×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

Tiesa ierosina lietu par Lemberga atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas

Foto - LETAFoto - LETA

Administratīvā rajona tiesa Liepājā pirmdien ierosinājusi lietu, kurā Ventspils mērs Aivars Lembergs lūdzis atcelt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (Reformu partija) rīkojumu par viņa atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas.

Tiesā aģentūrai BNS teica, ka Lemberga pieteikums ir pieņemts un lieta ierosināta. Tagad atbildētājam – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) – mēneša laikā tiesā jāiesniedz paskaidrojumi.

Sēdes datums pagaidām nav noteikts.

Tiesa pagaidām vēl nav izlēmusi, ko darīt ar otru pagājušajā nedēļā Lemberga iesniegto pieteikumu, taču tam vēl ir laiks. Šajā pieteikumā Lembergs lūdz VARAM par pienākumu nekavējoties atbildēt uz viņa 15.oktobra iesniegumu. Šajā iesniegumā Lembergs lūdzis Sprūdžu atbildēt uz konkrētiem jautājumiem.

Jau ziņots, ka pieteikumā par Sprūdža lēmuma atcelšanu norādīts, ka šāds prettiesisks rīkojums ierobežo Lemberga Satversmē noteiktās pamattiesības. Šis rīkojums atzīstams par prettiesisku arī tāpēc, ka tā pieņemšanas gaitā ir pieļautas ļoti būtiskas kļūdas.

Lembergs uzsver, ka likumā noteiktās ministra tiesības lemt par priekšsēdētāja atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas ir piemērojamas tikai par aktuālā pašvaldības domes sasaukuma laikā pieļautajiem priekšsēdētāja pārkāpumiem.

Taču Sprūdžs savā rīkojumā atsaucas uz dažādiem Ventspils pilsētas domes lēmumiem laikā no 1998. līdz 2006.gadam, kad ir darbojušies trīs secīgi Ventspils pašvaldības domju sasaukumi, no kuriem katrā domes sasaukumā ir bijuši jauni pašvaldības domes deputāti un ikreiz no jauna ir ievēlēts pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” 23.oktobrī publicēts un līdz ar to stājies spēkā ministra Sprūdža rīkojums par Lemberga atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas.

Rīkojumā 19 lappusēs izklāstīti Lemberga pārkāpumi, laikā no 1998. līdz 2006.gadam piedaloties lēmumu pieņemšanā attiecībā uz 25 uzņēmumiem, kuri darbojas Ventspils pilsētā un Ventspils brīvostas teritorijā un kuros, pēc Ģenerālprokuratūras šā gada augustā sniegtās informācijas, Lembergs un viņa bērni – Līga Lemberga un Anrijs Lembergs – ir patiesie labuma guvēji, tādējādi Lembergam nonākot interešu konflikta situācijā.

Šie uzņēmumi ir “Baltic Coal Terminal”, “Baltic Juice Terminal”, “Kālija parks”, “LatRosTrans”, “Mineral-Trans-Serviss”, “Naftas filtrs”, “Naftas parks”, “Noord Natie Ventspils Terminals”, “Ostas flote”, “Seastar”, “Solvtrans”, “Transventa”, “Venceb”, “Ventall Termināls”, “Ventamonjaks”, “Ventbetons”, “Ventbunkers”, “Ventminerāls”, “Ventplac”, “Ventshoes”, “Ventspils nafta”, “Ventspils tirdzniecības osta”, “Ventspils zivju konservu kombināts”, “VentTopaz” un Lihtenšteinā reģistrētā “Ventk Company Limited” (no 2006.gada 28.oktobra “BWA Holding Establishment”).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+