×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Tiesa Elīnas Pupiņas slepkavības lietā noraida visus Pupiņu pieteiktos 37 lūgumus (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Noslepkavotās jaunietes māte Aija Pupiņa piedalās piketā pie Ģenerālprokuratūras ēkas pret iespējamo pierādījumu slēpšanu studentes Elīnas Pupiņas slepkavības lietā.

Rīgas apgabaltiesa pirmdien apelācijas kārtībā, turpinot skatīt Elīnas Pupiņas slepkavības lietu, noraidīja cietušo – noslepkavotās Pupiņas māsas Agneses Pupiņas, mātes Aijas Pupiņas un tēva Mihaila Pupiņa – iepriekš pieteiktos 37 lūgumus, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Tiesa noraidīja, piemēram, lūgumu par noslepkavotās Elīnas Pupiņas līķa ekshumāciju, lai veiktu atkārtotu un kompleksu mirušās tiesu medicīnisko ekspertīzi, kā arī lūgumu par tiesu psihiatriskās ekspertīzes noteikšanu apsūdzētajam – Jānim Gaigalam.

Tāpat tiesa noraidīja lūgumu par notikuma vietas otrreizēju apskati, atzīmējot, ka šajā krimināllietā jau ir veikta vietas apskate, un visas lietā nepieciešamās ziņas, kas bijušas nepieciešamas, ir iegūtas.

Noraidot lūgumu “par kiberekspertīzi izņemtajam klēpjdatoram”, lai noteiktu tā piederību un saturu, tiesa atzīmēja, ka šīs ziņas nevar ietekmēt taisnīgu attiecību noregulēšanu šajā lietā.

Tiesa, noraidot lūgumu par noslepkavotās Elīnas Pupiņas matu nosūtīšanu DNS ekspertīzes veikšanai, lai konstatētu spermas, narkotisko pēdu klātbūtni, norādīja, ka tas neattiecas uz celto apsūdzību Gaigalam.

Tāpat cietušie bija pieteikuši lūgumu par viena liecinieka atkārtotu aicināšanu sniegt liecības. Šādu lūgumu cietušie pieteica, jo starp apsūdzētā un liecinieka liecībām konstatējamas pretrunas un pastāvot šaubas par šā liecinieka nevainīgumu. Arī šo lūgumu tiesa noraidīja.

Pēc lūgumu izlemšanas, tiesa uzklausīja lietas dalībnieku viedokļus par pie pierādījumu pārbaudes veikšanas kārtību.

Savas liecības lietā pabeidza sniegt Elīnas Pupiņas māte. Pupiņš, tiesai lūdza tiesas sēdes gaitu fiksēt skaņu ierakstā. Lai nodrošinātu šī lūguma tehnisko izpildi, tiesa lietā pasludinājusi 15 minūšu pārtraukumu.

BNS jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa Pupiņas nonāvēšanā apsūdzētajam Gaigalam 2014.gada 27.oktobrī piesprieda cietumsodu 10 gadu un viena mēneša apmērā, liekot viņu apcietināt tiesas zālē.

Gaigals atzīts par vainīgu gan Pupiņas nonāvēšanā, gan arī zādzībā.

Tiesa tāpat piemēroja Gaigalam policijas kontroli uz vienu gadu, kā arī nolēma piedzīt no viņa materiālo atlīdzību par labu cietušajiem: Aijai Pupiņai 13 090 eiro, Mihailam Pupiņam – 14 601 eiro, bet Agnesei Pupiņai – 5000 eiro apmērā. Gaigalam būs arī jāatlīdzina tiesāšanās izdevumi.

Tāpat ziņots, ka, saskaņā ar krimināllietas materiāliem apsūdzētais 2012.gada 15.maijā atradies savā dzīvesvietā Rīgā, kur gaidījis draudzeni Pupiņu. Kad viņa ieradās dzīvoklī, starp viņiem izcēlās sadzīvisks strīds.

Būdams alkohola reibumā, apsūdzētais vīrietis ar abām rokām satvēra sievietes kaklu un sāka viņu žņaugt, bet pēc tam sievietei vairākas reizes iesita pa galvu. Pēc nodarītajiem miesas bojājumiem sieviete nomira.

Lieta iepriekš vairākas reizes tika atlikta, lai izskatītu noslepkavotās jaunietes radinieku izteiktos lūgumus, vienā no tiem tika lūgts veikt līķa ekshumāciju. Tāpat noslepkavotās meitenes radinieki bija lūguši veikt papildu ekspertīzes dažādiem lietiskajiem pierādījumiem – drēbēm, datoram, mobilajam telefonam.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. cietušajiem jāgriežas ECT, jo te neko nepanāks. nogalinātās meitenes foto bija patiešām baismīgs, uzbrucējam ir jābūt slimam,lai ko tādu nodarītu meitenei. visa tā lieta tika vilkta garumā un daudzi pierādījumi tāpēc zuda. vecāki, nepadodieties, cīnieties līdz galam, ja jau neatrodat atbalstu šajā tiesā.

  2. Aizvāciet no ekrāna tās stulbās reklāmas.Lai izlasītu jaunumus 5min.jāgaida kamēr beidzas reklāma.Tas vairs nav interesanti.

  3. Nav ko piebilst – tā ir Latvijas tiesu sistēma. Strādā , iespējams, pēc pārliecības nevis pēc likuma. Tad nu tā ir, kā ir …

  4. No malas izskatās, ka cietušās tuvinieki ir paranoiķi. Lai vai cik ļoti sāp meitas nogalināšana, bet tuvinieki pēc meitas nāves parāda savu alkatību, savas meitas piemiņas apgānīšanu, pieprasot ekshumināciju. Neticu, ka izmeklētāji ir tādi profāni un būtu tik daudz kļūdu pieļāvuši. Piederīgie, atjēdzieties!

  5. Tiesa gan šoreiz klaji pierāda ka nav ieinteresēta godīgā lietas izmēklēšanā. Varēja daļu no lūgumiem izskatīt un daļu noraidīt. Šoreiz gan ir jāceļ diskusijas par to cik kompetenti šīs iestādes strādā. Šis gadījums ir klaja cilvētiesību pārkāpšanu un apstiprina bažas par ko pērjamību šajos gaiteņos!!!

    • No malas izskatās, ka cietušās tuvinieki ir paranoiķi. Lai vai cik ļoti sāp meitas nogalināšana, bet tuvinieki pēc meitas nāves parāda savu alkatību, savas meitas piemiņas apgānīšanu, pieprasot ekshumināciju. Neticu, ka izmeklētāji ir tādi profāni un būtu tik daudz kļūdu pieļāvuši. Piederīgie, atjēdzieties!

Draugiem Facebook Twitter Google+