×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Tieksmei pēc varas nav griestu
. Kāpēc viņi nāk atpakaļ? (51)

Foto-LETAFoto-LETA

Vairāki bijušie ministri un Saeimas deputāti, kuriem vēlētāji iepriekš lieguši iespēju atrasties varas virsotnēs, nesen, Aināra Šlesera mudināti, nolēma apvienoties partijas “Vienoti Latvijai” vēlēšanu sarakstā. Viņi gan nav vienīgie politikas “veterāni”, kuri rudenī cer atgriezties Saeimā. Šādas personas atrodamas arī “Saskaņas” sarakstā, un arī citos. Daļas sabiedrības pelti un izsmieti, par “zagļiem” lamāti, viņi tomēr nespēj pretoties vilinājumam atkal iesaistīties politiskajās cīņās. Kas viņus mudina to darīt?

Testosterons dzen 
pēc sociālā statusa


“Ja mani pakalpojumi nebūs vajadzīgi sabiedrībai, acīmredzot būšu kļūdījies un dzīvojis iluzorā pasaulē. Tad jau tā nav nekāda traģēdija – cilvēki ir apmierināti ar stagnāciju un viņi nevēlas pārmaiņas,” secina “trekno” gadu premjers Aigars Kalvītis, kurš būs “Vienoti Latvijai” pirmais numurs Zemgales vēlēšanu apgabalā. Bet Rīgas vēlēšanu apgabala “lokomotīve” Ainārs Šlesers ir neizpratnē, kāpēc Latvijas pārstāvji Eiropas Savienības institūcijās nav aktualizējuši jautājumu par ekonomisko sankciju radīto zaudējumu segšanu trūcīgākajām valstīm, kurām ir robeža ar Krieviju. Vēl viņu ļoti satrauc aviokompānijas “Ryanair” liktenis, jo 2015. gadā beidzoties šīs lidsabiedrības vadības un viņa kā satiksmes ministra noslēgtais līgums, bet pašreizējais satiksmes ministrs Anrijs Matīss vairs negribot “Ryanair” piešķirt tās atlaides, kas bijušas Šlesera laikā. Viņš brīdina, ka lēto lidojumu nodrošinātāji var pārcelties uz kādu no kaimiņvalstīm, ja Šle­seram atkal nebūs teikšana. “Mani tāda politika neapmierina, tāpēc drīzumā partija iepazīstinās vēlētājus gan ar savu alternatīvo valsts budžetu, gan citiem piedāvājumiem,” sola Šle­sers, kurš valdībā nav bijis kopš 2009. gada.

Tas, kāpēc politiķis rīkojas tā vai citādi, ir atkarīgs no cilvēka psihes darbības principiem, kurus spēj izskaidrot speciālisti, kas padziļināti to studējuši. Viens no viņiem ir Artūrs Utināns, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas doktorants, vairāku grāmatu autors, kurš iedziļinājies, kā zemapziņa ietekmē politiķu rīcības motīvus. “Cilvēkiem ir instinkts tiekties pēc sociālā statusa, turklāt tas ir izteiktāks vīriešiem nekā sievietēm, jo vīriešiem ir vairāk vīrišķā dzimumhormona testosterona. Šleseram ir īpaši spēcīga šī hormona dziņa, par ko liecina viņa aktīvā darbošanās. Lai atkal tiktu pie varas,” secina psihoterapeits un kā izņēmumu sievišķajā sugā min hiēnas, kur mātītes esot augstākā rangā nekā jebkurš tēviņš. “Tātad vīriešiem ir spēcīgāka dziņa pēc varas un viņi ir arī bioloģiski agresīvāki. Sievietes jau pārsvarā izvēlas vīrieti, kam ir augstāks sociālais rangs,” stāsta ārsts Utināns, atbildot uz manu jautājumu, kādi ir tie acīm neredzamie un ausīm nedzirdamie motīvi, kas velk atpakaļ politikā. Viņš uzsver, ka bijušajiem politiķiem ir liels kārdinājums atgriezties vecajās sliedēs. Tāpat kā atbrīvotajiem cietumniekiem – cietumā viņi bija apguvuši “spēles noteikumus”, iemācījušies izdzīvot šajā vidē, bet pēc izkļūšanas brīvībā pārorientēties uz kaut ko citu nav tik vienkārši.

