×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

Tiesa liek “Rīgas satiksmei” maksāt 40 000 latu kompensāciju vecākiem par meitas nāvi autobusa avārijā

Foto: LETAFoto: LETA

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta šodien nolēma, ka uzņēmumam “Rīgas satiksme” vecākiem jāmaksā 40 000 latu morālā kaitējuma atlīdzība par meitas bojāeju autobusa avārijā 2010.gadā Baložos.

Tiesa piedzina 20 000 latu par labu bojā gājušās meitenes mātei un tādu pašu summu par labu tēvam. Tāpat tiesa piedzina no “Rīgas satiksmes” zaudējumu atlīdzību 3157 latu apmērā, aģentūru LETA informēja tiesa.

Pārējā daļā prasība noraidīta. Pilns apelācijas instances tiesas spriedums tiks sastādīts 2014.gada 10.janvārī, un pēc tam procesa dalībnieki to 30 dienu laikā varēs pārsūdzēt AT Senātā.

Bojāgājušās meitenes vecāki ar prasību tiesā vērsās 2011.gada februārī. Prasībā norādīts, ka 2010.gada 24.aprīlī Ķekavas novada Baložos, pirms sabiedriskā transporta pieturas, Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” autovadītājs izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kura rezultātā bojā gāja viņš pats un divas pasažieres, tai skaitā prasītāju meita.

Valsts policijas lēmumā par kriminālprocesa izbeigšanu krimināllietā norādīts, ka autobusa vadītājs pārkāpis atļauto braukšanas ātrumu un vadījis transportlīdzekli, atrodoties alkohola ietekmē. Prasītāju ieskatā “Rīgas satiksme” rīkojusies nolaidīgi, pieļaujot autovadītājam strādāt par sabiedriskā transporta autobusa vadītāju.

Vecāki norāda, ka meitas nāve bijis vistraģiskākais notikums viņu dzīvē, kā arī tai sekojošā saziņa ar tiesībsargājošam iestādēm, Rīgas domes un “Rīgas satiksmes” pārstāvjiem, nesekmīgi meklējot taisnību un vainīgās personas, viņiem ir radījušas ciešanas. Prasītāji lūdza piedzīt no “Rīgas satiksmes” 3157 latu lielus apbedīšanas izdevumus un morālā kaitējuma atlīdzinājumu 1 757 000 latu apmērā.

Izskatot lietu pirmajā instancē, Rīgas apgabaltiesa 2011.gada 19.oktobrī prasību apmierināja daļēji un piedzina par labu bojā gājušās meitas vecākiem 40 000 morālā kaitējuma atlīdzinājumu un 3157 latu lielus apbedīšanas izdevumus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 2010.gada 24.aprīlī Baložos, Rīgas ielā, apgāzās “Rīgas satiksmes” 23.maršruta autobuss. No gūtajām traumām notikuma vietā mira autobusa vadītājs un divas 1991.gadā dzimušas jaunietes.

Bojā gājušais “Rīgas satiksmes” autobusa vadītājs bija stiprā alkohola reibumā – viņa organismā konstatētas vairāk nekā divas promiles alkohola.

Pēc šī traģiskā atgadījuma uzņēmumā sāka veikt pastiprinātu alkohola kontroli vadītājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+