×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
23. maijs, 2018
Drukāt

Tiesa attaisno abus Krievijas pilsoņus un Lindermanu par incidentu Ādažu bāzē (7)

Foto - Ģirts VikmmanisFoto - Ģirts Vikmmanis

Krievijas pilsoņi Aleksandrs Kurkins (no labās) un Andrejs Popko Rīgas rajona tiesā tiek tiesāti par huligānismu, jo nelikumīgi iekļuvuši Ādažu bāzē, bet Vladimirs Lindermans – par viņu atbalstīšanu.

Rīgas apgabaltiesa šodien attaisnoja abus Krievijas pilsoņus, kā arī prokrievisko aktīvistu Vladimiru Lindermanu, kuri bija apsūdzēti saistībā ar 2015.gada vasarā notikušo incidentu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Ādažu bāzē.

Tiesas sēdes laikā visi trīs apsūdzētie atteicās no pēdējā vārda.

Pēc sprieduma nolasīšanas lietas prokurore Zane Pavāre aģentūrai LETA norādīja, ka viņai ir nepieciešams iepazīties ar pilno spriedumu un tad viņa izlems vai to pārsūdzēt.

Pilns spriedums būs pieejams šī gada 7.jūnijā, pēc šī datuma to desmit dienu laiku var pārsūdzēt Augstākajā tiesā kasācijas kārtībā.

Rīgas rajona tiesa pērnajā augustā abiem Krievijas pilsoņiem piesprieda cietumsodu, ko viņi iepriekš jau bija izcietuši. Savukārt Lindermans tika attaisnots. Tāpat abiem Krievijas pilsoņiem tika liegts iebraukt Latvijā uz vairākiem gadiem.

Spriedums tika pārsūdzēts “juridisko nianšu un kolīziju dēļ”, toreiz skaidroja Jansone.

Jau vēstīts, ka minēto krimināllietu iztiesāja aiz slēgtām durvīm. Krimināllikums par inkriminēto noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Drošības policijas (DP) veiktajā izmeklēšanā tika noskaidrots, ka abi Krievijas pilsoņi, veicot iepriekšēju gatavošanos, 2015.gada jūnijā nelikumīgi iekļuva NBS militārajā objektā Ādažos. Kriminālprocesā iegūtie pierādījumi arī liecinot, ka šī noziedzīgā nodarījuma plānošanā un izdarīšanā Krievijas pilsoņiem atbalstu sniedza Latvijas iedzīvotājs Lindermans.

Andreju Popko un Aleksandru Kurkinu DP sākotnēji turēja aizdomās par spiegošanu un mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, taču vēlāk viņu veiktās darbības tika pārkvalificētas par huligānismu personu grupā. Krievijas pilsoņu apcietināšanai sekoja arī Lindermana aizturēšana.

Aizturēšanas brīdī Ādažos pie Krievijas pilsoņiem tika atrastas skrejlapas angļu valodā. Atbildību par notikušo uzņēmās kādreizējās neofašistiskās Krievijas Nacionālboļševiku partijas pēctece – partija “Cita Krievija”.

Personas tika aizturētas ierindas laukumā netālu no vietas, kur tās ar kāpņu palīdzību bija pārlēkušas bāzes žogam, lai nesankcionēti iekļūtu bāzes teritorijā. Nacionālboļševiku izplatītajos fotoattēlos redzams, ka viņi žogu šķērsojuši, turot rokās lielu karogu Georga lentes krāsās. Bāzē šīs personas bija paspējušas uzkavēties neilgu laiku, tāpēc neesot paspējušas izplatīt skrejlapas.

Krievijas pilsoņi iepriekš paziņoja, ka notikušais bijusi mierīga akcija un viņi vēlējušies parādīt, ka “esam pret to, ka ASV un Eiropas Savienība veic mācības tik tuvu Krievijas robežai”, jo to Krievija saskata kā draudu. Tas bija mierīgs protests un ka vīriešu mērķis pavisam noteikti nebija kādu iebiedēt vai nobiedēt.

Tiesa pēc aizturēšanas abiem kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, taču pēc vairākiem mēnešiem viņus no cietuma atbrīvoja un atļāva izbraukt no valsts uz dzimteni.

Incidents notika laikā, kad Ādažos sākās starptautiskās mācības “Saber Strike 2015”, kurās piedalījās arī ASV karavīri.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Foto – tri gada! 😀 Jāsāk domāt, kuras valsts labā mūsu tiesu sistēma strādā? Lindermans atkal izspruka cauri sveikā! Bet gan jau viņš drīz atkal satiks savus mīļos kameras biedrus un pabeigs tetovēt kupolus!

  2. Tiesa kārtējo reizi parādīja savu mazspēju pieņemt adekvātu lēmumu. Atliek parādīties lietai kurā ir Krievijas pilsoņi, vai lietā ir izskanējumi atbilstoši kremļa politikai – tiesas kļūst mazas un vājas. Ļoti ceru, ka prokuratūra pārsūdzēs. Tad atliks cerēt, ka AT būs savos uzdevuma augstumos

  3. Kauns,ka jādzīvo Latvijā,kur tiesneši mirst aiz bailēm,ja piemin krievu jēriņus un ir gatavi izlīst no ādas,lai tikai paliktu dzīvi…

  4. nevajag aimirst, ka mūsu tiesu sistēmai ir drošs – NA “jumts”. Nez vai “`tūdaliņiem” arī ir līgums ar “Vienoto Krieviju”?

  5. Vai tie tiesneši algu saņem rubļos?

Draugiem Facebook Twitter Google+