×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. decembris, 2016
Drukāt

Ar stopiem no Varšavas līdz Rīgai. Poļu jaunieši ieradušies uz Tezē tikšanos (5)

Foto - Madara BriedeFoto - Madara Briede

Lūkass, Marta un Gabriela no Polijas uz Rīgu, kur šajās dienās notiek Tezē Eiropas jauniešu tikšanās, ieradās ar autostopiem. Ļoti skaista pilsēta – tā par Rīgu saka jaunie cilvēki, kuri Latvijas galvaspilsētā ir pirmo reizi.

Papildināta ar foto.

Ar stopiem no Varšavas līdz Rīgai 16 stundu laikā – tā sākās trīs Polijas jauniešu Lūkasa (29), Martas (21) un Gabrielas (23) piedzīvojums ceļā uz Tezē Eiropas jauniešu tikšanos, kas vakar sākās Rīgā. Viņi ir tikai trīs no aptuveni 15 000 dalībniekiem – jauniešiem no visas Eiropas un citiem kontinentiem, kas šogad pulcējas kopīgām lūgšanām.

Piecas dienas līdz pat 1. janvārim jaunie cilvēki, piesaistīti konkrētām draudzēm, vienosies lūgšanās, piedalīsies dažādās diskusijās, grupu darbos un ekskursijās, iepazīstot reģionu. Liela daļa nakšņos viesģimenēs.

Vēlmi piedalīties šajā svētceļojumā Lūkass lolojis jau vairākus gadus, nu izdevies to īstenot. Jaunietis nāk no Polijas ziemeļaustrumiem, kur vairums cilvēku esot ļoti reliģiozi un tuvi Dievam. Arī viņš pats sevi pieskaita pie tādiem: “Šāda veida tikšanās, manuprāt, ir reāls pierādījums tam, ka mūsu katoļu ticība ir ļoti jauneklīga, spirgta un dzīva. Tā nav nekas vecmodīgs un garlaicīgs, bet gan kas vitāls. Tā joprojām piesaista daudz jaunu cilvēku un dod mums iespēju meklēt un rast atbildes uz saviem jautājumiem.”

Jaunieši atzīst, ka šī pasākuma pamata jēga ir ticība un kopīgas lūgšanas, tuvināšanās Dievam, tomēr tā visa pievienotā vērtība ir arī sajust dažādo reliģiju kopību, iegūt jaunus draugus no visas Eiropas un gūt pozitīvus iespaidus. “Man kā kristietim ir ļoti svarīgi un vajadzīgi redzēt, ka ir tik daudz man līdzīgi domājošu cilvēku. Svarīga šī vienotības sajūta,” piebilst Lūkass.

Patīkams piedzīvojums jauniešiem ir arī iepazīšanās ar Rīgu, jo viņi šeit ir pirmoreiz. Visi trīs ceļo ar autostopiem un, lai gan iepazinušies vien pirms pāris dienām, ļoti satuvinājušies, jo sapratuši, ka visus trīs vieno ne vien ceļošanas prieks, bet arī reliģija. Nonākšana līdz Rīgai vien jau bijis piedzīvojums, jo sastaptie autovadītāji esot ārkārtīgi interesanti sarunu biedri, kas dalās gan savās sāpēs un pārdzīvojumos, gan stāsta par savām attiecībām ar Dievu un attieksmi pret reliģiju.

Vislielākās svētceļnieku grupas Rīgā ieradušās no Polijas, Ukrainas, Vācijas, Lietuvas, Francijas, Horvātijas un Itālijas. Jauniešu sagaidīšanas darbos iesaistīti 900 brīvprātīgie no dažādām valstīm, un jau vakar aizritēja pirmās kopīgās vakara lūgšanas “Arēnā Rīga” un starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”. Tezē Eiropas jauniešu tikšanās pasākumus Rīgas baznīcās, vietējās draudzēs un uzņemšanas vietās var apmeklēt ikviens Latvijas iedzīvotājs. Pasākumu programma un norises vietas atrodamas mājaslapā www.taizeriga.lv. Piedalīties lūgšanās “Arēna Rīga” un starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” var, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Apžēliņ, cik daudz ir vēl nozombētu verga dvēselīšu !!!!!

  2. tādā vecumā reliģija ir pie vienas vietas un tas ir pavisam normāli, gribas piedzīvojumus un patusēt.. lai veicas

  3. Jaunieši savu Poliju nav apskatījuši.

  4. Būs padzirdējuši par “veiksmes stāstu”…
    Tāpēc jāsteidz apskatīt, kamēr fatamorgana nav izgaisusi.

Draugiem Facebook Twitter Google+