Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Tiesa Anglijā atzīst Antonovu par vainīgu daudzmiljonu zaudējumu nodarīšanā “Krājbankai” (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Šā gada 27. maijā Anglijas Augstākā tiesa pasludināja spriedumu, atzīstot “Latvijas Krājbankas” faktisko vairākuma akcionāru un bijušo padomes locekli Vladimiru Antonovu par vainīgu zaudējumu nodarīšanā bankai, kas radušies noteiktu bankas veikto darījumu rezultātā. Spriedumā teikts, ka bankai nodarīti zaudējumi 60 499 567 eiro un 30 762 458 ASV dolāru apmērā.

2014. gadā “Latvijas Krājbankas” maksātnespējas administrators “KPMG Baltics” bankas vārdā Anglijā iesniedza divas civilprasības pret Antonovu, prasot astoņu darījumu rezultātā bankai nodarīto zaudējumu kompensāciju. “Latvijas Krājbanka” prasības pieteikumā norādīja, ka Antonova darbību un ietekmes rezultātā banka noslēdza minētos darījumus, kas bija pretēji bankas interesēm. Abas prasības, kas vēlāk tika apvienotas vienā, tika celtas Anglijā, jo Antonovs tobrīd atradās tās jurisdikcija.

Tuvāko nedēļu laikā Anglijas Augstākā tiesa arī pieņems atsevišķu nolēmumu par procentu apmēru, kas pienākas bankai papildus piespriestajai zaudējumu atlīdzībai.

Kaut arī Antonovs 2015. gadā atstāja Lielbritāniju, maksātnespējas administrators izmantos šo spriedumu turpmākajā bankas aktīvu atgūšanas procesā saskaņā ar Kredītiestāžu likuma prasībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu atzina,ka vainīgs,bet kas no tā? Dabūsim no viņa naudu atpakaļ? Kāda jēga no šī atzinuma? Ja kāds domā,ka antonovu mocīs sirdsapziņas pārmetumi,tad…kaķim jāsmejas.

  2. grupveida grābiens Atbildēt

    Antonovam bija pietiekami liels palīgu un uzpirkto štats, lai sekmīgi paveiktu iecerēto kārtējās bankas Latvijā izzagšanu. Pirmkārt tad ienāca prātā toreizējās “fuktuka” priekšnieces – banku uzraudzes Krumanes uzvārds. Tā “nogulējusi” ne jau pirmo banku vien. Kapijiņas padzeršana uzraugāmās bankas padomes sēdēs nav vienīgas, kas darāms lai apturētu banku zādzības.

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+