×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. jūnijs, 2012
Drukāt

Tiesa attaisno vīrieti, kurš apsūdzēts par audžumeitas seksuālu izmantošanu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas apgabaltiesa šodien pilnībā attaisnoja 1977.gadā dzimušo agrāk nesodīto vīrieti, kurš tika apsūdzēts par savas mazgadīgās audžumeitas vairākkārtēju seksuālu izmantošanu.
Apsūdzētais līdz šim atradās apcietinājumā, bet līdz ar tiesas sprieduma nolasīšanu viņš tika atbrīvots.

Prokurore Jekaterina Kušakova viņu bija lūgusi atzīt par vainīgu pēc trim Krimināllikuma (KL) pantiem un sodīt ar reālu brīvības atņemšanu uz 15 gadiem, turpretim advokāts Dmitrijs Skačkovs savu aizstāvamo lūdza attaisnot. Pats apsūdzētais vainu neatzina. Lieta tika izskatīta aiz slēgtām durvīm.

Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, pilns šodien pasludinātā sprieduma teksts būs pieejams 12.jūlijā, bet pēc tam desmit dienu laikā to varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Kā ziņots, prokuratūra 1977.gadā dzimušajam vīrietim uzrādīja apsūdzību pēc KL 160.panta 3.daļas – par dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, ja tā veikta ar mazgadīgo. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem.

Tāpat vīrietim apsūdzība tika uzrādīta pēc KL 159.panta 3.daļas – par mazgadīgā izvarošanu. Saskaņā ar šo likuma pantu var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Papildus tam audžutēvs tika apsūdzēts arī pēc KL 162.panta 2.daļas – par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo, par ko likumā paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz sešiem gadiem.

LETA jau ziņoja, ka aizdomās par pedofiliju Ķengaraga policijas iecirkņa darbinieki šo vīrieti aizturēja 2010.gada 1.septembrī, bet 3.septembrī tiesa viņam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Policija toreiz informēja, ka aizturētais seksuāli izmantojis savu mazgadīgo audžumeitu, turklāt tas darīts viņa mazgadīgā dēla klātbūtnē.

Vīrietis tika apcietināts, bet cietušajai – tolaik 12 gadus vecajai meitenei – nozīmētas konsultācijas pie psihologa. Izmeklētāji uzskatīja, ka meitene pirmo reizi tikusi seksuāli izmantota, būdama aptuveni desmit gadus veca.

Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka vīrietis vismaz sešas reizes apmierinājis savu dzimumtieksmi pretdabiskā veidā ar audžumeitu. Pirmā šāda reize it kā bijusi, kad meitenes māte naktī devusies uz darbu. Audžutēvs toreiz lietojis alkoholu un, piedraudot ar vardarbību, piespiedis meiteni stāties ar viņu dzimumsakaros. Meitenei piedraudēts ar nāvi gadījumā, ja viņa par notikušo izstāstīs mātei. Tāpat piedraudēts dēlam, kurš it kā bijis liecinieks šīm darbībām.

Māte par notikušo uzzinājusi tikai 2010.gadā – pēc pēdējās seksuālās izmantošanas reizes, kad meita beidzot nolēmusi neklusēt. Tad māte devusies uz policiju, kas sākusi kriminālprocesu un vīrieti aizturējusi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+