Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
11. oktobris, 2013
Drukāt

Tibetas aktīvisti iesūdz tiesā bijušo Ķīnas prezidentu

dzintao

Tibetas aktīvisti iesnieguši Spānijas krimināltiesā sūdzību pret Ķīnas bijušo prezidentu Hu Dziņtao, apsūdzot viņu genocīda pastrādāšanā pret tibetiešiem, ziņo raidsabiedrība BBC.

Viens no prasības iesniedzējiem ir Spānijas pilsonis tibetiešu mūks Tubtens Vangčens, un tādējādi Spānijas krimināltiesa ir tiesīga izskatīta iesniegto sūdzību.

Hu laika posmā no 1988. līdz 1992. gadam bija Tibetas apgabala Komunistiskās partijas līderis. Aktīvisti viņu apsūdz par karaspēka izmantošanu tibetiešu protestu apspiešanā. Tibetas Atbalsta komitejas iesniegtajā prasībā Spānijas krimināltiesā apgalvots, ka reģiona līderis, kurš tobrīd bija Hu, ir atbildīgs par “izvērstajām darbībām, likvidējot Tibetas kā valsts unikalitāti un eksistenci, ieviešot kara likumu, īstenojot piespiedu deportācijas un masveidīgas sterilizācijas kampaņas, kā arī spīdzinot politiskos disidentus”.

Saskaņā ar Spānijas tieslietu sistēmu genocīda pastrādāšanā aizdomās turamās personās var tikt tiesātas, neatrodoties Spānijā, skaidro raidsabiedrība BBC. Taču, lai tiesas process varētu sākties, vismaz vienam iespējamā genocīda upurim jābūt Spānijas pilsonim.

Pievienot komentāru

Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+