×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

Kādām prioritātēm jābūt jaunās valdības darba kārtībā?
 (3)

Foto - AFP/Ilmārs ZnotiņšFoto - AFP/Ilmārs Znotiņš

Andris Vaivods,
 Līvānu novada domes priekšsēdētājs:
 “Prioritātes, protams, var nosaukt, taču mans uzskats – redzot, kas notiek ar valdības sastādīšanu un kāda ir situācija valstī, tos ļoti vajadzīgos darbus Straujumas valdība nespēs paveikt. Valdis Dombrovskis pēc Zolitūdes traģēdijas atkāpās nevis pirmajā vai otrajā dienā, bet gan piektajā, un tas nozīmē, kas īstais iemesls bija nevis politiskā atbildība par notikušo nelaimes gadījumu, bet gan tas, ka viņš saprata, ka tālāk tā vairs nevar. Ka esošā sistēma ar tagadējiem politiķiem neļauj viņam darīt to, ko tauta vēlas. Politiķu attieksme pret pienākumiem, ierēdņu varaskāre un mantkāre, tautsaimniecības situācija, neveiksmīgie iepirkumi, nedienas ar “Metalurgu”, aizbraukušie cilvēki – tas viss liecina, ka vajadzētu sākt ar Saeimas atlaišanu. Ka jāievēl piemērotāki politiķi, ka jāmaina sistēma. Es labi pazīstu Straujumu, zinīgs un enerģisks cilvēks, es atbalstu viņu premjera amatā, jo tagadējā situācijā viņa ir īstais pretendents. Taču viņas valdībai nebūs visu iespēju labot situāciju valstī. Bet nepasliktināt situāciju, kāda tā ir, censties kaut ko izdarīt labāk – ar to viņa tiks galā veiksmīgi un godam nostrādās līdz Saeimas vēlēšanām. Mūsu ministra amatā jābūt cilvēkam no tās partijas, kuras pārstāvji uzvarējuši pēdējās pašvaldību vēlēšanās un vislielākā skaitā atrodas pašvaldību priekšgalā.”

Aivars Lācarus,
 Talsu novada domes priekšsēdētājs:
 “Mazajām un vidējām pašvaldībām īpaši svarīgi, lai valdība daudz vairāk domātu par valsts reģionu līdzsvarotu attīstību. Kā lai mēs attīstām uzņēmējdarbību un tiekam pie jaunajām tehnoloģijām, ja esam atstāti pabērna lomā? Mūsu galvenā izaugsmes cerība taču ir daudz labāka vietējo resursu izmantošana, piemēram, lai kokapstrāde būtu ar lielāku pievienoto vērtību. Tālākā izaugsme atkarīga arī no intelektuālā darbaspēka palielināšanas, tātad izglītības sakārtošanai mūsdienu līmenī arī jābūt darba kārtībā. Laimdotu Straujumu pazīstu labi, cienu viņu, jo viņa mazāk runā, vairāk dara, turklāt, kas ir ļoti svarīgi, ieklausās citos viedokļos. Esmu pārliecināts, ka Straujumas valdība spēs īstenot neatliekamos uzdevumus. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra krēslā labs būtu Māris Kučinskis, kas nācis no pašvaldībām un “pazīst drēbi”. No ministrijas sagaidu izšķirīgu rīcību, lai Eiropas fondu finansējumu sadalītu vienmērīgāk.”

Vilnis Špats, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs:
 “Tām pašvaldībām, kas atrodas tālāk no Rīgas, pats galvenais – lai valdība paskatās arī uz lauku pusi. Šobrīd viss liecina, ka redz tikai laukus ap Rīgu. Attīstībai jābūt vienmērīgai pa visu valsti, nevis kā tagad, kad uzsvars likts uz attīstības centru modeli 9 + 21. Domāt par valsti kopumā īpaši svarīgi ir tagad, kad jāsastāda Eiropas fondu programma. Un kad beidzot būs tik vajadzīgās nodokļu atlaides, kas veicinātu uzņēmējdarbību arī tālākajās pašvaldībās? Valsts budžets ir pieņemts, tagad svarīgi, lai nesāk ar to manipulēt. Cerēsim, ka Straujumas valdība kaut ko arī izdarīs, taču vienlaikus nedrīkst aizmirst, ka uz valsts attīstību jālūkojas arī no ilgtermiņa pozīcijām. Grūti saprast, kurš no nosauktajiem kandidātiem būtu labākais ministra postenī, lai labāk palīdzētu risināt pašvaldību problēmas. Varbūt Raimonds Vējonis, kurš jau ieņēma šo amatu un labi strādāja. Galvenais, lai krēslā neiesēdina tādu cilvēku, kas sākumā sola zelta kalnus, bet vēlāk čiks vien iznāk.”

