Laukos
Bizness

Tiesā iesniedz pieteikumu atzīt ukraiņiem piederošo “Latvian Dairy” par maksātnespējīgu0

Foto – Shutterstock

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā iesniegts pieteikums atzīt piena pārstrādes un siera ražošanas uzņēmumu “Latvian Dairy” par maksātnespējīgu, liecina Maksātnespējas administrācijas publiskotā informācija.

Ar pieteikumu tiesā vērsusies lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Baltais ceļš”.

Kompānijas maksātnespējas procesa administratora pretendents ir Raimonds Groza.

“Latvian Dairy” ražošanas direktors Arnolds Birulis teica, ka pagaidām uzņēmums vēlas atturēties no komentāriem saistītā ar maksātnespējas lietu. “Mēs pagaidām mēģināsim tikt skaidrībā ar šo situāciju bez plašsaziņas līdzekļu iesaistes. Šobrīd novērtējam situāciju, lai pieņemtu kādus turpmākus lēmumus, tostarp vērtējam tirgus situāciju, savu finansiālo situāciju, vedam sarunas ar mūsu kreditoriem. Sniegt kāda veida paziņojumus presei būtu pāragri,” sacīja Birulis, piebilstot, ka uzņēmums komentēs situāciju tikai tad, kad tiks pieņemts lēmums par tālāko rīcību, bet šobrīd nav zināms, kad tas varētu notikt.

Birulis arī informēja, ka drīzumā uzņēmumam tiks iecelts jauns ģenerālmenedžeris, kurš pieņems turpmākos lēmumus attiecībā uz kompānijas darbību. Iespējams, jaunieceltais ģenerālmenedžeris vēlāk varēs komentēt ko vairāk, taču pagaidām papildu komentāri nesekos. “Notikumu gaita ir smaga, ne sevišķi patīkama mums visiem, un nav nepieciešamības par to runāt publiski,” viņš piebilda.

Savukārt ar lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Baltais ceļš” valdes priekšsēdētāju Ilzi Aizsilnieci neizdevās sazināties.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā informē, ka “Latvian Dairy” maksātnespējas lietu plānots skatīt 22.februārī.

“Firmas.lv” dati liecina, ka 2018.gada 26.janvārī “Latvian Dairy” bija nodokļu parādi 14 928 eiro apmērā.

Portāls laukos.lv jau ziņoja, ka vairākas zemnieku saimniecības ir satrauktas par to, ka “Latvian Dairy” piena ražotājiem nav samaksājis par pienu 1,8 miljonus eiro. Uzņēmumam esot dotas divas, trīs nedēļas saistību kārtošanai. “Kooperatīvi ir gatavi labāk šo uzņēmumu pārņemt, nekā sagaidīt tā maksātnespēju,” iepriekš norādīja zemnieki.

Kā ziņots, “Latvian Dairy” ir ukraiņu kompānijas “Terra Food” meitasuzņēmums, kas nodibināts, ukraiņu investoriem 2015.gada oktobra beigās nopērkot “DK Daugava” piena pārstrādes rūpnīcu no Krievijas uzņēmuma “Gogol-Mogol”, kuram savukārt savas kapitāldaļas iepriekš nodeva rūpnīcas dibinātājs un īpašnieks Aigars Vaivars.

“Terra Food” atrodas Kijevas pievārtē un ir viens no piena pārstrādes industrijas līderiem Ukrainā, kas specializējas siera un sviesta ražošanā, eksportējot produkciju uz vairāk nekā 30 valstīm.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, “Latvian Dairy” reģistrēts 2015.gadā Rīgā, tā pamatkapitāls ir 850 000 eiro. 2016.gadā “Latvian Dairy” strādāja ar 3,58 miljonu eiro apgrozījumu un 49 686 eiro peļņu, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmums specializējas siera un siera izstrādājumu ražošanā, produkcija tiek eksportēta uz Lietuvu, Igauniju, citām Eiropas Savienības valstīm, kā arī uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Kuveitu un Libānu.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks ar 87,65% kapitāldaļu ir Kiprā reģistrēta kompānija “Goforth Limited”, bet pa 4,12% daļu katram pieder Ukrainas pilsoņiem Staņislavam Vitovičam, Andrejam Vitovičam un Sergejam Kovaļčukam.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv