Latvijā
Rīga

Tiesā apstrīd ielas nosaukumu3

Ekrānuzņēmums no video

Kāds galvaspilsētas iedzīvotājs pieļauj, ka viņa mājai jaunpiešķirtā adrese varētu būt pretrunā Latvijas demokrātiskajai iekārtai.

Tiesvedības procesa iniciators ir vietējais iedzīvotājs Ģirts Greiškalns, kas plašāk pazīstams arī kā bijušais Ārvalstu Investoru padomes Latvijā izpilddirektors, šobrīd – investīciju eksperts. Viņš kādu dienu saņēma vēstuli, kurā tika informēts par adreses maiņu. Mājas piebraucamais ceļš bija pārdēvēts par Afeldu ielu.

“Katram ir palicis kaut kāds vēstures nospiedums – labāks vai sliktāks, bet kaut kādas asociācijas saistītas, un atradās persona Kārlis Afelds, kurš ir bijis iesaistīts spiegošanas skandālos starpkara periodā,” stāsta Greiškalns.

Pašvaldībā nor`āda, ka ielai dots sens mājas nosaukums, kas reiz tajā vietā bijusi. Un iedvesma ņemta, ieskatoties pagājušā gadsimta sākumā izdotā kartē, kas atrodas Rīgas pilsētas būvvaldes arhīva telpās pie sienas.

Administratīvā apgabaltiesa gan iedzīvotāju iebildumus atteicās vērtēt. Pret to šonedēļ iebilda Augstākā tiesa, kas lietu nodeva atpakaļ un liek skatīt no jauna.

LA.lv