Ekonomika
Latvijā

Tiesa ierosina “Liepājas ostas LM” tiesiskās aizsardzības procesu 16


Liepājas osta.
Liepājas osta.
Foto – LETA

Liepājas tiesa ierosinājusi  maksātnespējīgā “Liepājas metalurgs” (LM) meitasuzņēmuma “Liepājas ostas LM” tiesiskās aizsardzības procesa lietu, informēja LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

“Jau iepriekš vairākkārt runājām, ka uzņēmumam “Liepājas osta LM” ir nopietnas grūtības pildīt parādsaistības, kuras izveidojās pēc LM nonākšanas grūtībās un kļūstot maksātnespējīgam,”  atzina Velmers.

Pēc viņa teiktā, “Liepājas osta LM” tiesiskās aizsardzības process ir nepieciešams, lai pilnībā īstenotu uzņēmuma restrukturizāciju un rastu kopīgu risinājumu ar kreditoriem. “Tiesiskās aizsardzības procesā ir iespēja ar kreditoriem veidot koordinētu ostas restrukturizācijas plānu, kā arī vienoties par tālāku “Liepājas ostas LM” parādu segšanas kārtību. Šobrīd osta var tikt galā tikai ar tekošajiem maksājumiem, bet nevar nomaksāt parādsaistības,”  norādīja administrators.

Tāpat Velmers piebilda, ka vienlaicīgi tuvākajā laikā tiks uzsākta arī ostas akciju pārdošana. “Ir būtiski, lai “Liepājas ostas LM” pēc iespējas ātrāk nonāk jauna īpašnieka rokās, jo tikai tas varēs plānot jaunu kravu piesaisti ostai un uzlabot naudas plūsmu. Pozitīva un būtiska atšķirība no LM pārdošanas tiesiskās aizsardzības procesā laikā, kur bija akcionāru strīdi, būs tā, ka jaunajam ostas īpašniekam piederēs 91,6% no ostas akcijām.  Tas ļauj viennozīmīgi pārvaldīt uzņēmumu un atjaunot “Liepājas osta LM” darbību pilnā apmērā,”  atzina Velmers.

Jau vēstīts, ka “Liepājas osta LM” akcijas tiks pārdotas bez izsoles jeb tiešajā piedāvājumā.

Pērn 12.novembrī pēc neveiksmīgiem “Liepājas metalurga” investoru meklējumiem  Liepājas tiesa uzņēmumu atzina par maksātnespējīgu. “Liepājas metalurga” pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta kopš 2013.gada pavasara. Patlaban uzņēmumā joprojām strādā aptuveni 300 darbinieku, savukārt pēc maksātnespējas pasludināšanas darbu zaudēja aptuveni 1600 cilvēku. Kompānijas pamatražotni iecerēts pārdot līdz septembrim.

LA.lv