×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Tiesa atstāj spēkā aizliegumu 9.maijā rīkot “Krievu maršu” (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Administratīvajā rajona tiesa ceturtdien nolēmusi atstāt spēkā Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (GKR) lēmumu, ar kuru biedrībai “Rodina”  9.maijā aizliegts rīkot pasākumu, vēsta Latvijas Radio.

Tā kā pilns tiesas spriedums būs zināms 16.maijā, tiesas argumenti, noraidot biedrības “Rodina” sūdzību par Radzeviča lēmumu, pagaidām nav zināmi. Tiesas sēde ilgusi apmēram divas stundas, uzklausot visu pušu viedokļus, kāpēc biedrības “Rodina” plānotais pasākums būtu jāatļauj vai tieši pretēji – jāaizliedz.

Kā iepriekš vēstīja LETA, Rīgas pašvaldība saņēmusi negatīvu Drošības policijas (DP) atzinumu par biedrības “Rodina” piektdien, 9.maijā, plānoto “Krievu maršu”. DP uzskata, ka “Rodina” rīkoto pasākumu laikā pastāv lieli sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējuma riski, kas var izraisīt nekārtības, un pasākuma organizatori nespēs nodrošināt kārtības uzturēšanu pasākuma laikā. Tāpēc DP ieteica Rīgas pašvaldībai šo pasākumu aizliegt

Rīgas domes izpilddirektors Radzevičs, pamatojoties uz DP ieteikumu, trešdien aizliedza biedrības “Rodina” pārstāvjiem rīkot pasākumu 9.maijā.

Biedrība “Rodina” pašvaldības lēmumu apstrīdēja tiesā. Organizācijas pārstāvis Aleksandrs Žguns iepriekš LETA norādīja, ka pasākums plānots tāds pats kā citus gadus un no biedrības puses nekādas provokācijas neesot gaidāmas. “Rodina” arī plānoja pieteikt piketu, lai iebilstu pret “Krievu marša” aizliegumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Viņi jau vakar nomaršēja! Vai DP neredzēja? Ieteiktu apmeklēt “Pasaules Optika”.

  2. Krievnacistu maršu.

  3. Paskat, Georga lentīti pie pakaļas piespraudis…

Draugiem Facebook Twitter Google+