Latvijā
Kriminālziņas

Tiesa 16.jūlijā atklātā sēdē lems par Vecrīgas grautiņu lietā notiesātā pirmstermiņa atbrīvošanu6


Arhīva foto. Ansis Ataols Bērziņš.
Arhīva foto. Ansis Ataols Bērziņš.
Foto – LETA/Ieva Čīka

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šī gada 16.jūlijā plkst.11 lems par 13.janvāra Vecrīgas grautiņu lietā notiesātā Anša Ataola Bērziņa pirmstermiņa atbrīvošanu no ieslodzījuma, sociālajā tīklā “Facebook” pavēstījis Bērziņa aizstāvis Jānis Mucenieks.

Advokāts norāda, ka jautājums par Bērziņa atbrīvošanu tiks skatīts atklātā tiesas sēdē.

Jau ziņots, ka par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātajam Bērziņam pie ieslodzījumā pavadītā laika pieskaitīti arī tie mēneši, ko viņš pavadījis aiz restēm Čehijā, informēja Mucenieks.

Aizstāvis skaidroja, ka Bērziņš Čehijā tika aizturēts 2017.gada 31.martā un viņam tiesa bija piespriedusi vienu gadu un astoņus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu. Līdz ar to sanāk, ka Bērziņam sods jāizcieš līdz šī gada 30.novembrim.

Bērziņa aizstāvis arī bija iesniedzis apžēlošanas lūgumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, taču uz to atbilde līdz šim brīdim neesot saņemta.

Saistītie raksti

Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja un VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties “politiskajā trimdā”. Šādos apstākļos Bērziņš 2016.gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

LA.lv