Kad Šleseru iepazīstināju ar ārsta Utināna izpētītajiem secinājumiem, politikas “veterāns” atzina, ka tajos nav nekā tāda, kas būtu apstrīdams.

Depresija – 
zaudētāja pozīcija


Ne viens vien bijušais ministrs vai parlamentārietis kļuvis par uzņēmēju – naudas it kā pietiek, bet nepietiek atzinības un uzmanības. Trūkstot tikšanos ar pasaules “dūžiem”, intervijas centrālajos masu medijos u. tml. A. Utināns: “Zinu gadījumus, kad pēc dažu partiju sabrukšanas atsevišķas personas, kas bieži atradās sabiedrības uzmanības lokā, nonāca depresijā, no kuras mēģināja izķepuroties ar garīgo skolotāju palīdzību. Depresija no evolūcijas viedokļa ir zaudētāja pozīcija. Tāpēc var apgalvot, ka politika ir kā narkotika. Tā vecā bauda ir ierakstīta smadzenēs, un rodas ilgas atkal kaut ko tādu sagaidīt. Ja bijušajam politiķim nav šī baudas aizvietotāja citā darbā, ja apmierinājums nav tik liels, kā gribētos, tad māc ilgas pēc tā, kas kādreiz bijis labāks. No otras puses, varētu vaicāt – kāpēc gan lai viņi negribētu atgriezties? Viņu politiskā pieredze var noderēt. Taču jāuzsver, ka tā pieredze, kas iegūta agrāk, ne vienmēr noder jaunajos apstākļos. Mainīties, apgūt jaunu domāšanu, tas ir ļoti grūts uzdevums. Kritiskā savu spēju analīze ir īpaši jāiemācās. Cilvēks ar to nepiedzimst, un arī vecāki neiemāca. Neirozinātne ir pesimistiska par cilvēka gribu – nereti cilvēks var gribēt no visas sirds, bet neko nevar izdarīt. No sevis neizlēksi!”

Galvenais – 
piederēt grupai


Aivars Kreituss, kurš kādreiz bija partijas “Saimnieks” biedrs, izstrādāja pat partijas programmu, vēlāk izveidoja Darba partiju, bet tagad balotējas Vidzemes apgabalā no “Saskaņas” saraksta, ir apņēmības pilns cīnīties par rūpniecības atjaunošanu Latvijā. Viņa dzīvesbiedre politoloģe Ilga Kreituse atgādina, ka viņas vīram savulaik bijusi ideja attīstīt Latvijā furfurola (ķīmiska izejviela, ko iegūst no koksnes un augiem un galvenokārt izmanto naftas rūpniecībā) ražošanu, bet nav sanācis politisku un birokrātisku šķēršļu dēļ. Kas to lai zina, varbūt šoreiz izdosies! Savukārt bijušais aizsardzības un veselības ministrs Vinets Veldre, kurš Šlesera veidotās partijas sarakstā startē ar trešo numuru Zemgalē, ir pārliecināts, ka viņš zina, kas būtu jādara, lai pēc valsts stagnācijas nāktu attīstība. To varēšot izlasīt partijas programmā. Veldre patlaban esot pašnodarbināts, strādājot par lauksaimniecības projektu konsultantu Gruzijā, Kaļiņingradā, rakstot divas grāmatas.

Kaut ko sasniedz tas, kurš ir motivēts. Vai esi piemērotākais tai lietai, tas ir cits jautājums, atzīst ārsts Utināns un secina, ka bez pieredzes ļoti svarīgs ir radošās domāšanas intelekts: “Cilvēks ir aizgājis projām no politikas, un šajā laikā viņam rodas Latvijas attīstības vīzija. Tad varētu teikt, ka no tautas viedokļa šādas personas atgriešanās politikā ir attaisnojama. Bet, ja viņam ir tikai viņa bijusī pieredze un tikai motivācija, tad viņš vienkārši tiecas pēc baudas jeb dominantā tēviņa pozīcijas. Jo tuvāk augšai, jo vairāk krējuma! Tas nav nekas īpašs, jo tā ir arī dzīvniekiem – tie, kas ir ap dominanto tēviņu, tiek pasargāti, vienmēr dabū labāko kumosu. Galvenais ir piederēt grupai un būt tur par savējo.” Tā to redz mediķis, kurš daudz zina par cilvēka zemapziņu.

