×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Tiesa Berluskoni piespriež gada cietumsodu

Foto - AFPFoto - AFP

Tiesa ceturtdien bijušajam Itālijas premjerministram Silvio Berluskoni piesprieda viena gada cietumsodu par slepenas policijas informācijas publiskošanu Berluskoni piederošajā laikrakstā “Il Giornale”.

Berluskoni tiesas spriedumu var pārsūdzēt. Šādā gadījumā piespriestā soda mēra stāšanās spēkā uz laiku tiktu apturēta. Tiesa, saskaņā ar Itālijā spēkā esošajiem likumiem personām, kuras vecākas par 75 gadiem un kurām piespriests mazāk nekā divu gadu ilgs cietumsods, ieslodzījums nav jāizcieš. Berluskoni šobrīd ir 76 gadus vecs.

Cietumsods bijušajam premjerministram piespriests par viņam piederošajā avīzē 2005 .gadā publicēto slepeno policijas informāciju. Tiek uzskatīts, ka šādas rīcības mērķis bija diskreditēt augsta ranga Demokrātiskās partijas politiķi pirms 2006. gadā paredzētajām vēlēšanām. Informācija bija saistīta ar apdrošināšanas kompānijas “Unipol” mēģinājumu pārņemt banku BNL. Berluskoni brālim, laikraksta “Il Giornale” redaktoram Paolo, tiesa piesprieda divu gadu un trīs mēnešu ieslodzījumu.

Šī nebūt nav vienīgā tiesas prāva, kurā apsūdzēts bijušais Itālijas premjerministrs. Drīzumā tiks nolasīts spriedums lietā, kurā Berluskoni apsūdzēts par dzimumattiecībām ar mazgadīgu personu. Berluskoni ir apsūdzēts par to, ka viņam bijušas dzimumattiecības ar marokāņu eksotisko dejotāju Karimu el Mahrugu, kad viņai bija tikai 17 gadu. Mahruga ir pazīstama arī ar skatuves vārdu Rūbija Siržuzagle. Spriedums šajā lietā varētu būt gaidāms 18.martā.

Savukārt 23. martā tiesa plāno nolasīt spriedumu Berluskoni apelācijas lietā. Par krāpšanos ar nodokļiem Berluskoni piederošajā mediju impērijā “Mediaset” pērnajā oktobrī politiķim tika piespriests viena gada cietumsods un noteikts piecu gadu aizliegums ieņemt valsts amatus. Sprieduma izpilde atlikta saistībā ar sākto apelācijas lietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+