Pasaulē
Eiropa

Tiesa aptur Katalonijas neatkarības deklarāciju 16

Karless Pudždemons Briselē. AFP/LETA

Spānijas Konstitucionālā tiesa otrdien apturējusi pagājušajā nedēļā pieņemto Katalonijas parlamenta deklarāciju par neatkarības pasludināšanu, pavēstīja avots tiesā.

“Tiesa tikko apturēja neatkarības deklarāciju”, kamēr tā izskata Spānijas valdības apelāciju, sacīja avots.

Katalonijas reģionālais parlaments piektdien nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Īsi pēc tam Spānijas Senāts nobalsoja par tiešas pārvaldes atjaunošanu Katalonijā.

Katalonijas valdība 1.oktobrī rīkoja referendumu par reģiona neatkarību, lai gan tiesa bija atzinusi to par nekonstitucionālu un Spānijas varas iestādes centās nepieļaut tā norisi.

Spānijas Civilā gvarde pārmeklē Katalonijas policijas galveno mītni

Spānijas Civilās gvardes policisti otrdien pārmeklēja Katalonijas reģionālās policijas “Mossos d’Esquadra” galveno mītni saistībā ar 1.oktobrī notikušā reģiona neatkarības referenduma izmeklēšanu.

“Mēs veicam pārbaudi saistībā ar “Mossos d’Esquadra” komunikāciju nelegālā referenduma dienā 1.oktobrī,” sacīja Civilās gvardes preses sekretārs.

Spānijas likumsargi pārmeklējuši Katalonijas policijas galveno mītni Sabadelā un citus birojus, viņš paskaidroja.

“Mossos d’Esquadra” bija dots rīkojums apturēt referendumu, kuru par nelikumīgu bija atzinusi Spānijas Konstitucionālā tiesa.

Tomēr katalāņu policijas augsta ranga amatpersonas bija devušas rīkojumu nepielietot spēku, un katalāņu policisti neiesaistījās sadursmēs ar aktīvistiem, kas bija ieradušies lielā skaitā, lai aizsargātu vēlēšanu iecirkņus.

Notikumos iejaucās Spānijas policijas pārstāvji, kas centās apturēt referenduma norisi, vardarbīgi vērsās pret civilistiem un konfiscēja vēlēšanu urnas.

Katalāņu policistiem tiek pārmests, ka viņi pretēji Madrides prasībām nav slēguši vēlēšanu iecirkņus. Tiesa gan, “Mossos d’Esquadra” uz to atbild, ka slēgti tikuši tik daudzi iecirkņi, cik to ir bijis iespējams paveikt.

LA.lv