Smadzeņu spējas 
ir ierobežotas


Bijušais tautpartijietis Edgars Zalāns, kurš no “Vienoti Latvijai” saraksta startē Zemgalē ar otro numuru, cenšas mani pārliecināt, ka viņš neesot atkarīgs no politikas, tomēr, ik pa laikam redzot, kas notiek valstī, pārņemot sajūta, ka tu taču saproti, kā tās lietas darāmas, tad kāpēc stāvi malā? Kāpēc būtu jāiet politikā, ja vienreiz no politiskās skatuves esi noraidīts? “Jāatzīst, ka neviens nenodarbojas ar objektīvu politisko procesu retrospekciju. Valdis Dombrovskis saņēma Ivara Godmaņa sarūpēto naudu, to apsaimniekoja un radīja rezultātu, ko mēs redzam – Dombrovskis neizglāba valsti, bet gan bankas, kas ierāva valsti krīzē. Ja kāds nav cietis no krīzes, tad tās ir bankas. Tiem, kas nāk atpakaļ, ir pieredze, un viņi tās lietas saprot no nedaudz cita skatpunkta,” spriež Zalāns, kurš izveidojis vairākus mikrouzņēmumus, kas nodarbojas ar lauksaimniecības un citu projektu vadību un plānošanu, viņš ir arī līdzīpašnieks restorānam Kuldīgā un par darba trūkumu nesūdzoties.

Var piekrist, ka Dombrovska laikā varēja darīt daudz ko citādi un labāk, tikai jautājums – vai tie, kas kritizē, paši ir tie īstie darītāji, ja jau savulaik saņēmuši kritiku par savu politisko darbību? Jau parādījušies joki, ka bijušie Tautas partijas un Pirmās partijas politiķi esot vienkārši gaidījuši, kad beigsies krīze, bet tagad sajutuši “naudas smaku”, tāpēc vēlas piedalīties tās sadalē. “Cilvēkam virtuāli šķiet, ka viņš var visu, bet īstenībā neko vairāk nespēj. Tas ir tā sauktais pašapmāns,” saka zemapziņas pētnieks.

Artūrs Utināns atgādina – jo vecāks kļūsti, jo arvien grūtāk ir apgūt ko jaunu, gēni noteic augstākos griestus, ko cilvēks var sasniegt. Ciešanas rodas no vēlmēm, kuras nav iespējams piepildīt.

Arī atjaunotās Latvijas pirmajam ārlietu ministram Jānim Jurkānam iepriekšējo gadu varas sajūta ir ierakstīta smadzenēs, tāpēc Šleseram nebija grūti viņu pierunāt balotēties kā pirmajam sarakstā Latgalē. Jurkāns pats atzīst, ka nekad nav pratis taisīt biznesu, viņam vienmēr tuva ir bijusi tieši politika. Viņš ir uzrakstījis partijas programmas ārpolitikas sadaļu un vaicā – vai sabiedrība vēlas pieredzi vai eksperimentus? Jurkāns nolēmis nākt ar savām idejām. Viņš uzskata, ka politiskā situācija esot sarežģītāka nekā 90. gados, tāpēc, no vienas puses, būšot jāpieņem arvien atbildīgāki lēmumi, bet, no otras puses, būšot interesantāk meklēt risinājumus.

Politiķis vienmēr grib parādīt, ka viņš ir nesavtīgs un patiešām domā, ka dos Latvijai. “Tas nereti ir pašapmāns. Cilvēks pats nejūt savas egoistiskās un narcistiskās tieksmes. Viņš domā, ka cīnās tautas labā, bet faktiski krāj sev. To var nejust, īpaši tad, ja trūkst spējas kritiski spriest par sevi,” saka dakteris Utināns un uzsver, ka vēlēšanās atgriezties politikā ir cieši saistīta ar dzīves jēgas meklējumiem. Politikai ir dzīves jēga, par ko cīnās un kas tad arī ir tas galvenais motīvs, lai atgrieztos vecajās sliedēs, kur gūta ne viena vien bauda un labums. Ēdot lielākoties rodas sāta sajūta, bet tieksmei pēc varas nav griestu.

