Apbrīno

“The Sound Poets” turpina koncertu sēriju “Joprojām” 16

Publicitātes foto

1. decembrī “The Sound Poets” ar koncertu Alūksnes kultūras centrā turpina pavasarī veiksmīgi aizsākto akustisko koncertu sēriju “Joprojām”. Grupa ar pieklusinātiem koncertiem sirsnīgā gaisotnē sniegs vēl 11 koncertus visā Latvijā.

“Esam priecīgi atkal doties ceļā pie saviem klausītajiem visā Latvijā. Priecīgi, jo atkal satiksimies ar viņiem tik ļoti tuvā un personiskā gaisotnē, lai dalītos mūsu muzikālajos stāstos. Priecīgi, jo atmiņās vēl spilgti saglabājušies emocionālie mirkļi no “Joprojām” pavasara koncertu sērijas, kurā klausītāji mūs lutināja ar savām emocijām, gavilēm, ovācijām, kādai klusai asarai vai vienkārši patiesiem klusuma brīžiem pēc dziesmas pēdējā akorda, lai vēl mirkli uzkavētos tajā īpašajā sajūtā, ko visi kopā spējām uzburt,” stāsta grupas solists Jānis Aišpurs.

Koncertos izskanēs 17 dziesmas no grupas līdzšinējās daiļrades īpaši aranžētās akustiskās versijās. “Šobrīd esam ļoti patīkamā pozīcijā, kurā jūtam, ka mūsu padarīto novērtē. Gan ieraksts, gan arī ideja par decembra koncertiem radusies cilvēku intereses dēļ, kuru reāli sajutām gan pavasara koncertu lidojumā visā Latvijā, gan pēc tā. Šāds pieprasījums ir patiess kompliments. Jūtams arī gandarījums par ieraksta kvalitāti – tajā dzirdams, ka mums izdevies izveidot jaunu stāstu – ar iekšējo dramaturģiju pamatā un sirsnīgu sajūtu,” teic J. Aišpurs.

Koncertu sērijai ir dots nosaukums no dziesmas “Joprojām”, par kuru J. Aišpurs teic: “Dziesmas jēga ir par to, ka ir dažas lietas cilvēka dzīvē, kas tik ātri nepāriet. Lai kur mēs būtu, kā dzīve mainītos, dažas lietas paliks nemainīgas, tāpēc “Joprojām”. Savā ziņā filozofiski tas sasaucas ar mūsu tūres mūzikas ideju – lai kur mēs būtu un kas notiktu, mūzika cilvēku var pavadīt visu mūžu.”

Akustiskie koncerti ir īpaši ar to, ka mūziķis un klausītājs ir tuvu viens otram – tā aci pret aci, un šādos koncertos vairs nevar paslēpties aiz trokšņu vai citu efektu gūzmas. Ir tā, kā ir un viss ir ļoti labi dzirdams. Tā ir papildu atbildība ikvienam mūziķim. “Spēlējot akustiskos instrumentus, ansamblēšanās un saspēlēšanās ir daudz svarīgāka, no katra mūziķa paša ir atkarīgs, vai mūziķis skaļi vai klusi spēlē un kā tas skanēs un kopā. Tas ir ļoti interesanti un skaisti, ka mums ir iespēja spēlēt arī šādā formā,” atzīstas J. Aišpurs un uzsver, ka “tā lielākā atšķirība ir laikam tas, kad var pavisam tuvu pieiet pie sava klausītaja. Pat ne pieiet, mēs varam satikties ļoti, ļoti tuvu. Tā robeža, barjera pazūd, nav kā lielajos koncertos, kur liela skatuve, gaismas, skandas un skaņa. Te ir pavisam tet a tet un tas ir ļoti īpaši. Arī pēc koncerta viņi var satikties un aprunāties, un arī koncerta laikā ir turpat burtiski rokas stiepiena attālumā. Koncerta dinamika ļauj dzirdēt, kā skatītājs elpo un kā viņš pārdzīvo līdzi.”

Ārā ir auksts, taču kopā ar klausītājiem un mūziku koncerti būs silti un mājīgi!

 

1. XII 19.00 Alūksnes kultūras centrā

2. XII 18.00 Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē

3. XII 15.00 un 18.00 koncertzālē “Valmiera”

5. XII 20.00 VEF kultūras pilī Rīgā

6. XII 20.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Rīgā

8. XII 19.00 Talsu tautas namā

9. XII 18.00 Gulbenes kultūras centrā

10. XII 18.00 Smiltenes pilsētas kultūras un sporta centrā

15. XII 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”

16. XII 18.00 Bauskas kultūras centrā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 12 līdz 25

LA.lv