Latvijā
Sabiedrība

Tiesa: Sproģa izraidīšanai no 9. maija pasākuma nebija likumīga pamata31

Foto LETA

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa šodien izbeigusi tiesvedību administratīvā pārkāpuma lietā pret Aini Sproģi, kurš tika aizturēts šā gada 9. maijā, protestējot pret tā dēvētās Uzvaras dienas svinībām. Tiesa izbeigusi lietu, jo tajā nav konstatējusi administratīvā pārkāpuma sastāvu.

Izvērtējot administratīvā pārkāpuma lietas materiālus, tiesnese Gunta Sokolova konstatēja, ka, publiskā pasākuma teritorijā ienākot, nebija izvietota informācija, no kuras varētu secināt, ar kādiem priekšmetiem aizliegts ierasties pasākumā.

“Šādos apstākļos Sproģis nevarēja izdarīt tīšu pārkāpumu, jo viņam nevarēja būt zināmi pasākuma organizatora iekšējie kārtības noteikumi, par kuru neievērošanu viņš tika aizturēts un viņam tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols,” uzsver tiesneša palīdze Viktorija Mežance.

Tāpat tiesnese atzinusi, ka Sproģa plakāts, ko viņš turēja rokās pasākuma laikā, nevar tikt atzīts par lielgabarīta priekšmetu, kas traucē citiem skatītājiem un normālai pasākuma norisei. Tiesnese norāda, ka pasākuma rīkotājiem nebija tiesību prasīt, lai Sproģis pamet pasākuma norises vietu, šādas tiesības likumā paredzētas tikai kārtības uzturētājiem.

“Taču kārtības uzturētāji Sproģi no pasākuma neizraidīja un ļāva viņam stāvēt ar plakātu rokās vismaz desmit minūtes, un no pasākuma Sproģis tika aizvests vien pēc pasākuma organizētāju priekšlikuma, no kā tiesnese secināja, ka kārtības uzturētājiem pašiem nav bijis pamata uzskatīt, ka notiek pārkāpums,” skaidro V. Mežance.

Ņemot vērā iepriekšminētos apstākļus, tiesnese secinājusi, ka nav noticis publiskā pasākuma iekšējās kārtības noteikumu pārkāpums, bet izraidīt Sproģi no pasākuma nebija likumīga pamata. Tādēļ, viņa darbībās netika konstatēts administratīvā pārkāpuma sastāvs, bet lieta – izbeigta. Procesa dalībniekiem ir tiesības spriedumu pārsūdzēt desmit darba dienu laikā no tā pieejamības dienas – 24. augusta.

“LA” jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa otrdien sāka skatīt administratīvā pārkāpuma lietu pret Aini Sproģi, kurš pavasarī vairākos prokremliskos pasākumos ar plakātiem pauda nosodījumu Latvijas iedzīvotājiem, kas nevēlas runāt valsts valodā. Pārkāpuma pamatojums – plakāts esot bijis pārāk liels.

Administratīvā pārkāpuma lietu Valsts policija pret Sproģi ierosināja pēc Rīgas domes deputāta Vadima Baraņņika (“Saskaņa”) iesnieguma. Lieta ierosināta par to, ka Sproģis šī gada 9. maijā ieradies uz svinībām pie tā sauktā Uzvaras pieminekļa ar plakātu, uz kura teikts: “Nezināt valsts valodu, kurā dzīvo, var ciemiņš, idiots vai okupants, kurš uzspiež savu valodu.”

Baraņņiks savā iesniegumā sūdzējies, ka plakāts esot “lielgabarīta priekšmets” un pasākuma iekšējās kārtības noteikumi liedzot tādus ienest teritorijā.

Galerijas nosaukums

LA.lv