 

Viedokļi


Aigars Freimanis, sociologs: “Ir pētīts, kā jūtas valsts prezidenti un premjeri, kas vairs nav augstajos amatos. Atklājās viena lieta, kas piemīt viņiem visiem, un tā ir amata inerce – jo tālāk prom no amata, jo izteiktāka iekšējā refleksija, pašpārmetumi, ko es, amatā būdams, izdarīju pareizi un ko – nepareizi. Viņi meklē, ar ko varētu lepoties, un cenšas atrast izskaidrojumu tām lietām, kas nav izdarītas. Tā ir tāda iekšēja sevis mocīšana. Es to labi zinu no viena bijušā premjera, kuram šī tēma bija aktuāla jebkurā sarunā divu gadu garumā, kopš viņš bija projām no amata. Man šķiet, ka viņiem visiem tas mazliet nāk klāt. Ja mēs tagad paņemtu atsevišķi bijušās pirmās personas izpildvarā Aigaru Kalvīti vai Ivaru Godmani, es domāju, ka viņi ir absolūti pārliecināti, ka zina, kas tagad valstī ir jādara. Kad jūti, ka daudz kas no tevis atkarīgs, ceļas adrenalīna līmenis. Tas ir varas fenomens.”

Roberts Ķīlis, sociālais antropologs, bijušais izglītības un zinātnes ministrs: “Pastāv atšķirība starp to, ko par bijušajiem politiķiem domā vēlētāji un ko – paši politiķi. Esot iekšā politiskajos procesos, pret zākāšanu un nopelšanu ar laiku izstrādājas vai nu zināma imunitāte, vai arī politiķis sāk domāt, kaut arī tas jocīgi izklausās, ka tā ir viņa darba atzinība. Redz, cilvēki viņu ir ievērojuši un reaģē. Arī tad, kad viņi vairs nav politikā, viņiem nereti ir sajūta, ka joprojām ir slavenības, jo, lūk, uz viņiem atskatās uz ielas, pienāk klāt, lai aprunātos… Nodzīšana no politiskās skatuves nedarbojas kā aiztures efekts, bet strādā kā papildu motivācija. Tā cerība atkal nokļūt prožektoru gaismā ir liela. Atkarība no varas, no iespējas ietekmēt, būt uzklausītam, vienalga ar smīnu vai ķiķināšanu, bet joprojām būt uzmanības centrā ir spēcīgs dzinulis, lai atgrieztos politikā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (51)

 1. zaglji-recidivisti.vajadzetu visus pakart komjaunatnes krastmala pretim pionieru pilij.varesim ari konstatet cik daudz idiotu palikushi lv kas balsos par banditiem.

 2. Reti esmu rupja ,bet šoreiz teikšu tā ,cilvēki mīļie paraugieties uz šiem ” gudrajiem “purniem un tad sapratīsiet ,par ko balsot vēlēšanās, ja nevēlaties lai Jūs turpina apzagt…..

 3. Nava ko darīt izbijušiem nemākuļiem,apēda,izdzēra,izčurāja,tagad jālien atkal zakt,drauģi lūdzu kārtīģi padomājiet par ko balsot,kalvītim pietrūka naudas ar ko pabeikt Lejasciem māju pamaz stirniņu apēdis,vai pamaz īpašumu,pamēģiniet tagad jusu kompānija padzīvot tākā dzīvojām mēs laukos daudzbērnu ģimenes

 4. cilvēki ir slimi, tad tos jāārstē! Kā teica Štokijs – tie, kuri pabijuši politkā, tiem grūti dzīvot normālu cilvēku dzīvi! Man žēl uz šiem izmisušajiem “savu kļūdu labotājiem” skatīties! Viņi tiešām domā, ka esam debīli?

 5. baby, come back!

