×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. septembris, 2012
Drukāt

Tiesa daļēji aptur ASV pretterorisma likumu

Ņujorkas federālā tiesa atcēla pretrunīgi vērtētā ASV pretterorisma likuma vairākas normas, kuras, pēc žurnālistu un akadēmisko aprindu pārstāvju domām, var viņiem draudēt ar ieslodzījumu par savu uzskatu paušanu.

Tiesnese Ketrina Foresta daļēji bloķējusi prezidenta Baraka Obamas pagājušā gada nogalē parakstīto Aizsardzības pilnvarojuma likumu, kas ļauj aizturēt tos ASV pilsoņus, kuri atbalsta teroristiskas organizācijas.  Prasītāju vidū bija kādreizējais laikraksta “New York Times” žurnālists Kristofers Hedžess un radikālais lingvists un filozofs Noams Čomskis, kuri apgalvo, ka likums ir pārāk plaši interpretējams un var tikt izmantots konstitūcijas pirmajā grozījumā garantētās pilsoņu runas brīvības ierobežošanai. Prasītāji uzskata, ka likums apdraud arī konstitūcijas piektajā labojumā garantētās pilsoņu juridiskās tiesības.

Savā spriedumā tiesnese Foresta atzinusi, ka prasītāji “iesnieguši pierādījumus, ka pirmā grozījuma tiesības ar iespējamo likuma stāšanos spēkā jau tikušas aizskartas un tiks aizskartas”. “Sabiedrībai ir ievērojamas un neapšaubāmas intereses uz neapstrīdamu pirmā un piektā grozījuma tiesību aizsardzību,” teikts spriedumā. Foresta pasludinājusi, ka tiesa aptur apšaubāmo likuma normu stāšanos spēkā un aicina Kongresu likumu caurlūkot atkārtoti. Jau maijā tiesnese izdeva pagaidu regulējumu, kas uz laiku apturēja likuma stāšanos spēkā. Valdība šo spriedumu pārsūdzēja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+