×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. decembris, 2015
Drukāt

Tiesa atliek Zolitūdes krimināllietu uz 1. martu (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Zolitūdes traģēdijā apsūdzētie.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa otrdien nolēma atlikt Zolitūdes traģēdijas krimināllietas skatīšanu uz 1. martu, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Lieta tika atlikta, lai “Maxima” varētu nodrošināt jaunu pārstāvniecību tiesā, kas nerada interešu konfliktu.

Kopumā uz tiesas sēdi ieradušies vairāk nekā simts cilvēki un samērā ievērojams skaits advokātu, kuru pārstāv gan cietušos, gan apsūdzētos.

Apsūdzētā Ivara Sergeta aizstāvis ir Zvejsalnieks; apsūdzētā Andra Gulbja aizstāve ir Vaida Davidone; apsūdzētā Andra Kalinkas aizstāvis ir Jānis Junkers; apsūdzētā Staņislava Kumpiņa aizstāvis ir Juris Dzelme; apsūdzētā Mārtiņa Draudiņa aizstāve ir Guna Varslavāne; apsūdzētās Marikas Treijas aizstāvis ir Gatis Šauers; apsūdzētās Aijas Meļņikovas aizstāve ir Zane Vilcāne; apsūdzētā Jāņa Baloža aizstāve ir Olita Kauce; apsūdzētās Innas Šuvajevas aizstāve ir Jeļena Kvjatkovska.

Savukārt 55 cietušos pārstāv advokāts Aldis Gobzems, 23 cietušos pārstāv advokāte Jevgenija Tverjanoviča-Bore.

Jau ziņots, ka Ķīpsalas izstāžu hallē otrdien sāka skatīt Zolitūdes traģēdijas krimināllietu.

Kopumā lietā par cietušajiem atzītas 263 personas. Lietā ir 144 liecinieki, tāpat piesaistīti desmit eksperti. Lietas apjoms esot ievērojams, tās materiāli apkopoti 80 sējumos. Apsūdzību uzturēs Agris Skradailis, Kaspars Cakuls un Jekaterina Kušakova.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs bija “Homburg Zolitude”, kas pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam “Homburg Eastern Europe Fund B.V.”, kura īpašnieki ir aptuveni 800 privātpersonu.

Tirdzniecības kompleksu būvējusi būvkompānija “Re&Re”, bet ēku projektējusi arhitektu firma “Kubs”. Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā, pabeigta 2011.gada nogalē.

“Homburg Zolitude” piederēja sabrukušā “Maxima” veikala jumta virsējā daļa, pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams. Tirdzniecības platību īpašnieks ir “Tineo”, kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam “Maxima Latvija”.

Uz apsūdzēto sola saistībā ar Zolitūdes traģēdiju nonāks būvdarbu vadītājs un būvuzraugs. Uzņēmuma “Re&Re” būvdarbu vadītājs attiecīgajā periodā bija Kumpiņš, bet būvuzraugs – Draudiņš. Abiem vīriešiem kā drošības līdzeklis iepriekš noteikts aizliegums izbraukt no valsts, policijas uzraudzība, kā arī aizliegums tikties ar noteiktiem cilvēkiem.

Tāpat Zolitūdes lietā apsūdzības uzrādītas arī sabrukušā lielveikala “Maxima” ekspertīzes veicējam Gulbim, kuram iepriekš piemērots drošības līdzeklis – nodošana policijas uzraudzībā. Būvprojekta vadītājam Kalinkam, kura ģimenei pieder arhitektu birojs “Kubs”, iepriekš noteikts mantas arests un kurš projektējis sagruvušo lielveikalu “Maxima”. Kalinkam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Tāpat apsūdzība uzrādīta arī lielveikala “Maxima” būvinženieriem Sergetam.

Apsūdzības visiem pieciem vīriešiem iepriekš papildinātas arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Tāpat apsūdzības uzrādītas kādreizējiem Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem – Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Treijai, Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietniekam Balodim un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Meļņikovai.

Pie kriminālatbildības saukta arī “Maxima Latvija” darbiniece Šuvajeva, kurai uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma panta par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kas izraisīja smagas sekas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Varbūt mūsu tiesu sistēmā vajag iepumpēt “Impotences reduktoru”?

  2. Kāpēc ir tik lietu ievelkoši iemesli jāņem vērā!?? Ja nespēja nodrošināt bezkonflikta aizstāvību, tātad tā bija apzināta izvēle un bija lietai jānotiek! Tiešām tā ir mūsu sistēma, kas tomēr vēl turpina izbrīnīt, ka var vilkt garumā visuko!

  3. Līdz mūsu mūža galam tiesāsies, zinot Latvijas tiesu sistēmas sovjetisko “kārtību”.

  4. Kā var neatlikt?!!

  5. bezgaligais stāsts ir sācies:)
    katrā sēdē atradīs kādu formālu iemeslu kāpec sēde jāpārceļ par pusgadu uz priekšu, tad kamer iztiesās, kamer pārsudzes kamer atkal pārsudzes…. pēc 100 gadiem labi ja viss beigsies

Draugiem Facebook Twitter Google+