 6. pagaidām viņi cer nākt atpakaļ. cer uz elek†orāta īso atmiņu un baigie nahāļi

 7. Pilnīgi piekrītam Atbildēt

  Kauns mums! 10. augusts, 2014 00:34 Atbildēt

  Jo šie mērgļi lien un rāpjas atpakaļ pie siles tikai tāpēc,ka tauta nav izrādījusi darbos savu attieksmi,nav nodedzinājusi viņu mājas,nav metuši ar olām un nav par uzspļāvuši uz ielas sastopot! Un tāir liela mūsu visu kļuda,jo pēc šim darbībām varēja piespiest tiesu un prokuroru sāk izmeklēt šo valsts izlaupītāju rīcību un arī BEIDZOT notiesāt vallsts iznīcinātājus un kangarus

 8. Visi shie kremla atkritumi un zagli ir aresteejami, tiesaajami,noshaujami, manta un nauda un arii radiem konfiscejama

 9. Zalāna komentāri: viens no diviem – pilnīgs muļķi vai rūdīts nelietis. Varbūt abi kopā. Cer ar atklātu dezinformāciju ietekmēt vēlētājus. Dombrovskis tika nostādīts fakta priekšā, valsts kasē bija jau pagrābs. Šajā rakstā obligāti vajadzēja komentāru ar faktiem par Zalāna izteikumiem!

 10. Atnāca, lai kārtējo reizi no tautas “dabūtu pa purnu”!

 11. Jo šie mērgļi lien un rāpjas atpakaļ pie siles tikai tāpēc,ka tauta nav izrādījusi darbos savu attieksmi,nav nodedzinājusi viņu mājas,nav metuši ar olām un nav par uzspļāvuši uz ielas sastopot! Un tāir liela mūsu visu kļuda,jo pēc šim darbībām varēja piespiest tiesu un prokuroru sāk izmeklēt šo valsts izlaupītāju rīcību un arī BEIDZOT notiesāt vallsts iznīcinātājus un kangarus

 12. Ļoti lasāms raksts. Diez, ko par šo domā un saka mūsu minētie “varoņi”…? Šlesers vismaz necentās Utināna secinājumus noliegt vai apgāzt.

 13. krasotajs Jurkans Atbildēt

  grib uz Taivanu pec viģikiem..ha

 14. Lai Dievs dod prātu vēletājiem, jo maz jau lasa un domā. Ja tas ta nebūtu tad neatkarības sākuma KP, čekas un viniem pietuvinata nomenklatūra nenokļūtu pie varas. Un nelaime tā, ka, jebkurš godīgs cilvēks atturās no kandidešanas, jo vecā rūdītā blice jebkuru spēj padarīt par nelieti. Un tad ej pierādi, ka neesi ēzelis. Ta ir visu post PSRS valstu nelaime, jo viss notika pēc vienota scenārija. Nomenklatūra ne varu, ne naudu neizlaida no savām rikām. Par šo cilvēku godu un pašcieņu vispār nav ko runāt. Paldies par rakstu.

 15. Problēma ir tā, ka diemžēl nav jau 100% godīgu cilvēku, kas šo savu godīgumu varētu realizēt būdami valdībā. Cilvēks ir samaitāts un egoistisks – vienmēr padomās par savu un tuvinieku labumu un tikai tad par pārējiem, un arī tikai tāpēc, ka citādi viņu tie “pārējie” neievēlēs. Patiesībā ar “pārējiem”-lielāko tautas daļu nerēķinās vispār neviens. Viņus tikai slauc nesamērīgu nodokļu veidā,bet kad veselība vairs neļauj vergot,viņi tiek pamesti – nevajag pat ragaviņas,lai uz mežu aizvilktu.Par dzīvnieku labklājību,pat psihisko labsajūtu tiek domāts par 99% vairāk neka par cilvēku vajadzībām,jo šo Eiropas hartas nolikumu – par cilvēka cienīgu dzīvi savā valstī ES,Latvija neparakstīja,jo “nevarot to atļauties”,un tātad LV nevar būt ES sastāvā,jo nespēj pilsoņiem nodrošināt to,kas ir jānodrošina! Tāpēc atkal un atkal aiz vārguma,prāta nespējas saprast kopsakarības,verdziskas izdabāšanas,stulbuma,izskalotu smadzeņu rezultātā,atkal var nākt viņi – vecie blēži-labumu solītāji,un pamatoti cerēt,ka tiks ievēlēti. Cilvēki,mostaties!

