×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Tiesa izbeidz lietu pret Ukraiņu kongresa vadītāju par nepakļaušanos policijai piketā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa trešdien izbeidza administratīvā pārkāpumu lietu pret Latvijas Ukraiņu kongresa vadītāju Mikolu Pavļuku par nepakļaušanos policijai piketa laikā pie Krievijas vēstniecības Rīgā, aģentūrai BNS trešdien pastāstīja tiesas pārstāve Una Zīrāka.

“Tiesa atzīst, ka Pavļuka darbībās nav administratīvā pārkāpuma sastāva,” paskaidroja Zīrāka.

Tiesas lēmums kopš ceturtdienas, 26.februāra, 10 darba dienu laikā būs pārsūdzams apelācijas kārtībā.

Juriste Ieva Brante aģentūru BNS iepriekš informēja, ka 26.janvārī notika pikets pie Krievijas vēstniecības Rīgā, lai protestētu pret Krievijas agresiju Ukrainā. Pasākuma laikā par nepakļaušanos policijas prasībām tika aizturēti divi cilvēki – Latvijas Ukraiņu kongresa priekšsēdētājs Pavļuks un TV3 Ziņu dienesta operators Sergejs Medvedevs. Pēc vairākām stundām viņi tika atbrīvoti.

Juriste pastāstīja, ka piketā pie Krievijas vēstniecības Pavļuks turēja plakātu ar uzrakstu “Rossija”, kur burts “R” bija aizstāts ar sirpi un āmuru. Pēc policijas aizrādījuma, ka plakātā ir izmantota publiskos pasākumos aizliegta simbolika, Pavļuks to nosvītroja un turpināja piketēt. Kad pikets pie Krievijas vēstniecības bija beidzies un piketētāji devās uz Ukrainas vēstniecību, lai izteiktu savu atbalstu, policija Pavļuku aizturēja par nepakļaušanos viņu prasībai saistībā ar plakātu.

Krievijā ieslodzītās ukraiņu militārās lidotājas Nadju Savčenko atbalsta akcijā pie Krievijas vēstniecības Rīgā 26.janvārī pulcējās aptuveni 50 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai policijas akcijas pret ukraiņu piketu nepierāda, ka policijai nevar uzticēties? Vai nav redzams,kurā pusē policija nostāsies gadījumā, ja būs jāizvēlas? Vai tikai policija?

    Pirms gadiem šai pašā vietā bija notikums – jaunieši 17. jūnijā teatralizētā uzvedumā atcerējās 1940. gadu un dedzināja PSRS karogu. Policija aizturēja jauniešus, neatkarīgās Latvijas tiesa šī uzveduma vadītāju kā akcijas režisoru PSRS karoga dēļ sodīja ar 100 latu sodu. Tikai pārsūdzot augstāk, sods tika atcelts. Gandrīz kā tagad.

    Pret tv operatoru lietu mēģināja safabricēt, bet neizdevās.
    Nebūsim naivi un nedomāsim, ka poliči un viņam tuvas aprindas neatšķir, kas ir par valsti un kas – pret. Tāpēc ir jautājums par drošību.

  2. Nav administratīvā pārkāpuma sastāva,bet policija aiztur.Ikdienas scenārijs kolhozā Latvija

Draugiem Facebook Twitter Google+