Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
7. novembris, 2014
Drukāt

Tiesa lemj par labu “Nordeka” šoferu streikam pret zemajām algām (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Cilvēki Rīgas Starptautiskajā autoostā.

Rīgas pilsētas Centra rajonas tiesa piektdien noraidīja autobusu firmas “Nordeka” prasību atzīt par nelikumīgu arodbiedrības “LABA” plānoto šoferu streiku, kas notiks sestdien.8.novembrī, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Prasības iesniedzēja “Nordeka” pārstāve tiesas sēdē norādīja, ka streika pieteikums ir jāiesniedz visām uzņēmuma arodbiedrībām, šajā gadījumā – arodbiedrībai “LABA” un arodbiedrībai “Lakrs”. Viņa uzsvēra – tā kā “Lakrs” prasību par streika rīkošanu nav iesniedzis, streika pieteikums uzskatāms par nelikumīgu.

Savukārt “LABA” pārstāve norādīja, ka abas arodbiedrības esot paudušas vienotu viedokli, bet formālu streika pieteikumi iesniegusi tikai arodbiedrība “LABA”. Pēc viņas teiktā, pieteikums esot tikai formalitāte, kas neesot šķērslis streika rīkošanai.

“Nordeka” valdes loceklis Sergejs Konopijevs iepriekš sacīja, ka prasība iesniegta tādēļ, ka streika pieteikums esot nelikumīgs. “Streika pieteikums ir nelikumīgs,” uzsvēra Konopijevs.

Tostarp viņš piebilda, ka neskatoties uz tiesas lēmumu, “Nordeka” centīšoties nodrošināt pasažieru pārvadājumus un reisu izpilde netikšot kavēta.

Jau rakstīts, ka autobusu firmas “Nordeka” šoferi sestdien, 8.novembrī, rīkos streiku zemo algu dēļ. Streiks sāksies plkst.1.00, Rīgā, Ģertrūdes ielā 36. Divi galvenie mērķi, ko arodbiedrība “LABA” streikā vēlas panākt ir – darba algas palielināšana un algas iekļaušana kolektīvajā darba līgumā.

Streiks, kurā patlaban iesaistījušies 22 autobusu vadītāji, būs beztermiņa – turpināsies tik ilgi, kamēr vadība izpildīs arodbiedrības prasību paaugstināt minimālās darba algas stundas tarifa likmi vismaz par 25%, aģentūru LETA iepriekš informēja arodbiedrība LABA.

“Nordeka” ir viens no lielākajiem Latvijas pasažieru autopārvadājumu uzņēmumiem, kas apkalpo autobusu maršrutus Latvijā. Autobusu firmas lielākais īpašnieks ir “Itera Latvija” vadītājs Juris Savickis, kuram pieder 48% no kopējā balsu skaita. Kompānijas “Nordeka” akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vai laba nebija ta arodbiedriba kura organizeja draudzigo piketu nila rikotajam mitinam.viela pardomam .

  2. Visu cieņu šoferiem, vienmēr labi izvadā, kur vajag. Laipni un patīkami braukt Nordeka autobusos 🙂

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+