 16. “Batjka” arī “laiž muļķi” , sakot, ka krievi lielākā daļa 1991. gadā balsoja par Latvijas neatkarību!
  Es biju vienas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs un zinu, ka no krieviski aizpildītajiem biļeteniem tikai katrs trešais balsoja par neatkarību! Bet laikam jau, raujoties pie varas, visi meli ir labi!

 17. politiskie liikji Atbildēt

  veel nav sadaliijusies liidz galam,…..

 18. …”Tā cerība atkal nokļūt prožektoru gaismā ir liela …”
  Tur jau tā lieta , ka katrs no šiem nožēlojamajiem cilvēkiem sevi ir iedomājies kā aktieri ,kas pēc neveksmīgas izrādes cer uz veiksmi nākamajā , aizmirsdams , ka no viņa neveiksmīgās ” izrādes” ir atkarīgs valsts un simtiem tūkstošu cilvēku liktenis .

 19. Вор должен сидеть ! И будет сидеть ! … я сказал …

 20. Zagļu instinkts mudina,vēl ienāks eiropas nauda!Kas saka ka nav ko zagt?

 21. Pavisam vienkārši. Nauda ir vara, un otrādi. Kurš pieradis pie miljoniem, tas nevēlās situāciju zaudēt.

 22. Godmaņa vieta cietumā!!!

 23. Piwļauju, ka kāds gudrības kriksītis viņos ir pieaudzis.Taču tā varaskāre un dižmanība vi;nus dara atbaidošus.vispār jau tiešām nav par ko vēlēt. No jaunajiem un “”talantīgajiem” ari’nekāda labuma nebūs.Bet vispār jau vajag pieredzējušos un gudros.Protams, komunistiskā nomenklatūra neder, bet kādus no augstskolām, no ārzemju latviešu akadēmisajām aprindām.

 24. PALDIES par rakstu .100 punkti.

 25. riebjas skatīties uz viņiem un klausīties viņos,kam tad bija saukļi kad,paies 20 gadi un izaugs jauni politiķi,laižat jaunos

 26. nauda pakalj skoleenam,taads teiciens. Sheit nauda pakalj VARAI ,taa visa gudriiba,kaapeec shamie lien pie siles.

 27. vecie vilki ir ok….

 28. Ivariņš tak joprojām nav izgulējies – re, atkal tā pati poza, tikai vēl brangāka !

 29. Bijusie luzeri un tautas slauceji neatmet savu netikumu.Tauta esi modra!

 30. Zaguši, tērējuši, savējos bīdijuši un saulītē stutējuši, cieņu un tautas uzticību zaudējuši, BET SMIRDĒDAMI LIEN ATPAKAĻ DZĪVOT UN ATKAL ZAGT NO MUMS – NODOKĻU MAKSĀTĀJIEM !!! KRETĪNI BEZ KAUNA UN GODA !

 31. Pietrūkās lielās nauda lien atkal atpakaļ mīkstajos krēslos Vispār vajadzētu pieņemt likumu,ka PENSIONARUS saemā nelaist,lai sēž un tērē sakrāto

 32. paši domā, ka ir slavenības, haha mēslu čupa, selfiji, kuri domā, ka ir uzmanibas centrā, jūs nēesat pat plika graša vērti, ZAGĻI

 33. Šo ārprāta nekaunību un tautas nicināšanu no šiem alkatīgajiem zeļļiem tikai aklu aklais var neredzēt ! Atkal gribas pashēmot,pazagties valsts naudu ,jo,izskatās, pašlaik īpaši labi jau nu šiem neiet ! Bet cilvēki jau vairs nav tik naivi —- tikai retais duraks par šamējiem balsos .

 34. Var jau smiet, bet kas notiek Latvijā patlaban? Vieotība ar snīpu mākoņos “atsit” ikvienu investoru. Varbūt tiešām ir laiks, šiem kungiem nākt atpakaļ, vismaz reālas lietas izdarīja. Kaut to pašu Ryanair atveda Šlesers.

