×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2012
Drukāt

Tiesa ļauj turpināt apjomīgo jaunu vilcienu iepirkumu

Foto - LETAFoto - LETA

Administratīvā rajona tiesa šodien atļāva AS “Pasažieru vilciens” (PV) turpināt 429,24 miljonus latu vērto jauno vilcienu iepirkumu, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Inese Deme.

Tiesa noraidīja Šveices uzņēmuma “Stadler Bussnang AG” (“Stadler”) lūgumu apturēt Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmuma darbību līdz brīdim, kamēr tiesā pēc būtības nebūs izskatīta “Stadler” sūdzība par IUB lēmuma pamatotību, kas atļāva PV veikt šo par Latvijas vēsturē apjomīgāko dēvēto iepirkumu.

Pērn rudenī IUB atļāva PV slēgt līgumu ar Spānijas kompāniju “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.” (CAF) par apjomīgo jauno pasažieru vilcienu sastāvu iepirkumu.

Noraidot “Stadler” sūdzību, tiesa apstrīdēto IUB lēmumu ir novērtējusi kā “pirmsšķietami tiesisku”, papildināja tiesas pārstāve. Tā kā pieteikums par IUB lēmuma darbības apturēšanu tika skatīts slēgtā sēdē, Deme atturējās sniegt informāciju par tiesas lēmuma motīviem.

Šodien pieņemtais tiesas lēmums 10 dienu laikā ir apstrīdams Administratīvajā apgabaltiesā.

Pagaidām vēl nav noteikts datums, kad “Stadler” sūdzība par IUB lēmuma tiesiskumu tiks skatīta pēc būtības.

IUB labvēlīgais tiesas spriedums šajā lietā ir viens no valdības izvirzītajiem nosacījumiem tālākai virzībai jauno vilcienu iepirkumā.

PV iepirkums paredz līdz 2015.gadam iegādāties 34 jaunus elektrovilcienus un septiņus dīzeļvilcienus.

Spānijas kompānija konkursā ieguvusi tiesības uz 610,76 miljonus eiro (429,24 miljonus latu) vērto līgumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+