×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. maijs, 2012
Drukāt

Tiekoties ar ministri, Rukšāne jutusies kā skolas direktora kabinetā

ruksane

Literatūras un grāmatniecības nozares pārstāvju tikšanās ar kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi (VL-TB/LNNK) rakstniecei Dacei Rukšānei (attēlā) atgādina 1986.gada sarunu skolas direktora kabinetā.

“Tikšanās 2.maijā mani atsvieda atpakaļ 1986.gadā vidusskolas direktora kabinetā, kur mēs, bariņš skolēnu, tikām lamāti laukā no panckām par to, ka bijām apsējuši prievītes. Absolūta sarunas neiespējamība. Pilnīgs strupceļš. Labi, toreiz mēs bijām dumpīgi pusaudži, savukārt skolas direktors – sistēmas kalps. Tie laiki ir beigušies. It kā. Man likās neiespējami, ka kaut kas līdzīgs varētu notikt tagad, turklāt mēģinot veidot dialogu starp pieaugušiem cilvēkiem,” savā blogā portālā “Kultūras diena” raksta Rukšāne.

Viņa uz šo tikšanos gājusi ar cerībām, jo zinājusi, ka pašas ministres izveidotā darba grupa ir trīs mēnešus cītīgi, diendienā, turklāt pilnīgi brīvprātīgi strādājusi pie literatūras un grāmatniecības jaunās stratēģijas izveides, galveno uzsvaru liekot uz lasīšanas veicināšanu un arī pēdējās dienās tik ļoti piesauktajiem ieguvumiem sabiedrībai.

Rukšāne bijusi pārliecināta, ka paplašinātajā sēdē apspriedīs jau paveikto, kopīgiem spēkiem to analizēs un meklēs, kur var veikt uzlabojumus. “Biju priecīga – būs domāšana, debates, konstruktīvi strīdi un, galvenais, maksimāli labs rezultāts. Somā čaukstēja pierakstītās idejas, galvā – vārdos izsakāmās. Es un – pilnīgi noteikti – arī visi pārējie kolēģi bijām gatavi runāt un saprasties,” norāda rakstniece.

Tomēr jau pašā sanāksmes sākumā ministre paziņojusi, ka nozares pārstāvju izstrādātā stratēģija ir nepilnīga un viss esot jāsāk no nulles. Tāpēc viņa esot ataicinājusi savu draugu, kurš tika pieteikts kā biznesa skolas pasniedzējs un “koučinga” treneris.

Jaunzeme-Grende gan neesot norādījusi uz izstrādātās stratēģijas trūkumiem, tāpat arī neesot norādījusi uz idejām, kas varētu nest uzlabojumus.

Rukšāne raksta, ka sanāksmes dalībnieki mēģinājuši uzdot ministrei konkrētus jautājumus – par kultūras, latviešu valodas un literatūras vietu Nacionālajā attīstības plānā, par 15.maijā plānoto Saeimas Izglītības, kultūras un sporta komisijas sēdi, kurā paredzēta ministres uzstāšanās, par Kultūras ministrijas 2013.gada bāzes budžetā literatūrai paredzētajiem līdzekļiem, taču neko vairāk par “to es jums neteikšu” vai “mēs pie tā strādājam” neesot sagaidījuši.

“Viss vienos vārtos. Turklāt teju vai katram teikumam sekoja atgādinājums, ka viss jāmet malā, jāsāk no nulles un jāklausās, ko saka mūsu “koučs”,” blogā vēsta rakstniece.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+