 35. Latvijas iedzīvotāji- potencionālie vēlētāji- ieklausieties šajos patiesos vārdos un nelaidīsim pie varas iz bijušos politiķus. viņi plēšās pēc slavas un varas kāres, bet ne jau, lai palīdzētu Latviešu tautai. neesiet pievilināmi ar banānu un saldiem solījumiem, tas nenotiks. lai mēs varētu sākt uzlabot savas iespējas, mums ir vajadzīgi jauni un spējigi cilvēki, ar mūsdienīgu domāšanu ar vēlēšanos ko mainīt, bet ne tikai ,,zagt’ un vaigot savu labumu.

 36. Pats galvenais iemesls nav tomēr pieminēts – viņiem ir jābūt pie varas, lai nenāktu jauni, kuri paceltu dokumentus un iesēdinātu šos cietumā, kur ir viņu īstā vieta, īpaši jau Godmaņa.

 37. Laikam jūtas ļoti vajadzīgi un neaizstājami ! Paldies kungi,ceru ka iztiksim bez Jums ! Savu jau esat padarījuši! Cik iedzīvotāji ir pametuši Latviju ??? Cik esat padarījuši par nabagiem savas politikas rezultātā? Ko Jūs vēl varat solīt ? Esat atņēmuši visus iekrājumus un rezultātā pensijas vietā piešķīruši nabadzības pabalstus ! Vai gribat lai aizbrauc pēdējie darba spējīgie ??? Kas tad Jūs baros ??? Jums bija iespēja sevi parādīt , kāpēc to nedarījāt ,kad bijāt pie valsts stūres ??? Ļoti ceru, ka šoreiz mums pietiks saprāta , lai atkal pie siles netiktu rukši !!!

 38. Gaidu to brīdi, kad viņi izgāzīsies. Aprobežotie pašlabuma meklētāji!

 39. Vaitad vel ir ko zagt?Domaju ka viss jau izzagts ,nolaists lidz klinkim ko vel grubat nakot atpakal valdiba
  Tadjau laikam kautko uzzodusi kur naks naudina

  • Piks -niks - pstriks Atbildēt

   Ivar! Nu tak …atklāj mums par to fabrīki ārpus Latvia -lai tak nešaubās pīpli ,ka esi super godīgs,ir tikai viens BET …

 40. Kāpēc tad gudri nerīkojās, kad bija pie varas, bet peldēja pa straumi, tukši grozījās pasākumos? Ne tikai Putinam nav realitātes sajūtas, kā teica Merkele, arī mūsu izbijušie un esošie politiķi dzīvo iluzorā pasaulē.

 41. grib tikt pie valsts naudas

 42. viņiem sāk sarukt personīgais budžets.tāpēc jālaužas pie varas.KĀPĒC NEKO NEDARĪJA,KAD BIJ PIE VARAS?

 43. Vel kaut kas palicis nepievākts kā Latenergo un Latvijas meži un 3 lielie HES – nu nevar naktīs mierīgi gulēt, nu nevar. Varbūt šoreiz izdosies… Tie nav tie vīri, kuriem Latvija ir gods! Tikai slauktuve…

 44. Kā teica viens izcils zinātnies: Jaunais cilvēks, kas nozog 200.000$ atlikušo mūžu var nodzīvot godīgi. (p.s. Toreiz dollāram ir bijusi daudz lielāka vērtība, domāju ka ap 1:50)

 45. Mīļš paldies LA par saprotamu skaidrojumu, kādēļ mēsli arvien uzpeld virspusē …

 46. Gan Tautas partija, gan šleseristi valstij palika pārādā naudu /to atzina pat tiesa visaugstākajā instancē/ – lai vispirms to atdod, tad runāsim tālāk.

  • Ļooooooti labs atgādinājums par vecajiem parādiem! Klau, džeki, lieciet naudu galdā. . Un patiesībā vairs uz viņiem nav ko skatīties. Viņu laiks ir pagājis. .

Draugiem Facebook Twitter Google+