Apbrīno

“The Sound Poets” pulss atgriežas Siguldā 16

Foto – Nils Vilnis

26. un 27. augustā Siguldas pilsdrupās notiks populārās latviešu grupas “The Sound Poets” divi vienīgie šīs vasaras koncerti – “Pulsē”. Iesākumā grupas izsludinātais vienīgais koncerts – “notikums ar lielo burtu” – apmeklētāju ievērojamās intereses dēļ nu ir pārvērties divos koncertos, kuros grupa sola spēlēt jaunākā, bagātīgi godalgotā studijas albuma “Pulsē” dziesmas.

Siguldas pilsdrupas kā koncerta norises vieta nav nejauša izvēle – tā būs “The Sound Poets” atgriešanās – iepriekšējais, plaši apmeklētais grupas koncerts šeit norisinājās 2014. gadā, un izpelnījās ievērojamu apmeklētāju uzmanību – to apmeklēja 3500 klausītāju. Grupa “The Sound Poets”, kas dibināta 2011. gadā, kad draugi Jānis Aišpurs (vokāls, taustiņi, ģitāra) un Normunds Lukša (elektriskā ģitāra), rīkojot koncertu, pieaicināja savus draugus – mūziķus Undīni Balodi (čells), Pēteri Lundi (bungas) un Gintu Bīmani (basģitāra), atzinusi, ka Siguldas koncertā gūtās sajūtas sniegušas grupai pārliecību, ka mūzikas radīšana šādā sastāvā jāturpina.

“Esmu priecīgs par iespēju atgriezties Siguldā. Koncertā pirms diviem gadiem man patika viss – lokācija, cilvēki, atmosfēra un draudzība ar Siguldas saimniekiem – līdz ar to vēlme atgriezties tieši Siguldā ar jaunām dziesmām, jauniem stāstiem un jaunām emocijām mums šķiet pašsaprotama,” teic “The Sound Poets” solists Jānis Aišpurs.

Koncertā “Pulsē” grupa izpildīs dziesmas gan no sava jaunākā studijas albuma “Pulsē”, kurš mūzikas ierakstu gada balvas ceremonijā “Zelta Mikrofons” atzīts par “Gada albumu” un “Labāko popmūzikas albumu”, gan jau tautā iemīlētas dziesmas, tostarp “Kalniem pāri” un “Emīlija”. “Albums ir par mieru šajā steigas laikmetā, kuru reizēm piemirstam, “skrienot” ikdienas ierasto ceļu “darbs–veikals–mājas–darbs”,” par ierakstu teic J. Aišpurs.

Ņemot vērā, ka uz grupas “The Sound Poets” koncertu Siguldas pilsdrupās 27. augustā biļetes tika pārdotas nepilnu divu nedēļu laikā, grupa izziņoja papildkoncertu, kas norisināsies dienu iepriekš – 26. augustā. “Šāds notikumu pavērsiens, kad pirmais koncerts tika pārdots tik raiti, mūs patīkami pārsteidza. Bijām plānojuši tikai vienu koncertu šovasar, bet, pateicoties jūsu lielajai interesei, sapratām, ka ir jāorganizē papildkoncerts. Nekad nesaki nekad!” saka grupas dalībnieki.

“Mūsu ansambļa dalībnieki jau sāk sajust kņudēšanu pakrūtē, jo tikai pusotra nedēļa atlikusi un ilgi gaidītā muzikālā eksplozija būs klāt!” stāsta grupas dalībnieks, ģitārists Normunds Lukša. “Lai vairotu koncerta tuvošanās prieku, vēlamies pacienāt klausītājus ar mazu gardumiņu no albuma “Pulsē”, un šoreiz tas ir skaņdarbs “Skaistais gadsimts”,” albuma aktuālo singlu, kura radio versija tikko sākusi skanēt raidstacijās, piesaka Normunds.

Par koncertu īpašajiem viesiem katrai dienai grupa ir izvēlējusies ikreiz citu apvienību. 26. augustā tā būs sintpopa grupa “Audience Killers”, savukārt 27. augustā – indīroka apvienība “Irving Ark”. “The Sound Poets” turas pie pārliecības aicināt par viesiem tos māksliniekus un grupas, kuru mūzika pašiem patīk: “”Audience Killers” jau labu laiku sevi ir apliecinājuši kā izcilu, krāšņu un aizraujošu muzikālu stāstu paudēji, savukārt “Irving Ark” ir malks svaiga gaisa mūsu platuma grādu “indie” mūzikas lauciņā,” skaidro “The Sound Poets”.

 

Varbūt noder!!

Ieeja 26. un 27. VIII no 19, īpašie viesi no 20.15, “The Sound Poets” 21 – 23.

27. VIII koncerts tiešraidē platformā “Shortcut”

Biļetes: “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 21 – 35

LA.lv