×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Tiekot izskatīta iespēja indeksēt pensijas lielākā apmērā (2)

foto-LETAfoto-LETA

Labklājības ministrija pašlaik gatavo priekšlikumus budžetam, izskatot iespēju indeksēt pensijas lielākā apmēra un vairāk atbalstīt pensionārus ar lielu darba stāžu, tomēr lēmumiem jābūt ļoti pārdomātiem – tādiem, kas negraus pensiju budžetu, šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Ministrs stāstīja, ka īpaši tiek domāts par pensionāriem ar lielu darba stāžu, kā arī tiem, kuri strādājuši kaitīgos darba apstākļos.

Reirs gan atzina, ka viņa rīcībā neesot nepieciešamie instrumenti, lai atrisinātu visas samilzušās problēmas, norādot, ja tie būtu, tad jau būtu ieviesti.

“Gatavojam priekšlikumus budžetam, nāksim klajā ar priekšlikumiem pensiju indeksācijas palielināšanai, tiek izskatīti arī citi varianti, līdz ar to izskatīsim visus. Tad arī pieņemsim ļoti pārdomātu lēmumu, kas negraus pensiju budžetu. Tam katru gadu jābūt ar pārpalikumu, radot drošības sajūtu nākotnes pensionāriem,” viņš skaidroja.

Runājot par minimālās algas apmēru nākamgad, ministrs norādīja, ka ministrija iesaka valdībai minimālās algas palielināšanu. “Bet jāsaprot, ja sastāvam no trīs koalīcijas partijām. Pirmajā [bijušās Ministru prezidentes] Laimdotas Straujumas (V) valdībā 40 eiro pielikums tika veikts. Nākamajā gadā, lai apstiprinātu budžetu, bija nepieciešams rast kompromisu. Bija iebildumi no uzņēmēju organizācijām,” situāciju raksturoja Reirs.

Viņš piebilda, ka vēl viens nozīmīgs rādītājs ir darba ražīgums. “Ministrija izvērtēs un nāks ar ciparu, ko piedāvās valdībai. To veiksim pēc metodoloģijas, kuru izvērtē katru gadu. Tādu arī dosim, un tad jau sekos valdības rīcība,” sacīja ministrs, atsakoties minēt konkrētus skaitļus.

Runājot par pensionāru pārkvalifikāciju, Reirs minēja ārzemju piemērus, kur apkalpojošajā jomā bieži vien cilvēkus apkalpojot “solīdi kungi”, taču Latvijā tiekot akceptēti tikai jauni cilvēki. “Ir ļoti daudz pensionāru, kuri vēlas strādāt. Varbūt tajās jomās, kur strādājuši, objektīvu iemeslu dēļ nav iespējams, bet ir iespējams pārkvalificēties un strādāt,” cerīgi pauda ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tā visa ir tikai tukša runāšana, ko esam dzirdējuši jau vairāk kā 20 gadus. Vispirms lūdzu nosakiet cik šodien Latvijā vajadzīgs līdzekļu. lai vecais cilvēks varētu fiziski izdzīvot t.i. samaksāt visus izdevumus par dzīvokli, elektrību ( arī par to, kuru pensionārs nemaz nepatērē ), cik vidēji veciem cilvēkiem jāizdod par zālēm, par zobu salabošanu, par medicīniskām analīzēm, gan arī par uzturu, lai arī tas būtu nocenotais ar atlaidēm, bet tas viss ir vajadzīgs cilvēkam. 90. -to gadu sākumā bija tāds mēģinājums noteikt “iztikas minimumu”, kaut gan tur bija tīri jautri kuriozi – kā piemēram: cilvēkam bija paredzēti vieni “trusiki” uz pieciem gadiem, tomēr cilvēki varēja pasekot līdzi cik tad valdība viņiem plāno izdzīvošanai un vai tur pensionāriem zobi ir paredzēti vai nē, bet uz šo brīdi nav pat tas!!!

  2. Kad sociālais budžets atgūs ar procentiem “citiem mērķiem novirzīto” miljardu?

Draugiem Facebook Twitter Google+