Jānis Dimitrijevs,
 Viesītes novada domes priekšsēdētājs:
 “Var jau gudri spriedelēt par prioritātēm, taču svarīgākais ir, lai beidzot sāk ar pašas pirmās nepieciešamības sakārtošanu – lai ceļu programmā paredz vajadzīgos līdzekļus vietējās nozīmes valsts ceļu remontiem. Smieklīgi un reizē traģiski, ka, piemēram, no Zemgales pierobežas nevar taisni aizbraukt uz Lietuvu – jāveic liels līkums caur Subati vai Skaistkalni. Straujuma ir enerģiska, ar analītisku prātu. Bet pašvaldībām vajag tādu ministru, kas prot ar tām uzturēt normālu komunikāciju.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. katASTROPA

  2. Savā prātā lasu un domāju un pie reizes NEREDZU neviena novadu vadītaja sacītajā KAUT VIENU TEIKUMU par GALVENO SUBJEKTU visā valsts attistības un labklājības paaugstināsanā – C I L V Ē KU!! Par to aizmirsa VISU iepriekšējie premjeri un valdību prioritātes bija visas citas nozares, bet NE CILVĒKS un viņa veselība!? Pat dakteris LĀCARUS nepiemin!?? Tad gribas jautāt: KAS TAD BŪS TIE DARBINIEKI, KAS PIEPILDĪS JŪSU NOSPRAUSTOS MĒRĶUS UN PRIORITĀTES? KAD beidzot sakārtos nodarbinātības sfēru un visas ar to saistošās problēmas:1) strādājošo normālu darba laiku un samaksu, jo tā ir neadvekata tām daudzajām darba stundām, kas nākotnē tikai savairos invalīdu skaitu; 2) no kurienes plānots ievest darba spēku, jo mūsējie brauc prom, lai tiešām nopelnītu par darbu adekvātu atalgojumu; nav jaatgādina, ka cilvēka mūžs ir par īsu, lai visus turpmākos gadus nodarbotos ar darba ņēmēju veselības izturības eksperimentēšanu; 3) KĀPĒC buksē veselības sistēmas uzlabošanas darbi un NEVARAM PAT PIETUVOTIES ne IGAUNIJAS, NE LIETUVAS modelim, kas strādā jau daudzus gadus un pie tam sekmīgi? Jā, ceļi ir ĻOTI nepieciešami ārpus ūdensgalvas RĪGAS, taču kam tie būs domāti??… Latvijas lauki jau tā ir tukši KĀ IZŠAUTA PLINTE!!! KUR ĻOĢIKA!??Ja grib “izšaut” vēl tur palikušos iedzīvotājus, tad skaidri vajag pateikt, uz kuru pusi ies LATVIJA un KĀDI IR VALDĪBU NOSPRAUSTIE MĒRĶI, NEVIS RUNĀT apkārt un apkārt!!! Zinu, ka būs iebildumu un aizrādījumi – pērciet un ēdiet VESELĪGU PĀRTIKU!? Otrs dominējošais sauklis: katrs PATS ATBILDĪGS par SAVU VESELĪBU… BEt vai kāds no kungiem ir padomājis, CIK ir to ļaužu, kas var piekopt veselību saaudzējošu darba stilu un veselīgo pārtiku nopirkt un KUR??? VIENAI NO PRIOTITĀTĒM NOTEIKT IR JĀBŪT VESELĪBAI UN VISIEM AR TO SAISTOŠIEM ASPEKTIEM UN TIKAI TAD EJAM TĀLĀK UN PARJĀM PRIORITĀTĒM!!!

  3. Nemaz vairs nerakstu komentārus,jo, jo tik un tā dzēsh.Taisnība nepatīk!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+