×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2013
Drukāt

Tiesa: Krusts no Polijas parlamenta ēkas nav jāaizvāc

Foto - AFPFoto - AFP

Krusts no Polijas parlamenta ēkas nav jāaizvāc – šādi spriedusi Polijas tiesa, izskatot septiņu libertāriešu partijas “Palikota kustība” politiķu prasību.

Palikota kustību pārstāvošie parlamenta deputāti pauda pārliecību, ka parlamenta ēkas debašu zālē uzstādītais krusts pārkāpj viņu kā ateistu tiesības uz reliģijas un domu brīvību. Deputāti tiesā norādīja, ka krusta klātbūtne dod priekšroku vienai reliģijai un krusts pats par sevi “nav nedz vispārējs simbols, nedz Polijas tautas simbols”. Krusta uzstādīšana parlamentā apliecina “vienas reliģijas dominanci, bet demokrātija nozīmē minoritāšu tiesību ievērošanu,” tiesā uzsvēra deputātu advokāte Anna Kubica.

Tomēr tiesnese atzina, ka “reliģiska simbola klātbūtne sabiedriskā vietā, piemēram, parlamentā, nepārkāpj domu brīvību”. Kā liecina 2011. gada nogalē veiktā sabiedriskās domas aptauja, 71 procents respondentu nevēlas krusta aizvākšanu no parlamenta ēkas. Komentējot tiesas spriedumu, Palikota kustības deputāts Armands Rifinskis pauda pārliecību, ka tiesnese nonākusi pie “pilnīgi aplama” secinājuma, proti, ka vairākums var uzspiest savu gribu mazākumam. Deputāti plāno pārsūdzēt tiesas spriedumu.

Krusts virs ieejas Polijas parlamenta debašu zālē atrodas kopš 1997. gada. Palikota kustība ir trešā lielākā parlamentā pārstāvētā Polijas partija. 2010. gada parlamenta vēlēšanās tā ieguva desmit procentus balsu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+