×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Tiesa atbrīvo Benesu Aijo no apcietinājuma (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas apgabaltiesa šodien pārskatījusi nacionālboļševiku aktīvistam Benesam Aijo iepriekš piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu – un to atcēlusi, aģentūrai LETA pastāstīja zvērināta advokāte Imma Jansone.

Procesa virzītājs patlaban ir piemērojis jaunu, ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli – policijas uzraudzību un aizliegumu izbraukt no valsts. Aijo noteikts uzturēties viņa deklarētajā dzīvesvietā Rēzeknē.

Jansone norādīja, ka šis tiesas lēmums nav pārsūdzams. Jansone, kā arī viņas aizstāvamais ir apmierināti ar tiesas lēmumu un jauno drošības līdzekli.

LETA jau ziņoja, ka Aijo tika aizturēts 14.maijā Rīgas lidostā. Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa 16.maijā nolēma viņu apcietināt saistībā ar pret viņu sākto kriminālprocesu par aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu un vardarbīgi grozīt valsts iekārtu, kā arī par aicinājumu likvidēt Latvijas valstisko neatkarību.

Drošības līdzekli – apcietinājumu – DP lūdza piemērot, jo esot pastāvējušas pamatotas aizdomas, ka Aijo varētu izvairīties no pirmstiesas kriminālprocesa.

Vēlāk drošības līdzeklis tika pārsūdzēts, taču Rīgas apgabaltiesa atstāja spēkā iepriekšējās tiesu instances lēmumu par apcietinājumu.
DP paziņojumā presei iepriekš norādīja, ka Aijo tika izraidīts no Ukrainas, jo, neievērojot iepriekš uzlikto aizliegumu iebraukt šajā valstī trīs gadus, kopā ar vēl diviem aktīvistiem maija sākumā tomēr centās nelegāli iekļūt Ukrainā. Tieši ar reisu no Ukrainas Aijo trešdien ieradās Rīgas lidostā.

Aijo tiek inkriminēts Krimināllikuma (KL) 81.pantā paredzētais noziedzīgais nodarījums – Latvijas valsts iekārtas vardarbīga gāšana – un KL 82.panta 1.daļā paredzētais nodarījums – aicinājums likvidēt Latvijas valstisko neatkarību. Šī Aijo ir jau otrā lieta par aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu un vardarbīgi grozīt valsts iekārtu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Policijas uzraudzība – tas šim amorālajam, nezin kādas izcelsmes teroristam nav ne sods, ne rīcības ierobežojums. Rīt viņš labākajā gadījumā no Latvijas aizmuks, sliktākajā – sāks veikt pretlatvisku provokatīvu darbu Austrumlatvijā. Viņa vecie noziegumi pret Latvijas valsti pilnīgi pamatoti ļāva tiesas ceļā atņemt Latvijas pilsonību un izraidīt uz viņa dzimteni.

  2. Mūsu “taisnīgās tiesas” kārtējā izgāšanās. Par aicināšanu uz valsts apvērsumu brīvas kājas (neticu, ka tas pērtiķis nemēģinās aizšmaukt), par sīkām zādzībām gadi.Labi, reizēm nosacīti, bet to tiesnesi, kurš šādu lēmumu pieņēma, vnk atlaist no darba bez tiesībām strādāt attiecīgos amatos. Pie viena uzvārdu galdā. Iedzīvotājiem jāzina savi “nacionālie varoņi”.

  3. Nākamais pārstāvis Eiroparlamentā?

  4. Nevis aizliegt atstāt valsti,bet gan izraidīt no valsts vajadzēja,vai izdot uikraiņiem nolincošanai.Kāpēc varas iestādes vairo Latvijas ienaidniekus?

  5. Nu tad lai zvērīgā Imma Jansone ņem arī to russo-afrikāni mājās pie sevis un viņu čubina

  6. LA atkal popularizē sīku niecību – prastu rašistu.

  7. Lielbr.šadiem fruktiem konfisce pases un izdod vienkaršo iekšzemes biometrisko ID karti arpus robežsam neizbrauksi. Butu nacionaļu radikala šuna šads bm.tiku fiziski audzinats.

Draugiem Facebook Twitter Google+