Mobilā versija
-0.5°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
21. augusts, 2014
Drukāt

Tiesa atzīst Šakiras hitu par plaģiātu

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Ņujorkas tiesa atzinusi, ka kolumbiešu popzvaigznes Šakiras 2010. gada dziesma “Loca” ir plaģiāts.

Spāņu valodā dziedātā dziesma ļoti līdzinās dominikāņu mūziķa Ramona Ariasa Vaskesa sacerējumam “Loca con su Tiguere”, kas iznāca 90. gadu beigās.

Tomēr tiesnesis Alvins Helleršteins neatzina autortiesību pārkāpumus dziesmas versijā angļu valodā, jo tam trūkstot pierādījumu.

Tiesas lietā uzvarēja ierakstu kompānija “Mayimba Music”, kas izdevusi Vaskesa mūziku. 2012. gadā tā iesniedza prasību pret “Sony Corp” un vairākiem tehnoloģiju giganta atzariem. Par vainīgiem tika atzīti tikai divi – “Sony/ATV Latin” un “Sony/ATV Discos”, kas izplatīja Šakiras skaņdarbus.

Šakira ar dziesmu “Loca” sasniedza “Billboard” latīņamerikāņu mūzikas topa pirmo vietu un pārdeva vairāk nekā piecus miljonus singlu.

Helleršteins sacīja, ka “Loca” balstīta uz dominikāņu repera “El Cata” 2007. gada dziesmu, kurā arī bija kopēts Vaskesa darbs.

Vaskesa dziesma un abi plaģiāti stāsta par mīlas trijstūri, kurā trūcīgiem dziedātājiem uzrodas bagāti pielūdzēji. Šakiras dziesmā lietots vārds “tigre” (“tīģeris”), nevis dominikāņu žargona vārds “tiguere”, taču nozīme esot viena un tā pati, atzina tiesnesis.

Tiesa vēl nav noteikusi kompensācijas apjomu.

 

Pievienot komentāru

Grupa "Tumsa" 25. jubilejā svin dzīviAr koncertu 21. oktobrī Jelgavas Kultūras namā savu 25 gadu jubilejas koncertturneju uzsāks grupa "Tumsa". Koncertos Jelgavā, Liepājā, Valmierā, Rēzeknē un Rīgā grupas mūziķi sola svinēt dzīvi, izpildot gan "Tumsas" populārākās, gan arī jaunākās dziesmas.
FOTO: Melngalvju namā aizvadīta paraugballe “Elegances ritmos” (16)Sestdien Melngalvju namā risinājās balle “Elegances ritmos”, kurā viss notika pēc augstākajiem Vīnes baļļu standartiem. To organizēja balles deju kursu “Manieres” vadītājs
Draugiem Facebook Twitter Google+