Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
7. novembris, 2014
Drukāt

Tiesa lemj par labu “Nordeka” šoferu streikam pret zemajām algām (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Cilvēki Rīgas Starptautiskajā autoostā.

Rīgas pilsētas Centra rajonas tiesa piektdien noraidīja autobusu firmas “Nordeka” prasību atzīt par nelikumīgu arodbiedrības “LABA” plānoto šoferu streiku, kas notiks sestdien.8.novembrī, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Prasības iesniedzēja “Nordeka” pārstāve tiesas sēdē norādīja, ka streika pieteikums ir jāiesniedz visām uzņēmuma arodbiedrībām, šajā gadījumā – arodbiedrībai “LABA” un arodbiedrībai “Lakrs”. Viņa uzsvēra – tā kā “Lakrs” prasību par streika rīkošanu nav iesniedzis, streika pieteikums uzskatāms par nelikumīgu.

Savukārt “LABA” pārstāve norādīja, ka abas arodbiedrības esot paudušas vienotu viedokli, bet formālu streika pieteikumi iesniegusi tikai arodbiedrība “LABA”. Pēc viņas teiktā, pieteikums esot tikai formalitāte, kas neesot šķērslis streika rīkošanai.

“Nordeka” valdes loceklis Sergejs Konopijevs iepriekš sacīja, ka prasība iesniegta tādēļ, ka streika pieteikums esot nelikumīgs. “Streika pieteikums ir nelikumīgs,” uzsvēra Konopijevs.

Tostarp viņš piebilda, ka neskatoties uz tiesas lēmumu, “Nordeka” centīšoties nodrošināt pasažieru pārvadājumus un reisu izpilde netikšot kavēta.

Jau rakstīts, ka autobusu firmas “Nordeka” šoferi sestdien, 8.novembrī, rīkos streiku zemo algu dēļ. Streiks sāksies plkst.1.00, Rīgā, Ģertrūdes ielā 36. Divi galvenie mērķi, ko arodbiedrība “LABA” streikā vēlas panākt ir – darba algas palielināšana un algas iekļaušana kolektīvajā darba līgumā.

Streiks, kurā patlaban iesaistījušies 22 autobusu vadītāji, būs beztermiņa – turpināsies tik ilgi, kamēr vadība izpildīs arodbiedrības prasību paaugstināt minimālās darba algas stundas tarifa likmi vismaz par 25%, aģentūru LETA iepriekš informēja arodbiedrība LABA.

“Nordeka” ir viens no lielākajiem Latvijas pasažieru autopārvadājumu uzņēmumiem, kas apkalpo autobusu maršrutus Latvijā. Autobusu firmas lielākais īpašnieks ir “Itera Latvija” vadītājs Juris Savickis, kuram pieder 48% no kopējā balsu skaita. Kompānijas “Nordeka” akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vai laba nebija ta arodbiedriba kura organizeja draudzigo piketu nila rikotajam mitinam.viela pardomam .

  2. Visu cieņu šoferiem, vienmēr labi izvadā, kur vajag. Laipni un patīkami braukt Nordeka autobusos 🙂

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (1)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+