Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
9. marts, 2015
Drukāt

Tiesa atceļ mantas arestu uzņēmumiem “Re & Re”, “SBRE” un “Friteks”

Foto: LETAFoto: LETA

Tiesa Rīgas pils ugunsgrēka lietā atcēlusi mantas arestu firmām "Re&Re", "SBRE" un "Friteks", bet apsūdzības uzrādītas trim fiziskām personām – Ivaram Rībam, Jurim Kassalietim, Imantam Jurkevičam.

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa pirmdien Rīgas pils ugunsgrēka lietā atcēlusi mantas arestu uzņēmumiem “Re & Re”, “SBRE” un “Friteks”, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Tiesas lēmums nav pārsūdzams. Tiesai būs jālemj par maketa izmantošanu.

Iepriekš tiesai tika lūgts atcelt būvkompānijas “Re & Re” un dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecības pilnsabiedrības “SBRE” arestu naudas līdzekļiem.

Apsūdzības lietā uzrādītas trim fiziskām personām – Ivaram Rībam, Jurim Kassalietim, Imantam Jurkevičam.

Saskaņā ar izvirzīto apsūdzību pie kriminālatbildības sauktas divas uzņēmumu norīkotās atbildīgās personas, kuru pienākumos ietilpa nodrošināt normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību ievērošanu, kā arī pie kriminālatbildības saukta viena uzņēmumā strādājošā persona, kuras nevērīga rīcība darba izpildes laikā izraisīja ugunsgrēku.

Divas personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 240.panta otrās daļas, savukārt viena persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 186.panta otrās daļas.

Vienlaicīgi prokurors šo kriminālprocesu tiesai nodevis arī pret četrām juridiskajām personām, uzskatot, ka tām piemērojami piespiedu ietekmēšanas līdzekļi par nepienācīgi veiktu uzraudzību un kontroli Rīgas pils rekonstrukcijas laikā.

Jau vēstīts, ka 2013. gada 20. jūnija vakarā Rīgas pilī, kur noritēja rekonstrukcija, izcēlās ugunsgrēks. Kopējā pils degšanas platība bija 3200 kvadrātmetru – izdega jumta konstrukcijas un bēniņu telpa 2400 kvadrātmetru platībā, 4. stāvā – 600 kvadrātmetru platībā, bet 3. stāvā – 200 kvadrātmetru platībā.

Rīgas pils remontdarbus veic pilnsabiedrība “SBRE”, kuru veido “Skonto būve” un “Re&Re”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+