Latvijā
Novados

Tiesa atkārtoti neatjauno būvatļauju “Depo” būvniecībai Jelgavā0


Ilustratīvs attēls. “Depo” veikals Rīgā, Krasta ielā.
Ilustratīvs attēls. “Depo” veikals Rīgā, Krasta ielā.
Foto – LETA/Paula Čurkste

Administratīvā apgabaltiesa, izskatot SIA “Auras centrs” blakus sūdzību, atstājusi negrozītu pirmās instances tiesas lēmumu neatjaunot būvatļauju veikala “Depo” būvniecībai Jelgavā, Cukura ielā, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Elīna Kalniņa.

Ar apelācijas instances tiesas šodienas lēmumu atstāts negrozīts Administratīvās rajona tiesas lēmums, ar kuru noraidīts “Auras centra” lūgums par Jelgavas būvvaldes izdotās būvatļaujas darbības atjaunošanu, bet uzņēmuma blakussūdzība ir noraidīta.

Kalniņa skaidroja, ka apgabaltiesas lēmums nav pārsūdzams.

Jau vēstīts, ka “Auras centrs” kā zemesgabala, uz kura plānots būvēt lielveikalu, īpašnieks iesniedza blakus sūdzību par tiesas 6.februāra lēmumu, ar kuru nolemts neatjaunot apturēto būvatļauju “Depo” būvniecībai.

Iepriekš Administratīvā rajona tiesa Jelgavas tiesu namā noraidījusi SIA “Auras centrs” lūgumu atjaunot būvatļauju lielveikala “Depo” būvniecībai Cukura ielā Jelgavā. Tiesa konstatējusi, ka būvatļauja neatbilst teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem, proti, saistošajos noteikumos noteikts, ka teritorija Cukura ielā, kur plānots izbūvēt lielveikalu, attīstāma kā reprezentācijas objekts – tiesa nav guvusi pārliecību, ka plānotā būve būs uztverama kā reprezentācijas objekts.

Tāpat iesniegtais būvprojekts nav apliecinājis, ka tirdzniecības centra ēka tiks veidota ar dažādu stāvu augstumu, kā tas ir noteikts noteikumos. Tiesa nav guvusi arī pārliecību, ka būvobjekts atbilst saistošajos noteikumos izvirzītajai prasībai, ka ēkas fasādē jāpielieto augstvērtīgi materiāli un nav pieļaujama “sendviča tipa” apdares paneļu izmantošana.

Tāpat ziņots, ka Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā bija paredzēts skatīt administratīvo lietu, kurā vērtēs triju aktīvistu grupu lūgumu atcelt Jelgavas domes lēmumu, ar kuru atstāta spēkā lielveikala “Depo” būvniecībai izsniegtā būvatļauja. Taču zemesgabala īpašnieks – “Auras centrs” – tiesai iesniedza papildu lūgumu – atjaunot būvatļauju -, tāpēc tiesa neskatīja lietu pēc būtības, bet skatīja jautājumu par būvatļaujas atjaunošanu. Pašu administratīvo lietu pēc būtības tiesa skatīs 25.aprīlī plkst.10.

Ņemot vērā, ka domes lēmums ir apstrīdēts, lielveikala būvatļauja ir apturēta.

Iepriekš triju iedzīvotāju grupu pieteikumi ar lūgumu atcelt Jelgavas domes lēmumus, ar kuriem atstāta spēkā lielveikala “Depo” būvēšanai izsniegtā būvatļauja, apvienoti vienā lietā. Iesniedzēji ir biedrība “Jelgavas attīstībai”, biedrība “Direct Impact” un Jānis Vaits, kā arī 23 iedzīvotāju grupa.

Saistītie raksti

Kā lietas trešā persona pieaicināta zemesgabala, uz kura plānots celt lielveikalu, īpašnieks “Auras centrs”, jo tiesas nolēmums var skart uzņēmuma tiesības un tiesiskās intereses.

2017.gada 27.aprīļa domes sēdē, izskatot triju aktīvistu grupu lūgumus atcelt būvvaldes lēmumu un izdoto būvatļauju lielveikala “Depo” būvniecībai Cukura ielā 2, Lielupes krastā, dome būvvaldes lēmumu tomēr atstāja negrozītu.

LA.lv