×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

Pavlovs ticis pāri grūtībām un kļuvis stiprāks

Foto-Juris KalniņšFoto-Juris Kalniņš

“Sākums bija smags, īsti nesapratu, kāpēc ar mani tā noticis. Bet nu jau viss gandrīz beidzies un var teikt, ka esmu tam pāri, kļuvis gudrāks un stiprāks,” teic hokejists Vitālijs Pavlovs, kuram piespriestā pusotra gada diskvalifikācija par aizliegto vielu lietošanu beigsies 30. oktobrī.

Palīdzēja Zirnis

Pavlovam pērn februārī Soču olimpiskajās spēlēs ņemtās analīzes uzrādīja aizliegto stimulantu metil­eksanamīnu, kas var būt pievienots uztura bagātinātājiem svara regulēšanai. Tāds preparāts noder sporta veidos, kur ir svara kategorijas, bet hokejistam galīgi nav nepieciešams. Vitālijs noliedza, ka būtu lietojis ko neatļautu, un vainu uzņēmās viņa komandas Rīgas “Dinamo” ārsts Āris Aivars. Skaidrojumi neiežēlināja Starptautiskās hokeja federācijas amatpersonas, un tās diskvalificēja Latvijas izlases uzbrucēju uz 18 mēnešiem.

Ziemeļamerikas profesionālajās līgās tas netiek ņemts vērā, tāpēc Pavlovs pirmo reizi devās pāri okeānam un iepriekšējo sezonu aizvadīja Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) komandā Kolorādo “Eagles”. “Tur ir pavisam citāds hokejs, visi skrien un sitas, nav laika domāt, daudz kautiņu. Man iznāca viens vai divi. Ar KHL nemaz nevar salīdzināt – meistarības mazāk, lai gan ir arī pa kādam ļoti labam spēlētājam,” teic 26 gadus vecais Pavlovs. Kolorādo komandā viņš bija vienīgais eiropietis amerikāņu kompānijā. “Šajā komandā agrāk spēlēja Kārlis Zirnis, un, tā kā man septembrī un oktobrī bija grūti ko atrast, tad viņš palīdzēja iekārtoties.” Vitālijam aģenta nav, bet nekāda interese no pakāpi augstākās Amerikas hokeja līgas klubiem neesot bijusi.

Pārvietoja aizsargos

Turnīra 71 spēlē viņš sakrāja 34 punktus (17+17). “Sākumā bija grūti, bet pamazām pieradu, kolektīvs bija ļoti labs un palīdzēja. Tur spēlei drīkst pieteikt tikai desmit uzbrucējus, tādēļ spēlējām trīs maiņās un viss notika ļoti intensīvi. Sāku trešajā maiņā, vairākumā mani nelaida, bet pamazām izcīnīju lielāku lomu komandā. Statistika kā uzbrucējam nav spoža, tomēr kopumā esmu apmierināts – jauna pieredze.” Sezonas gaitā vairāk nekā desmit maču Vitālijs Pavlovs nospēlējis aizsardzībā, esot gājis itin labi, un galvenais treneris palicis apmierināts. Pēc tam atgriezies uzbrucēja pozīcijā.

“Eagles” esot viena no labākajām organizācijām ECHL, uz viesspēlēm devušies ar lidmašīnu. “Ārpus hokeja viss bija labi,” teic Vitālijs, kurš kopā ar diviem komandas biedriem mitinājies kluba apmaksātā dzīvoklī. Salīdzinājumā ar Rīgas “Dinamo” ienākumi bijuši necili, taču viņš negrib teikt, ar kādu summu nācies iztikt.

Trenējas Rīgā

Šobrīd Vitālijs trenējas Rīgā un slido kopā ar citiem hokejistiem, kuri vēl nav atraduši darba vietas. Par nākotni viņš ir nerunīgs, neatklājot savus plānus – palikt Eiropā vai atgriezties Ziemeļamerikā. Pirmajā variantā nāktos izlaist sezonas pirmos divus mēnešus, taču atšķirība nav liela, jo viņpus okeāna sezona sākas tikai oktobrī. Eiropā kādai komandai treniņos viņš varot pievienoties ne agrāk kā divus mēnešus pirms diskvalifikācijas termiņa beigām.

Latvijas izlasē Vitālijs Pavlovs aizvadījis 33 spēles (1+2), piedalījies vienā pasaules čempionātā un olimpiskajās spēlēs Sočos. Pirms diskvalificēšanas nepilnas divas sezonas nospēlēja Rīgas “Dinamo” un otrajā jau itin nozīmīgā lomā. Viņa karjeras augšupeja aprāvās pašā nepiemērotākajā brīdī. Visticamāk, Pavlovam tiks dota iespēja atgriezties “Dinamo”.

VIEDOKLIS

Normunds Sējējs, Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeris: “Zinu, ka Vitālijam 30. oktobrī beidzas diskvalifikācija. Pirms kāda mēneša aprunājāmies, bet šobrīd nevaru pateikt, vai iespējama viņa atgriešanās pie mums. Vispirms pašam jāizdomā, ko vēlas, un tad varam sarunu turpināt. Pēc statistikas grūti spriest, kā viņš spēlēja Amerikā un kāds ir šobrīd. Pirms diskvalifikācijas Vitālijs bija komandai svarīgs spēlētājs, bet nu jau tajā divi sastāvi nomainījušies. Vai Rīgas “Dinamo” izjūt atbildību par viņa pozitīvajām analīzēm? Bet ar ko Sočos nodarbojās izlases ārsti? Jā, Āris Aivars uzņēmās vainu, taču nebija vainīgs. Situācija nebūt nebija tāda, kā atspoguļota medijos.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+