Latvijā
Politika

Tiesa liek samaksāt bijušajai KNAB nodaļas vadītājai Šikorei 1000 eiro kompensāciju par prettiesisku atbrīvošanu no darba3

Foto – LETA

Administratīvā apgabaltiesa, apelācijas kārtībā skatot bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Izmeklēšanas nodaļas vadītājas Lienītes Šikores sūdzību par atbrīvošanu no amata, atzinusi to par prettiesisku un uzdevusi Latvijas valstij izmaksāt Šikorei 1000 eiro kompensāciju, liecina tiesu informatīvajā sistēmā pieejamais anonimizētais spriedums.

Spriedumā norādīts, ka, ņemot vērā faktu, ka informācija par Šikores atlaišanu izskanēja publiskajā telpā, ir pamats atzīt, ka plašsaziņas līdzekļos nonākusī informācija ir radījusi Šikores goda un cieņas aizskārumu. Tādēļ apgabaltiesa ar savu spriedumu piesprieda Latvijas valstij atmaksāt Šikorei morālā kaitējuma atlīdzību 500 eiro apmērā un personīgā kaitējuma atlīdzību – arī 500 eiro apmērā.

Pirmās instances tiesa pērnā gada 4.augustā atzina Šikores atbrīvošanu no amata par prettiesisku un uzdeva KNAB atvainoties Šikorei par morālo kaitējumu, taču nepiesprieda kompensācijas izmaksu.

Jau ziņots, ka pret KNAB tiesā par atbrīvošanu no amata vērsās bijusī biroja darbiniece Juta Strīķe, kā arī bijušais biroja Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs, kuri abi pašlaik ir Rīgas domes deputāti.

KNAB tika veikta reorganizācija un ar tā laika KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu tika izveidota vērtēšanas komisija, kas konstatēja, ka četru darbinieku profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem izvirzītajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām.

KNAB 16 darbiniekiem, kuru amata vietas reorganizācijā tikušas likvidētas, tika piedāvāts turpināt dienesta tiesiskās attiecības kādā no KNAB strukturālo izmaiņu rezultātā izveidotajiem amatiem. Vērtēšanas komisija konstatēja, ka darbinieki atbilst jaunizveidotajiem amatiem noteiktajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām, turklāt nevienam no minētajiem darbiniekiem netiek piedāvāts zemāks atalgojums.

Starp iepriekšminētajiem četriem darbiniekiem, ar kuriem dienesta tiesiskās attiecības tiek izbeigtas, ir Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Jurašs, viņa vietnieks Mārtiņš Lode un Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Šikore.

Pērnā gada martā Administratīvā rajona tiesa apmierināja Juraša pieteikumu atzīt par spēkā neesošu rīkojumu atbrīvot viņu no amata KNAB.

LA.lv