot īpašu lielkoncertu. Tādēļ vēlamies visus aicināt uz jaunā albuma koncertsēriju,” stāsta “The Sound Poets”. Iepriekš grupa rīkoja koncertu “Palladium” koncertzālē 2013. gadā, uz kuru biļetes tika izpirktas lielā ātrumā. Arī šogad koncertu sērijas pieejamo biļešu skaits strauji sarūk.

Varbūt noder!!

Koncerti: 25., 26., 27. XI 20.00 Rīgā, koncertzālē “Palladium”

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 25

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+