×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
21. aprīlis, 2018
Drukāt

Tiesa apcietina par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām aizturēto Gapoņenko (26)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien nolēma piemērot drošības līdzekli apcietinājumu nereģistrētā veidojuma “Nepilsoņu kongress” (NK) vadītajam Aleksandram Gapoņenko.

Gapoņenko aizturēts kriminālprocesā par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja viņa aizstāve Imma Jansone, Gapoņenko ir pieteicis badastreiku protestā pret “Latvijas drošības iestāžu patvaļu”.

Jau vēstīts, ka Drošības policija (DP), neminot aizturētās personas vārdu, aģentūru LETA informēja, ka aizturēšana notikusi kriminālprocesā, kas sākts 4.aprīlī par darbību, kas vērsta pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Satversmē neparedzētā veidā. Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.

Saistībā ar uzsākto kriminālprocesu un personas aizturēšanu tiek veiktas arī kratīšanas ar personu saistītos objektos.

Ņemot vērā izmeklēšanas intereses, DP patlaban plašākus komentārus nesniedz.

DP informēja, ka pret aizturēto personu iepriekš ir rosināts sākt kriminālvajāšanu par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu. LETA jau vēstīja, ka pērn februārī Rīgas tiesas apgabala prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā Gapoņenko apsūdzēts saistībā ar nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šo lietu skatīs 19.jūnijā.

Prokuratūras ieskatā apsūdzētais 2015.gada 27.februāra vakarā sociālajā tīklā “Facebook”, izmantojot savu izveidoto profilu, tīši publicēja rakstveida izteikumus, apzinoties, ka to saturs ir vērsts uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu pret latviešu, lietuviešu un igauņu tautības pārstāvjiem.

Tikmēr Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (V) šonedēļ lūdzis DP izvērtēt Gapoņenko sacerējumus sociālajā tīklā “facebook” par to, ka amerikāņi Rīgā “veikšot etnisko tīrīšanu”.

Gapoņenko sociālajā tīklā “Facebook”, it kā atsaucoties uz kādu “amerikāņu draugu”, tika ierakstījis, ka maija vidū Rīgas ielās notikšot plašas NATO militārās mācības, kuru laikā daļa amerikāņu karavīru maskēšoties par krievvalodīgajiem un inscinēšot nekārtības, kas vēlāk masu medijos tikšot atainotas kā reālas masu nekārtības, kuras organizējusi Krievija. Gapoņenko apgalvoja, ka amerikāņu karavīri kopā ar DP veikšot krievvalodīgo arestus, kas noslēgšoties ar koncentrācijas nometnes izveidi un eksekūciju “Skonto” stadionā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Gapoņenko aizturēšana 4.aprīlī sāktajā kriminālprocesā nav saistīta ar šo paziņojumu “Facebook”.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Šito sarkano naciķi sen bija laiks iespundēt un sapūdēt!

 2. Tur vēl prasās kameras biedri, kā Lindermanis, Lembergs, Zdanoka, Pliners utt.!

 3. Latvijā notiek arī labas lietas! Tam naida kurinātājamm sen bija laiks pasēdēt cietumā, kā arī derēt iziet pārbaudes Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā! Prieks par DP!

 4. Latvijā notiek arī labas lietas! Tam naida kurinātājamm sen bija laiks pasēdēt cietumā, kā arī derēt iziet pārbaudes Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā!

 5. Nu re ka taisniba acis koz.Kas pret cekistiem un zidiem, ari pret Latviju.Ha,ha,ha!!!

 6. Latvija ar to demokratiju,ka pakala,ta pakala.Re un pirmie politieslodzitie jau paradas.Tie cekisti ta ari pie varas palikusi.

 7. Viss godīgi nopelnīts!

 8. .. Ka Zdanokai, siem sen jau atpakal palikusajiem … autohtonas tautas un tas suverana valsts, tas Satversmes un sena kultura ir pie p…… !!!

  … Nav ko zelot sadus bezsamana kritusos eksemplarus … lai brauc uz savu ‘dzimteni’, ja nepatik dzivot seit pat Bezabrene ….!

 9. vai gapons pampersus paņēma līdz ?

 10. Jāsaka gan, ka Gapoņenko “līmeni” Ždanokai vēl nav izdevies sasniegt. Tik ārprātīgi vēstījumi kā Gapoņenko no viņas vēl nav saņemti. Kaut gan arī uzticīgi kalpo kremlim.

 11. Gapoņenko jau sen bija “jāsēž”,jo gadiem ilgi rīda krievvalodīgos pret latviešiem, pats nebūdams ne krievs, ne latvietis. Gudrie un inteliģentie cittautieši ir sapratuši, ka valsts, kurā tu dzīvo ir jāciena. Tas pats attiecas uz Ždanoku. Viņas uzvedību arī nevar attaisnot ar vecuma marasmu. Tā ir apzināta kaitniecība.

Draugiem Facebook Twitter Google+