×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Tiesa Krievijā pagarina apcietinājumu Igaunijas Drošības policijas darbiniekam Kohveram (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Estons Kohvers.

Pleskavas apgabaltiesa Krievijā piektdien līdz 8.oktobrim pagarināja drošības līdzekli apcietinājumu spiegošanā un nelikumīgā ieroča nēsāšanā un kontrabandā apsūdzētajam Igaunijas Drošības policijas darbiniekam Estonan Kohveram.

Iepriekš tiesa 8.jūnijā par četrām dienām – no 4.augusta līdz 8.augustam – pagarināja iepriekš noteikto apcietinājuma termiņu Kohveram.

Tomēr Pleskavas apgabaltiesa piektdien noteica datumu prāvas sākumam.

Kohvera advokāts Jevgeņijs Aksjonovs, kuru iecēlusi Krievijas valsts, aģentūrai BNS paziņoja, ka prāva, visticamāk, sāksies pēc 23.jūlija.

Krievijas tiesa sākotnēji lietas Igaunijas Drošības policijas darbinieku izskatīšanu sāka jūnijā, tomēr atklāja trūkumus lietas materiālos un nosūtīja to atpakaļ Krievijas Ģenerālprokuratūrai Maskavā, lai tā novērstu pārkāpumus, kas traucē izskatīt lietu pēc būtības. Neoficiāli izskanējis, ka lieta Ģenerālprokuratūrai atpakaļ tika nosūtīta, jo trūka vienas lapas vairākus tūkstošus lappušu biezajā lietas materiālā.

Kohvers tiek apsūdzēts spiegošanā, nelikumīgā valsts robežas šķērsošanā un nelikumīgā šaujamieroča nēsāšanā, kā arī šaujamieroča kontrabandā.

Igaunijas Drošības policija iepriekš paziņojusi, ka pērn 5.septembra rītā ap pulksten deviņiem Igaunijas dienvidaustrumos netālu no Luhamā robežkontroles punkta neidentificētas personas no Krievijas nolaupīja Igaunijas Drošības policijas darbinieku Kohveru, kurš vācis informāciju, kas saistīta ar pārrobežu noziedzību, un aizveda viņu uz Krieviju. Pirms nolaupīšanas tika konstatēta iejaukšanās operatīvajos radiosakaros un dūmu granātas raidīšana no Krievijas teritorijas.

Savukārt FDD 5.septembrī paziņoja, ka Pleskavas apgabalā pie robežas ar Igauniju aizturējis Igaunijas Drošības policijas darbinieku Kohveru un novērsis aģentūras darbības veikšanu Krievijas teritorijā.

Kohvers mēnešiem ilgi atradās apcietinājumā Maskavā līdz tika pārvietots uz Pleskavu, kur notiks prāva pret viņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Igaunu drosibnieks, izdarija lielu kludu kad atteicas pienemt Igaunijas Arlietu ministrijas noligtos advokatus ar starptautisku skanejumu, kuri savulaik aizstaveja pankgrupas Pusy Right meitenes. Nebutu igaunitis tik lepns, vins tagad butu jauna zvaigzne – briesmiga Putina rezima upuris, politieslodzitais, cinitajs par cilvektiesibam un demokratiju, otrs Saharovs. Sanemtu vins tagad premijas no visadu perversu seksualo minoritasu parstavju vaditajiem sorosfondiem par demokratiju utt, driz tas luzeritis tiktu atbrivots un dzivotu zali visu atlikuso dzivi uz rietumvalstu nodoklu maksataju rekina, ka piemeram nesen Lielbritanija par pedofiliju apsudzetais bijusais disidents un viens no galvenajiem briesmigas Krievijas kritikiem Bukovskis. Npaklausija luzeritis Igaunijas AM ieteikumam, un tagad sedes ilgi, nebus premijas, nebus Saharova balvas un ari perverso sksualo minoritasu parstavju vaditie fondi par demokratiju, cilvektiesibam utt. igaunitim sagatavotas premijas ados citiem. Jaa…

Draugiem Facebook Twitter Google+