×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

“The Times”: Krievija draudējusi ASV un NATO ar kodoluzbrukumu Krimas un Baltijas valstu dēļ (21)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievija draudējusi izmantot kodolspēkus pret Savienotajām Valstīm un to NATO sabiedrotajiem, ja tie mēģinās panākt anektētās Krimas atdošanu Ukrainai un paplašināt ietekmi Baltijas valstīs, ceturtdien ziņo britu laikraksts “The Times”.

Laikraksts vēsta, ka marta vidū Vācijā notikusi tikšanās starp atvaļinātām ASV militārpersonām un izlūkdienestu amatpersonām un bijušajiem augsta līmeņa Krievijas Federālā drošības dienesta darbiniekiem. Tikšanās ilgusi divas dienas, kuru laikā Krievijas pārstāvji brīdinājuši, ka Krievija atbildēs ar spēku uz jebkuru Rietumu mēģinājumu piespiest Krimu atdot Ukrainai.

“The Times” rīcībā nonācis dokuments ar amerikāņu piezīmēm par šo tikšanos.

Tajās atzīmēti galvenie punkti, par kuriem runājusi Krievijas delegācija, kuru instruējis Kremlis.

Krievijas pārstāvji uzsvēruši, ka Krima tagad ir Krievijas daļa un jebkurš NATO mēģinājums mainīt šo situāciju tiks uzskatīts par tiešu uzbrukumu Krievijai, uz ko tiks atbildēts ar spēku, tostarp kodolieročiem, liecina “The Times” rīcībā nonākušais dokuments.

Krievijas pārstāvji norādījuši, ka šādā gadījumā arī ASV būtu jāsaprot, ka tās ir apdraudētas.

Krievu delegācija arī pievērusies Baltijas valstīm, paziņojot, ka tās neuzskata par atšķirīgām no Ukrainas. Proti, gan Ukrainā, gan Baltijas valstīs ir krievu minoritāte, kas tiekot diskriminēta.

“Tie paši apstākļi, kas bija Ukrainā un lika Krievijai rīkoties”, pašreiz ir vērojami arī trīs mazās valstīs pie Krievijas austrumu robežas, paziņojuši Krievijas pārstāvji.

Amerikāņi savās piezīmēs norādījuši, ka Krievija cer lēnām vilināt šos krievus pretī Krievijai, nedodot NATO ieganstu izvietot Baltijas valstīs savus karavīrus.

Lai pretdarbotos NATO ietekmei, Krievijas delegācija norādījusi, ka iespējami dažādi pasākumi, sākot no kodolieroču pielietošanas un beidzot ar nemilitāru atbildi.

Vienlaikus Krievijas pārstāvji pieļāvuši, ka Ukrainas krīzei ir iespējams diplomātisks risinājums, norādot, ka Maskava dotu priekšroku Ukrainas pārvēršanai konfederācijā, piešķirot austrumu rajoniem plašu autonomiju.

ASV pārstāvji savās piezīmēs norādījuši, ka Krievijas delegācija, visticamāk, izteikusi tik nekaunīgus draudus tāpēc, lai piespiestu ASV atgriezties pie sarunu galda par situāciju Ukrainā.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Редакции браво за фотку, фотка класная! А вам **

 2. Pagaidu stāvoklis Atbildēt

  Tā nu tagad iet, kad brīvā miegainā bet arī gāzes kārā pasaule pieļāvusi paviāna ar pistoli iesprukšanu jau tā drūmajā kremlī.

 3. mēteļa virinātājs Miša Atbildēt

  Vai Pūķinam ir nosliece uz pašnāvību/masu slepkavību — kā tam trakam vācu pilotam?

 4. Nekaunība ir Krievijas visraksturīgākā īpašība valsts līmenī. Tas ir vienīgais, ko šeit var pateikt.

 5. Vai tu esi garīgi aprobežota?

 6. Tikai galīgi aprobežotais var atļauties komentēt šitos murgus!

  • tās nelikvidētās okupācijas sekas – tā dēvētā “Krievijas 5.kolonna” – tie nav nekādi “murgi”(!); tas ir bīstams politisks “arguments” jauna pasaules kara sākumam, – pat bīstamāks par Molotova-Rībentropa slepenajiem protokoliem, jo draudi ir atklāti un ar uzskatāmiem to realizācijas piemēriem Ukrainā.

 7. Nāk diena, kad neviens akmens uz otra vairs nestāvēs, kur agrāk bija Maskava. Šī ļaunuma impērijas likteņdiena drīz būs klāt.

  • Tiesam saedies vermeles,pratina jau nav.

   • Novērotājs – tu esi gļēvulis, ka pat nevari parakstīties. Jā tu būtu gudrs, un tas ir liels “jā” tad tu saprastu, ka krievija ir lemta iznīcībai, bet tu jau laikam esi lielkrievu jūsmotājs. Nu papriecājies kamēr vēl vari.

 8. vai par Baltijas Valstu savlaicīgi nenovērstajām okupācijas sekām (Krievijas atstāto “5.kolonnu”), – kā primāro apdraudējumu ES valstu mieram un 3. pasaules kara sākumam, – nebūtu jārosina debates ANO Drošības padomē ? Ja pasaule negrib karu, tad tā cēloņi ir jānovērš, un šajā novēršanā jāiesaistās visām ANO dalībvalstīm.

  • 75 gadiem Padomju Krievija nevarēja tikt galā bez sabiedroto palīdzības. Visi zinām, cik tālu vācieši tika. Interesanti, cik dienas Krievija viena pati tagad nostāvēs pret visu pasauli. Civilie bēgs, kolīdz parādīsies tāda iespēja un nez vai viņi patiesībā ir apmierināti, ka viņu valsts vadītājs šādi dejo uz naža asmens, pat ja tas būtu tukšs blefs. Mums taču nav bail, aizstāvēsim savus mīļos, savas mājas un savu zemi, ja tāda vajadzība būs. Sveši kungi, karavīri, mīda manu tēvu zemi, nāks vasara, nāks Pērkonis, saspers jūs gabalos!

 9. sociāli atstumtais Atbildēt

  nožēlojami , bet neko nav tik ,, viegli panemt ,, kā – ,, sašķeltu sabiedrību ,, Lai amerikāņiem veicas !

 10. .................... Atbildēt

  kurš glupam muti var aizbāzt, ko grib to gvelž

 11. Tuksi draudi,jo ja krievs pielietos tad ari citi pret vinu pielietos.

 12. Nevaukski.Merkakis tadu darbu neapmaksa.

 13. Beidz vauksket .Merkakis tadus darbus neapmaksa.

 14. krievam nav bailes, ka ķīnieši uzmetīs atombumbu Maskavai un savāks visu Sibīriju, kurā krievi ir kolonisti?

 15. Putlera mērkaķi ar dunčiem iet zosu gājienā uz elli. Prieks noskatīties!

 16. Šī Krievijas retorika, ir skaidrs pierādījums, ka stratēģiskajos plānos ir iekļauta Batvijas valstu atgūšana, pat ejot pāri līķiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+