×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
20. jūlijs, 2018
Drukāt

Tiesā apstrīd ielas nosaukumu (3)

Ekrānuzņēmums no videoEkrānuzņēmums no video

Kāds galvaspilsētas iedzīvotājs pieļauj, ka viņa mājai jaunpiešķirtā adrese varētu būt pretrunā Latvijas demokrātiskajai iekārtai.

Tiesvedības procesa iniciators ir vietējais iedzīvotājs Ģirts Greiškalns, kas plašāk pazīstams arī kā bijušais Ārvalstu Investoru padomes Latvijā izpilddirektors, šobrīd – investīciju eksperts. Viņš kādu dienu saņēma vēstuli, kurā tika informēts par adreses maiņu. Mājas piebraucamais ceļš bija pārdēvēts par Afeldu ielu.

“Katram ir palicis kaut kāds vēstures nospiedums – labāks vai sliktāks, bet kaut kādas asociācijas saistītas, un atradās persona Kārlis Afelds, kurš ir bijis iesaistīts spiegošanas skandālos starpkara periodā,” stāsta Greiškalns.

Pašvaldībā nor`āda, ka ielai dots sens mājas nosaukums, kas reiz tajā vietā bijusi. Un iedvesma ņemta, ieskatoties pagājušā gadsimta sākumā izdotā kartē, kas atrodas Rīgas pilsētas būvvaldes arhīva telpās pie sienas.

Administratīvā apgabaltiesa gan iedzīvotāju iebildumus atteicās vērtēt. Pret to šonedēļ iebilda Augstākā tiesa, kas lietu nodeva atpakaļ un liek skatīt no jauna.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. vispār jau tam izbijušajam Ārvalstu Investoru padomes Latvijā izpilddirektoram laicīgi vajadzēja apgūt valsts valodu, tad varbūt vēl pašlaik direktorētos…
    uz tās bleķa kastes taču nav rakstīts Kārļa Afelda iela… tātad ar viņa iedomu mošķi vispār nav saistīta… un pat ja tur būtu rakstīts Kārļa Afelda iela, tad tam pajoliņam vēl vajadzētu pierādīt, ka iela ir nosaukta par godu tam dubultaģentam, kuru šis dēvē par krievu spiegu, bet īstenībā spiegots tika amerikosu labā…
    Afeldi savulaik bija ļoti izplatīts uzvārds Kurzemes pusē
    un vēl jau tāds interesants jautājums, kur tas protestējošais mūdzis bija nieka 10 gadus, kad tām trijām mājelēm ielas nosaukumu iedalīja?

  2. Laukos mājas nodevētas par ielām, pazūd mājas nosaukums

  3. Kas bija Kārlis Afelds? “Iesaistīts spiegošanas skandālā” ir tik nekonkrēti.

Draugiem Facebook Twitter Google+