×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Tiesa atļauj Freimanim rīkot piketu 16.martā

legionari_nelkes

Administratīvā rajona tiesa nolēmusi atcelt Rīgas domes aizliegumu rīkot Uldim Freimanim piketu 16.martā, aģentūru LETA informēja Administratīvās rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Inese Deme.

Tas nozīmē, ka Freimaņa pieteiktais pikets netiek aizliegts un viņš to varēs rīkot. Minētais spriedums ir izpildāms nekavējoties, taču 30 dienu laikā procesa dalībnieki to var pārsūdzēt kasācijas kārtībā Augstākās tiesas Senātā.

Kā ziņots, nolūkā pieminēt “Baigā gada staļinisma upurus” Freimanis 16.martā Brīvības pieminekļa laukumā pie “Laimas” pulksteņa vēlas organizēt piketu, kas notiktu vienlaikus ar pieteikto “Daugavas Vanagu” gājienu – no plkst.11 līdz 14. Freimanis piketā plāno pulcēt aptuveni desmit domubiedrus.

Lai izvairītos no iespējamām provokācijām un sabiedriskās drošības apdraudējuma, Rīgas dome 6.martā nolēma aizliegt visus 16.martā plānotos pasākumus gan tiem, kuri šajā datumā publiski vēlas godināt latviešu leģionārus, gan arī viņu pretiniekiem. Tādējādi dome aizliedza arī Freimaņa pieteikto piketu, taču Freimani šis lēmums neapmierināja, tāpēc viņš to pārsūdzēja tiesā.

Administratīvajā rajona tiesā piektdienas pēcpusdienā tika saņemts arī biedrības “Apvienība pret nacismu” pieteikums, kurā lūgts atcelt Rīgas domes aizliegumu rīkot tai divus pasākumus 16.martā. Pēc šī pieteikuma ierosināto lietu Administratīvā rajona tiesa izskatīs rīt, 13.martā, plkst.9.30.

“Apvienība pret nacismu” 16.martā no plkst.8.45 līdz 9.15 aptuveni 20 cilvēku sastāvā vēlas doties uz Brīvības pieminekli, lai noliktu tur ziedus, bet pēc tam no plkst.10 līdz 13 apvienība bija iecerējusi organizēt aptuveni 100 cilvēku sapulci Brīvības pieminekļa laukumā pie Bastejkalna.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+