×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
30. marts, 2017
Drukāt

“The Sound Poets” – pavisam tuvi un īpaši

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar koncertu Krustpils kultūras namā 1. aprīlī grupa “The Sound Poets” uzsāk koncerttūri “Joprojām”. Piecpadsmit Latvijas pilsētās grupa sniegs akustiskus koncertus brīvā, intīmā un sirsnīgā gaisotnē. Grupas vēlme apceļot Latviju, lai satiktu savus klausītājus arī mazos koncertos, neesot nesen radusies ideja, bet gan jau gadiem lolots sapnis.

“Koncerti, kas būtu pieklusinātākā atmosfērā, jau sen ir bijusi mūsu īpašā iecere. Akustiski, tuvāki un pieejamāki cilvēkiem dažādos Latvijas reģionos. Tagad ar grupu esam nonākuši punktā, kad tam beidzot pienācis īstais laiks. Mums pašiem gatavošanās šiem koncertiem šķiet ļoti aizraujoša, redzot, kā jau sen radušās dziesmas atrod sevi citos skanējumos, instrumentācijās un noskaņās,” teic Jānis Aišpurs un, uzsverot akustisko koncertu priekšrocības, nosaka: “Ir īpaši aiziet ciemos pie sava klausītāja pavisam tuvu.” Arī Undīne Balode neslēpj: “Lai cik paradoksāli tas būtu, nonākt tik tuvā saiknē ar klausītāju ir pat grūtāk, nekā varētu šķist. Kā mēs grupā runājām, tas bija mums tāds sapnītis, ka gribētu mazākus koncertus un tieši apbraukāt Latviju un satikties ar cilvēkiem.”

Grupa “The Sound Poets” jeb “Skaņu dzejnieki” radās 2011. gadā, kad vokālists, ģitārists un taustiņinstrumentālists Jānis Aišpurs kopā ar ģitāristu Normundu Lukšu sāka savu muzikālo darbību, noorganizēja nelielu Ziemassvētku koncertu, kurā pieaicināja savus draugus mūziķus – čellisti Undīni Balodi, bundzinieku Pēteri Lundi un basistu Gintu Bīmani. Koncerts izvērtās par ārkārtīgi skaistu un emocionālu notikumu, un bija skaidrs, ka šis sastāvs ir īstais, lai kopīgi radītu maģiju. “The Sound Poets” ir saglabājusi šo sajūtu maģiju, ko enerģiski uzņem arī grupas klausītāji.

“Mums ir pašcenzūra, mēs neejam uz kompromisiem ar sevi un nedomājam – ai, šitā būs vieglāk vai tā būs ātrāk, mēs darām tik ilgi, kamēr pašiem patīk. Un ir viens brīdis, kad pieredze saka – šis ir labākais, ko varam izdarīt. Māksla ir konkrētā mirkļa refleksija, tajā atspoguļojas tas, ko konkrētā brīdī jūtam, kā domājam. Tad mērķis ir sasniegts,” uzskata Jānis.

Šogad grupa turpinās arī doties savās iekšējās radošajās nometnēs, lai izveidotu pēc iespējas vairāk radošā materiāla. “Tāds “poētu” gads sākās pēc Jaungada īsajām brīvdienām, mēs devāmies radošajā nometnē. Varētu pačukstēt, ka tas ir šā gada lielais uzdevums, lai saradītu gana daudz jauna muzikālā materiāla. Oficiāli neesam teikuši, bet varbūt nākamgad varēsim iepriecināt cilvēkus ar kaut ko jaunu, taustāmu,” nosaka Jānis.

 

1. IV 19.00 Krustpils kultūras nams

2. IV 19.00 Preiļu novada kultūras centrs

6. IV 19.00 Madonas kultūras nams

7. IV 19.00 Valkas pilsētas kultūras nams

9. IV 16.00 un 19.00 Siguldas koncertzāle “Baltais flīģelis”

20. IV 19.00 Saldus Mūzikas un mākslas skola

21. IV 19.00 Liepājas Olimpiskā centra “Rožu zālē”

22. IV 19.00 Ventspils “Jūras vārti”

27. IV 20.00 LU Lielā aula, Rīgā

28. IV 19.00 Koncertzāle “Valmiera”, Valmierā

29. IV 16.00 un 19.00 Jelgavas kultūras nams

6. V 19.00 LU Lielā aula, Rīgā

 

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena no EUR 8 līdz EUR 20.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+